GPS v SC Pendolino

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod El Carlos 31. 3. 2008 08:02

Včera jsem se vracel od přítulky z Havířova zpět do Prahy Pendolinem. Vzal jsem si do kapsy můj Garmin E-trex Venture abych zabil čas ve vlaku sledováním rychlosti a pozice.

Jenže ejhle: na pár vteřin jsem asi 2x chytil slabě jednu družici a jinak nic. :eh A to jsem seděl u okna v 1. třídě s Garminem co nejblíž k oknu.

S tím samým přístrojkem sem den předtím lovil kešky a bez problémů. Jediná věc, čeho jsem si všiml, že když ho mám v autě, dojedu na místo, tak se mi sekne mapa a kurzor pak pěšmo neukazuje nic, ale data se normálně počítají (vzdálenost do cíle, rychlost, směr). Proto jsem zkusil znovu GPS nahodit ve stanici při stání, ale nic.

Nevíte, jestli Pendolino může mít pokovené termální skla? :hm Ale zase mobil signál měl plnej.
Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jole 31. 3. 2008 08:18

Považuješ to opravdu za tak důležité, jestli v Pendolinu chytneš satelity nebo ne?
Leoš.
jole
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 31. 3. 2008 09:07

Téměř všechny „rychlejší“ vlaky mají pokovená skla, a GPS v nich moc nefunguje.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod agila77.com 31. 3. 2008 09:48

mě Garmin E-trex Legend nefunguje ani skoro při cestě do Prahy z Plzně ... někdy ano ale musím mít ruku z vagonu a při mrazu to není vůbec dobré. Pendolíno je dle mě drahé viděl jsem ho na trase ještě do ÚSTÍ http://agila-plzen.net/galerie/thumbnails.php?album=43
agila77.com
Junior

Odeslat příspěvekod El Carlos 31. 3. 2008 10:06

Nepovažuju to za zásadní otázku života a smrti. A co? :eh


Cena za jízdenku snad na signál nemá vliv... :D U toho Pendolina navic okýnko stáhnout nejde :mrgreen:

Jestli má pokovená skla, tak mě pak zaráží, že mobil s tím problém nemá. Když jsem jel autem, co mělo termální okna, tak se ani ten mobil moc nechytal.
Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodl 31. 3. 2008 12:28

Jel jsem Pendolinem několikrát na trase Praha - Brno. Ze zajímavosti jsem zkoušel pustit navigaci a nic. Mám tam problémis GPRS... Takže chyba nebude v Garminu :-)
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dedi 31. 3. 2008 13:13

Ja cestoval z Ba do Prahy na rychliku a tam som GPS signal mal ,rychlost okolo 140-160, ale s5 cestoval na Pendoline ale tam nuku signal. Mam PDA Mio P550. Tak tipujem ,ze ma Pendolino pokovovane okna.
dedi
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků