Vodafone Nabitá karta + FAQ

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod vodafone-maniak 1. 6. 2008 07:39

:idea: Karta již není od 20.9.2010 v nabídce a nedá se nově aktivovat.
:idea: Od 23.11.2010 platí sazby: 6,05 Kč/min, 1,20 Kč/SMS

Původní příspěvek:
----------------------------------------------------------------------------------------
Vodafone by měl v nejbližších dnech představit nový typ předplacené karty,
ponese název Nabitá.

Cena služeb se bude odvíjet od toho, jak vysokou částku dobijete a podle ní budete následujících 30 dní telefon používat.

0 – 349 Kč minuta do všech sítí 6 Kč (Nabito 119)

350 – 699 Kč minuta do všech sítí 5 Kč (Nabito 350)

700 – 1 149 Kč minuta do všech sítí 4 Kč (Nabito 700)

1150 – 2099 Kč minuta do všech sítí 3,40 Kč (Nabito 1150)

2100 - ∞ Kč minuta do všech sítí 3 Kč (Nabito 2100)

Rovněž bych dodal, že cena SMS se u Nabité karty mění na 1,19 Kč i u nejnižší dobité částky, např. 200 Kč. V porovnání s cenou Divoké karty, které bude také nabízena, dle mých informací, dojde k výraznému zdražení ceny volání do vlastní sítě. Každý si proto musí zvolit, jestli Nabitou, nebo Divokou.

V nabídce od 9. června 2008.


Ceny jsou včetně DPH :!:
-----------------------------------------------------------------------------------
:idea: FAQ

:?: Mám nyní Divokou kartu, mohu přejít na Nabitou? Kolik mě to bude stát?
:arrow: Ano, můžete, změna je zdarma a projeví se ihned. Stejně tak můžete libovolně často přecházet mezi oběma tarify a to zdarma.
:!: Jak na změnu: *077 > 1 > 3

:?: Bude se i nadále nabízet Divoká karta?
:arrow: Ano, zákazník si po koupi předplacené karty sám zvolí, jaký tarif chce využívat - zda Divokou kartu, nebo Nabitou.

:?: Jak je to s tou zvýhodněnou cenou?
:arrow: Po dobití příslušnou částkou se vám ihned sazba přepne dle její výše a vydrží vám 30 dní.

:?: Proč bych si měl vybrat tarif, když můžu mít stejnou sazbu za hovory a sms na předplacené kartě?
:arrow: K Nabité kartě nejdou aktivovat žádné balíčky a další zvýhodňující služby. Také nedostanete levnější telefon.

:?: Sčítají se dobíjené částky v jednom měsíci?
:arrow: Tarif nastavuje poslední dobitá částka, idealní je tedy dobíjet jednou měsíčně větší sumu. Pokud si někdo dobije například 700 Kč a pak omylem další den 200 Kč, budeme zákazníkům první chybu odpouštět, jen je upozornime, aby měli možnost si nový systém zažít a využívat optimálně.

:?: Raději ještě jednou. Co se stane, pokud si ve zvýhodněném období dobiju 200 Kč?
:arrow: Sazba za volání se bez výjimky řídí posledním dobitím. Takže se vám sazba přepne zpátky na vyšší cenu. "Výjimka" viz. výše.
Naposledy upravil Snekac dne 27. 2. 2011 22:18, celkově upraveno 18
Důvod: Aktualizace
vodafone-maniak
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 1. 6. 2008 08:55

Tak tohle mi prjde jako velka konkurence pausalum. V podstate nebude duvod mit pausal.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 1. 6. 2008 09:08

Hm, tak to je síla, lidi, co chtějí takové ceny, mají už paušály, tady prostě jen zazdili volání do vlastní sítě za super cenu, což byl nejhlavnější argument všech, co se zastávali Vodafonu a jeho Divoké karty. Tak by to chtělo divošku ještě sehnat, dokud bude. Ty píšeš, že bude ještě nabízena, ale přeci Vodafone jasně psal, že se Divoška loučí... :-l ) Tahle se vyplatí těm, kdo dobijou nad 350Kč třeba. Ale to už je pak lepší Nabito 350, člověk si může vzít i telefon.

Nehledě na to, že pokud k ní dál budou jen ty dva balíčky a nepůjdou k ní kamarádi atd, tak to pořád konkurence pro paušál nebude, u paušálu jsou další a další slevy. A nemusí se omezovat 30 dny :-|
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vodafone-maniak 1. 6. 2008 09:09

Když se k tomu přidá možnost aktivovat si balíčky jako na Nabitých tarifech a objednávka telefonu po dvou letech, v podstatě je jedno, jestli karta, nebo paušál. Uvidíme, jaké budou přesné podmínky.. ;-)
vodafone-maniak
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snekac 1. 6. 2008 09:32

Tedy cena za smsku je naprosto skvělá a volání se taky skousne, stejně je většina hovorů do cizích sítí a kdo hodně volá do Vodafonu, bude mít Odepiš.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speedy 1. 6. 2008 09:35

Podle mě to moc konkurence schopné nebude. U paušálu vemte si díky inkasu dostanu nejméně 4min. volání v podstatě zdarma. A tohle je jen další ukázka toho, jak se všichni operátoři snaží nás jen drbat a drbat...
Tak už je doma Nokia E51 a je moc pěkná :-)
speedy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 1. 6. 2008 09:37

To rozhodně, cenu 1Kč (1,19Kč) za smsku za dobití 200Kč je naprosto super, uvidíme, jestli to hne s konkurencí, O2 prý chystá předplacené tarify na podzim. Jen by mi tam ta cena 1,19 nesedla, když všechno je kulaté a s daní :-)

Jenže pořád je to o dalších nevýhodách - u paušálu "nad rámec" ti zlevní "po svém", můžeš si vzít telefon, můžeš si vzít spoustu balíčků, můžeš platit inkasem - další jednotky.

On Vodafone se s extra předplacenkou ani vytasit nechce, asi se bojí, že by mu klesl podíl tarifních zákazníků pod 50%.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Snekac 1. 6. 2008 09:41

speedy: Za těchto podmínek mi teda řekni, která standardní předplacenka konkurence se vyplatí víc? Myslím, že je to skvělý kompromis mezi levnými sms, vcelku levnými hovory a odstupňováním dle dobití.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vodafone-maniak 1. 6. 2008 09:58

Je to tak, mají to určitě dobře spočítané, a je jedno, jestli dostanou 500 Kč od zákazníka s kartou, nebo paušálem. Hlavně, že těch pět set mají. I tak patří česká pobočka Vodafonu k těm, které mají největší podíl tarifních zákazníků, resp. víc paušalistů než předplacenkářů.
vodafone-maniak
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ponak 1. 6. 2008 10:15

No ale zajímalo by mě, kdo si měsíčně dobíjí na předplacenku 1000Kč a podobně... Lidé s touto útratou mají většinou tarif. Takže se de facto jedná o zdražení... I když jenom do vlastní sítě,což byla podle mě její jediná výhoda.
ponak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 1. 6. 2008 10:32

No, výhodu to mít může. Cena volání se odvíjí od nabíjení, ne útraty za volání či psaní. Někdo část útraty udělá třeba datama, MMS, předplatným VF Live!, jízdenkama či dárcovskými SMS. Ty v paušálu v kreditu nejsou.
Na druhou stranu u paušálu jdou Rodina, Kamarádi, balíčky atd. Člověk si musí srovnat v hlavě, co se mu vyplatí víc.
Pokud by se ale Vodafone vytasil i u paušálů s tím, že by se cena řídila (třeba předepsanou než dosaženou) útratou i u paušálů, pak teprv by nebyl důvod mít prepaid.
Každopádně bych tohle dal jako alternativu k Divoké kartě, ne jako jedinou možnost :/
Thom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Snekac 1. 6. 2008 10:54

Od toho je fórum, aby zachytilo i zprávy, které ještě oficiálně venku nejsou, i s tím rizikem, že to tak nebude. Ovšem zatím si nepamatuji, kdy se info o nových službách minimálně ve většině nepotvrdilo.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 1. 6. 2008 11:28

nokiasman: osobně nemám důvod Vodafone-maniakovi nevěřit. Většina služeb, které přinesl s předstihem, se potvrdila. Tak prosím, zdržte se urážek a vulgarit, buďte tak hodný. Věřím, že se poté přijdete omluvit, pokud se informace potvrdí oficiálně. Ale to bychom čekali moc ;)

Co se týče "redakce MM", mnohdy už jsme tu měli oficiální informace a v redakci MM se o nich psalo až týden poté. Nemějte velké oči.

Thom: to je pravda, že to je vlastně plnění tarifu se vším všudy. Nevýhodou už teda zůstanou jen telefony a balíčky. Ale nějakou výhodu mít paušály musí...
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod speedy 1. 6. 2008 11:55

Snekac píše:Za těchto podmínek mi teda řekni, která standardní předplacenka konkurence se vyplatí víc? Myslím, že je to skvělý kompromis mezi levnými sms, vcelku levnými hovory a odstupňováním dle dobití.


Já to myslel konkurence schopná vrámci jednoho operátora. Určitě měla (má) řada lidí VF ráda např. za to, že do své sítě volá levně. Ale po tomhle teda nevím co si budou myslet.


Zajímavé je to, že jakoby předplacenku víc "vážou" k tarifům (podobnost s Nabito). Přitom v průběhu léta mají přijít nové paušální tarify.
Tak už je doma Nokia E51 a je moc pěkná :-)
speedy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 1. 6. 2008 12:04

speedy: nad tím jsem také přemýšlel, pak jsem došel k mnohem prostějšímu závěru, právě proto, že budou nové tarify, je Vodafone Nabitá karta přesnou kopií Nabitých tarifů, aby pak mohla nahradit tarify Nabito pro ty, kterým nabídka Nabitých tarifů zamlouvala a už ji nebudou mít k dispozici ;-)
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků