Samsung I780 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mkappa 18. 3. 2008 09:11

Takže jedna aktuální zpráva řekněme neutrální: i780 by měl být skladem cca. od poloviny dubna (informace od distributora). To už vydržíme 8)

Naopak mě vyděsilo stanovisko od SK zastoupení Samsungu k mému dotazu, jaký navi-software pro i780 doporučují. Napsali mi toto:

"Dobry den,
Telefon i780 bude predany v troch variantach, na Slovensku sme zvolili variantu bez GPS. Na mobilnom telefone bude urcite bez problemov fungovat navigacia od firmy Garmin, kedze v ostatnych krajinach sa bude tento telefon predavat prave s touto navigaciou a tento SW bude tym padom dokladne otestovany s tymto mt."

Pevně doufám, že se spojení "varianta bez GPS" je jen nešikovným vyjádřením, že v přístroji není předinstalován žádný navi-software (pokud tam není ani GPS přijímač, kouzlo i780 a jeho ceny by bylo výrazně menší - aspoň pro mě). Taky se mi nezdá to jejich doporučení Garmina. Ne že by byl Garmin špatná navigace, ale neznám nikoho, kdo by ho používal na mobilu nebo na PPC. Kromě toho se na netu vždycky spíš mluvilo o spojení i780 + Navigon... o Garminu nikdy ani zmínka.

No nic, snad se to všechno vyjasní :hm
mkappa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareksvk 19. 3. 2008 07:05

cital som recenziu, a vsetko vyzeralo OK az na to GPS...je blokovane na NAVIGON...

Navigation(GPS)

The communicator makes use of the gpsOne chip, bundled in the Qualcomm MSM 6260 platform, supporting A-GPS technology (tracks your location through the carrier’s network). However, this chip doesn’t get along with third-party applications, as all GPS-enabled solutions, including the Samsung i780 are bound to deal with only one application – Navigon, also dubbed as Mobile Navigator in the Windows Mobile environment. While you can actually install some extra navigation software, rest assured, it won’t be able to employ the built-in chip, and thus, won’t track your location on the map.

We got our hands on the unit with disabled GPS, however Google Maps successfully identified the bundled GPS chip and tried to locate some satellites… for like 30 minutes, but sadly, to no avail.



OTAZKA, EXISTUJE NA TRHU WM MDA PHONE S HARDWAROVOU KLAVESNICOU - ale nie typu HTC TYTN, ale typu ako napr. HP 614C, teda pod displejom, resp. slider ako to ma HTC TOUCH DUAL a konecne aj s GPS SIRF STAR III a s tymi vymozenostami, ako ma tento SAMSUNG...bude to asi tazke, co?

plus - nakuknem co to je ten navigon....s gps som zacal na IGO a nedam nan dopustit :-)
HTC TyTN + 2x 1gb micro SD, iGO 2006 Europe, nokia 6680 + 512mb MMC.
mareksvk
Junior

Odeslat příspěvekod mkappa 19. 3. 2008 09:09

Zkusím reagovat na všechno:

1) tu recenzi jsem četl taky a omezení na Navigon jsem si všiml (mimochodem podobné poznámky se objevily ve více příspěvcích na netu). Právě proto mě překvapilo, že mi Samsung doporučuje Garmin

2) zdá se, že máme podobný problém resp. představu o novém zařízení. Je fakt, že s požadavkem na tento typ HW klávesnice se výběr výrazně zužuje. Mně jako alternativy k i780 napadají 2 zařízení: HP iPAQ 914 (v ČR by měl být každou chvíli) nebo ASUS M536 (to je úplná novinka, na kterou si ještě budeme muset chvíli počkat). Nevím přesně, jak mají tyhle kousky řešenou navigaci, ale GPS přijímač mají určitě

3) Navigon není špatná navigace. Mám zkušenost s jejich jednoúčelovým zařízením do auta (7110) a má to kromě pár mínusů poměrně hodně kladných bodů (nothing is perfect). Takže předpokládám, že jejich SW pro PDA taky nebude špatný, ale je fakt, že aspoň tady v ČR s tím nějak nejsou zkušenosti, nikdo to tu neprodává...
mkappa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mkappa 19. 3. 2008 09:15

... a vůbec, kde je mANGEL, když ho člověk potřebuje :?:
mkappa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareksvk 19. 3. 2008 09:48

njn, snad sa objavi :-), ten angel :-)

inak, som si omrkol tu navigaciu a vyzera v poho, pak som zacal uvazovat, ze po cely zivot tohoto stroja by som bol odkazany na navigon a tak som sa s tymto pristrojom rozlucil...

ale

nakukol som na asus p750 - bohuzial len 64mb ram....
a pak som sa vratil k myslienke o HP IPAQ 614C...fotak kvalitny nepotrebujem, hoci recenzia hovorila, ze nic moc...nie je tam sirf star III ako gps, ale autorovi recenzie som uz napisal, ako kvalitne je to GPS...tak ak bude ok, tak zrejme vezmem to a cena je az nejak moc nizka...myslim, ze neprekracuje 11 000kc...ma napada, preco tak lacno...zvycajne to je okolo 14 - 15 tis. kc
zdravim


dotaz

toto som nasiel k hp ipaq 614C na alza.cz ohladom GPS...bud nevedia o com pisu, alebo som magor :-)

GPS
Pouze asistovaná GPS (A-GPS), využívající dat z mobilní síťě. Nelze použít s navigačními programy typu TomTom, ale pouze s předinstalovanou aplikací GoogleMaps

to je podla mna poriadna hovadina - a-gps - bere data ako zo siete - nemusi, tak zo satelitu...ci co to tam hore je :-)

za druhe - google maps a nic ine...dobra hovadina...
HTC TyTN + 2x 1gb micro SD, iGO 2006 Europe, nokia 6680 + 512mb MMC.
mareksvk
Junior

Odeslat příspěvekod mANGEL 19. 3. 2008 09:59

Caute, bol som u lekarky ;-)
Mno, bude tam fungovat Garmin, lebo ked ja poviem, ze Garmin, tak Garmin :-)
Tuna taky maly dokaz.
Hadam bude stacit...ci je ale telefon blokovany, to neviem, kedze s inou navigaciou som to neskusal...
Keby niekoho zaujimalo, co mam na obrazku, tak je to doska z D500E ;-)
mANGEL
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mkappa 19. 3. 2008 10:05

když říkáš Garmin, věřím ti :o . Ale ne že bys mi tím udělal radost :?

Upozornění pro všechny, kteří si (stejně jako já) i780 chtěli koupit na Slovensku - oficiální stanovisko Samsungu k mému předchozímu dotazu:

"Dobry den, dekujeme, ze jste se obratil na zakaznickou linku spolecnosti Samsung Electronics. Jak jsem jiz uvedla v e.mailu nize, po porade s technickym oddelenim, mi bylo sdeleno, ze na Slovensku bude opravdu typ I780 bez GPS, to znamena, ze tam tato polozka vubec nebude. Bohuzel na webovych strankach je tato informace sice napsana, ale jedna se o nejnovejsi typ a technicke udaje, ktere jsou zde uvedeny jsou tzv. orientacni, pro predstavu zakaznika, co vse je mozne mit u tohoto telefonu, a budou jeste upresneny."

Tím se (alespoň pro mě) leccos mění, tím se také částečně vysvětluje podezřele zajímavá cena. A přiznávám, že už Samsungu začínám mít plné zuby - nejdřív informace žádné, pak špatné... :twisted:
Pro mANGEL: jsem velmi, velmi zklamaný :cry:
mkappa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mANGEL 25. 3. 2008 10:57

Teraz som sa nejako zamotal? Akoze bez GPS? To si akoze myslis, ze na Slovensku bude ina HW verzia nez inde? To je poriadna blbost. GPS modul v telefone bude, len v baleni nebude dodavana ziadna navigacia, pretoze by bol telefon zbytocne predrazeny o cca 12 euro za pamatovkau a DVD a aj tak by to bola len 14 dnova skusobna verzia a potom Garmin stoji okolo 70 euro na rok...takze radsej bude telefon o 12 eur lacnejsi a kto bude chciet, moze si kludne Garmina dokupit, respektove podla mna tam pojde aj ina navigacia...
Keby niekoho zaujimalo, co mam na obrazku, tak je to doska z D500E ;-)
mANGEL
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mkappa 25. 3. 2008 13:21

...ono ani nejde tolik o to, co si myslím já, ale o to, co ti napíše zastoupení Samsungu (mimochodem, oslovil jsem zastoupení slovenské a odpověď mi přišla z ČR). Mně to taky přijde divné a tak trochu doufám, že se jedná jen o nešikovné vyjádření... ale otázka je, jestli to má člověk risknout a ten telefon si koupit (co když se vážně jedná o rozdíly v HW?). Mimochodem tak jako tak v tom mají u Samsungu pěkný hokej a asi to něco vypovídá o jejich preferencích, co se zboží týče. Jo, tv a ledničky je asi živí líp než telefony
BlackBerry Bold 9700 (OS 5.0.0.423)
mkappa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mANGEL 25. 3. 2008 13:53

Nemusis mi hovorit, aj ja obcas penim na tu infolinku...a nemusis sa bat ze by tam boli nejake HW rozdiely, viem na 100% ze tam nebudu...
Keby niekoho zaujimalo, co mam na obrazku, tak je to doska z D500E ;-)
mANGEL
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mkappa 25. 3. 2008 14:00

Něco mi říká, že ti můžu věřit :) Díky!
mkappa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bizi3 1. 5. 2008 15:03

Interne GPS funguje absolutne bez problemov. Odskusane s navi softom Garmin. Dokonca na moje prekvapenie sa aj pomerne rychlo pripojilo (vypnuta net podpora).
bizi3
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mvp 1. 5. 2008 17:41

Navic na nem samozrejme bezi jakakoliv navigace ktera podpori 320x320 , zatim minimalne Navigon,Garmin a TomTom
mvp
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snake2 1. 5. 2008 20:20

No tak som asi konecne nasiel pristroj ktory si kupim, od zaciatku roka som nevedel v tom neprebernom mnozstve pristrojov najst nieco normalne, co by nebolo zhovadene nejakou totalnou chybou, napr 64 MB RAM, nema WiFi, atd. Dokonca prave pozeram ze ho uz aj oddnes dalo do akcie slovenske O2. Celkom sa nan tesim.. ;-)
Este by ma zaujimalo ako na nom bezia Java aplikacie, napr Opera mini... Resp aky je tam orig zabudovany prehliadac.
Snake
snake2
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mvp 1. 5. 2008 20:51

Na WMpro chces provozovat Java aplikace ??? Duvod ? Web browser je samozrejme potreba doinstalovat jiny nezli IE , to same ostatni "funkce" nahradit jinymy aplikacemi !
mvp
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků