Nokia 6230: po letování nefungují některé klávesy

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod bóďa 10. 1. 2008 18:03

nak sem se chtel podivat na vibrouse bo mi vobcas nevibruje tak sem tydlifona rozdelal docela dostkrat protoze ten parchant porad nevybroval a priletovaval sem tam takovou prasackou pajkou bocni cudlik na hlasitost no kterej byl utrzenej a vod ty doby mi nejak nefacha doprava a doleva a ten druhej cudl na hlasitost :'( de to asi tak jednou z milionta a nebo kdyz zmacku jakoze ok a hnedka okamzute doprava nebo doleva. kdyz to jde tak jde vsechno a kdyz nejde tak nejde to doprava doleva a hlasitost.. nejdriv sem myslel ze to bude deska klavesnice ale kdyz nejde ani ta hlasitost... cim to muze byt a popripade co si za takovou opravu vezme nejakej servis? uz do toho nehodlam moc vrazet, koupil sem si novej origo kryt, baterku....

//Radek E.: upraven název vlákna.

//Bóďa: nevim teda co se ti na nem nelibilo...
Naposledy upravil bóďa dne 11. 1. 2008 14:48, celkově upraveno 1
N5110->cmd-j6->N5210->N6230
bóďa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 10. 1. 2008 18:15

Proč ses v tom rýpal a nešel do servisu rovnou?
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bóďa 10. 1. 2008 18:19

protoze sem chtel jenom vykydat ty kyla prachu, myslel sem si ze to pomnuze i vibrousi, vymenil jsem si tlacitko vypinani za chrom z icka a chtel jsem si pripajet ten mikrospinac hlasitosti, coz se mi fakt nezdalo jako neco tezkyho abych kvuli tomu musel do servisu :hm to vsechno se mi povedlo az na ten blbej vibrous, kvuli kterymu sem to stokrat rozdelaval :hm
N5110->cmd-j6->N5210->N6230
bóďa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 10. 1. 2008 18:23

No a vidíš výsledek. Těžko říct přesně, co jsi tam rozbil. Zajdi do servisu, pokud o opravu stařečka stojíš.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bóďa 10. 1. 2008 18:30

no samozrejme o opravu podle tebe stařečka stojim, plně mi vyhovuje, mam ho od ty doby co byl novej, neseka se, nemel jsem s nim zatim jedinej problem az na tohle... a popravde netouzim kupovat zase nakej novej mobil aby jeho cena za tejden spadla o nekolik tisic....

kolik si v servisu tak rikaj za praci? vubec netusim,...
Naposledy upravil bóďa dne 11. 1. 2008 14:48, celkově upraveno 1
N5110->cmd-j6->N5210->N6230
bóďa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod erik.aragorn 10. 1. 2008 19:43

noo je myslim ze uz davno bez zaruky...ale asi to bude vela...
Your pretty face go to hell!!!!!!!

Siemens A25, Alcatel OT 320, Sagem Myx5-2,Nokia 6280, EuroTel/T-Mobile SDA, Orange SPV M3100 WM6, Orange SPV C100, Palm Treo 750 + 8GB microSDHC
erik.aragorn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 10. 1. 2008 20:08

Ako pajkou si to robil. Ak to bola trafopajka?Mal si na to mikropajku? A zabezpecil si proti statickej el. aj svoje ruky.(to si mal uplne rozobrate) A cena opravy? Mozno aj viac ako novy s takymito funkciami. Ale 200korun to nebude. Ale ak mas dobru baterku. Tak zozenies mozno aj za 2000 taky isty.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vizitix 10. 1. 2008 20:14

erik: Bez záruky bude určitě.

Bóďa: Záruku telefon už asi fakt nemá, takže budeš platit práci, a součástky.. Bude záležet na tom kolik jsi toho tam zmršil a jak bude celková oprava nákladná. Každopádně zadarmo to nebude. Jinak nástupce 6230(6230i) se dá sehnat snad i pod 4 tisíce a 6234(nástupce 6230i- oficiální nýstupce je 6233, ale 6234 je stejná, pouze designem cutomizovaná pro Vodafone) lehce nad 4 tisíce.


seterwohipikule: Chápu, že oproti N95 a N76 je to stařeček, ale já bych ho bral všema deseti (jako druhej mobil namísto momentální 3410)
Unknown Pleasures
vizitix
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bóďa 11. 1. 2008 09:56

no tak vcera jsem to rozdelal a trochu kolem toho tlacitka hlasitosti jsem to porovnal a potom to chodilo bez problemu ale zase rano to zacalo blbnout, obcas to nejde,.... v zaruce fakt uz neni (asi pul roku) a jinej se mi kupovat nechce. takze si myslim ze to bude u toho tlacitka hlasitosti a to to tam nejak mrsi,... ale nevim proc nikde se kontakty nedotejkaj,.... jinak delal jsem to takovou prasackou mikropajkou za par supu, praveze neni moc mikro... opravu cekam kolem petikila protoze nepocitam s tim ze by tam bylo neco odejity, proste nekde spatnej kontakt.... je to realny? jak rikam nic jinyho kupovat nechci, sem s timdle spokojenej a nechci a ted ani nemam na jinej telefon. navic na tedle sem si koupil ten origo kryt a paterku asi pred 14 dnima,...
N5110->cmd-j6->N5210->N6230
bóďa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 11. 1. 2008 12:43

Boda: Skus tam dat stary kryt a ci to bude vazne tym kontaktom.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ARS 11. 1. 2008 13:47

[quote="bóďa"t a chtel jsem si pripajet ten mikrospinac hlasitosti, coz se mi fakt nezdalo jako neco tezkyho abych kvuli tomu musel do servisu [/quote]
A presne tu je kamen urazu. Pripajkovat mikrospinac v mobile je zlozita zalezitost.
Podla toho co popisujes, si bud poskodil dosku, alebo tam mas nejaky skrat, pripadne kombinaciu. Tlacitka su vzajomne poprepajane , takze nie je zvlastne, ze nefunguju aj kurzorove klavesy.
ARS
Servisák
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bóďa 11. 1. 2008 14:44

Kniter píše:Boda: Skus tam dat stary kryt a ci to bude vazne tym kontaktom.
jakou s tim ma souvlislost kryt?

ARS píše:[quote="bóďa"t a chtel jsem si pripajet ten mikrospinac hlasitosti, coz se mi fakt nezdalo jako neco tezkyho abych kvuli tomu musel do servisu


A presne tu je kamen urazu. Pripajkovat mikrospinac v mobile je zlozita zalezitost.
Podla toho co popisujes, si bud poskodil dosku, alebo tam mas nejaky skrat, pripadne kombinaciu. Tlacitka su vzajomne poprepajane , takze nie je zvlastne, ze nefunguju aj kurzorove klavesy.[/quote]hm,.. no asi sem to sprasil u toho ovladani hlasitosti, priznavam :roll: ted to zase vic jde nez nejde a jeste jsem si vzpomnel ze i kdyz to to zrovna nejde, tak kdyz zmacku menu a okamzite na to doprava nebo doleva tak to jednou zmacknout jde,... reknete mi kolik si za to radove vezme servis?
N5110->cmd-j6->N5210->N6230
bóďa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 11. 1. 2008 15:28

Boda myslel som ze zle dosada plastovy cudlik krytu na ten spinac. Ale ak to nereaguje ani po stlaceni mikrospinaca bez krytu tak je mozno na na tom mieste studeny spoj(prehriaty) zla vodivost neleskne sa. Ked to niekedy funguje. Ak ta mikropajka mala hruby hrot,zle nadstavena teplota,dlho pajkovane(vypari sa tavidlo obsiahnute v trubickovom cine. V mobile su take jemne spoje, ze chyba bude tam. Mohlo to roztavit aj ostatne spoje naokolo. A kedze cez niektory spoj prud tecie aj do uplne vzdialenych obvodov tak...
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bóďa 11. 1. 2008 16:56

Kniter píše:Ale ak to nereaguje ani po stlaceni mikrospinaca bez krytu tak je mozno na na tom mieste studeny spoj(prehriaty) zla vodivost neleskne sa. Ked to niekedy funguje. Ak ta mikropajka mala hruby hrot,zle nadstavena teplota,dlho pajkovane(vypari sa tavidlo obsiahnute v trubickovom cine. V mobile su take jemne spoje, ze chyba bude tam. Mohlo to roztavit aj ostatne spoje naokolo. A kedze cez niektory spoj prud tecie aj do uplne vzdialenych obvodov tak...
jo tak s tim budes mit asi bohuzel pravdu,.. takze vlastne v haji deska viď.. :(
N5110->cmd-j6->N5210->N6230
bóďa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MaTTo S 11. 1. 2008 17:41

Podla toho co tu pises ze po tvojom uzasnom zasahu na doske telefonu a potom ako sa to dalej zacalo prejavovat ze obcas nejde tlacitko na hlasitost atd., a blbnu aj smerove tlacitka tak si poskodil zrejme klavesovu ochranu kedze bohvie co je ta "prasacka" mikropajka zac, a este stym liezt do mobilu no tomu sa vravi odvaha chyba moze byt v klavesovej ochrane : http://www.dilynamobily.cz/shop/images/4721.jpg
alebo v ui boarde : http://www.dilynamobily.cz/shop/images/50000.jpg
ale kedze si dotoho letoval a bohvie co robil tak by som povedal ze to bga-cko ,a v servise ked uvidia co si stym tlacitkom porobil tak sa ti nato akurat tak vy......
MaTTo S
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků