Máme Nokii 5800 XpressMusic: otázky & odpovědi

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Oliver002 4. 1. 2009 21:32

chci se zeptat jak to bude s cenou?a s paměťovou kartou v základním balení?
Oliver002
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jindrich.E50 4. 1. 2009 21:48

Cena je 29.000 kč a pamětová karta v balení nebude. :oboze Pokud nevěříš, pročti si téma " Nokia 5800 XpressMusic - jak se na ni těšíte.
Jinak to tady bude pořád dookola. :oboze
Nokia E51 Black Steel, SanDisk Premier 2GB, GPS Nokia LD-4W, Nokia 5800 XpressMusic Blue
jindrich.E50
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod codeholder 5. 1. 2009 03:04

Zdravim,

dekuji za recenzi, je velmi podrobna a prehledna. Mam nekolik dotazu ohledne toho skveleho telefonu.

1) Bude na nem fungovat SIMkartova aplikace GSM banking? (pokud jsem tomu dobre porozumel, telefon by ji mel sam prevest do dotykoveho ovladani).
2) Existuji nebo se planuji alternativy k Nokia maps pro 5800? Osobne bych radeji pouzival navigaci s ulozenymi mapami na karte a nemusel za navigovani platit.
4) Jak funguje geocaching? je treba externi aplikace?
3) Budou na 5800 fungovat aplikace jako slovnik, prevodnik men ap.? Pokud ne, existuje nejaky seznam fungujicich stavajicich aplikaci pripadne novych specilnich pro tuto Nokii?
5) Budou widgety pro N97 fungovat i na 5800?
6) Je mozne nejak obejit certifikovani aplikaci pro 5800? bylo by neprijemne muset za vsechny specilni alikace platit.

Dekuji mnohokrat za odpovedi.
codeholder
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 5. 1. 2009 07:31

Nechci být nějak rýpavá ale když už máte tuto od pohledu a přečtení recenze skvělou NOKII v redakci, proč je stále v katalogu mobilů od poloviny "dosud netestováno"? :--
Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230 -> Nokia 5800 -> Samsung galaxy S III NEO -> LG G6
Mischelinka.OK
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RobertS 5. 1. 2009 10:30

Codeholder:
1. Telefon samotny zadnou aplikaci na dotykove ovladani prevest nedokaze. Neni ale duvod aby GSM banking nefungoval na 5800.
2. Alternativy k Nokia Maps urcite existuji, ale vsechny jsou placene (napr. Garmin Mobile). K tve poznamce - i mapy pro Nokia Maps je samozrejme mozne ulozit na kartu (a vetsina lidi to tak i dela), to, ze platis za navigovani nema zadnou souvislost s tim, zda jsou mapy ulozene na karte nebo ne. Za vsechny navigace se plati, bezplatna navigace funguje jen pokud ji ukradnes.
4. Geocaching - jako u jinych S60 pristroju
3. Jako u novych S60 pristroju. Vetsina aplikaci jiz dnes na 5800 funguje, zbytek bude jiste brzo optimalizovan.
5. Spekulovalo se o tom, nevim zda je to jiz potvrzeno nebo ne (ja tipuji ze to nebude, ale uvidime)
6. Je to jako u jinych S60 pristroju.
RobertS
Junior

Odeslat příspěvekod Fllip1 5. 1. 2009 10:55

Zajímalo by mě jestly už někdo zkoušel telefon tvz. hacknout a nahrát instalserver.exe?

A další věc co potřebuju vědět zda na 5800 bude fungovat, klidně i neoficielně N-gage klient a hry?

Díky za odpovědi
Fllip1
Junior

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 5. 1. 2009 16:38

Až ji bude možné hacknout, jestli vůbec, N-Gage by nainstalovat jít mohlo. Bude to ale samozřejmě nelegalní.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fllip1 6. 1. 2009 09:01

No o hack by mě šlo spíš z důvodu vypnutí zvuku fotoaparatu a ruznejch drobnejch nastavení a customizace telefonu.
Jestly na tom nefunguje n-gage je to docela divný, protoze kdyz uz nokia vypustí zábavní telefon tak by podle mě měl tutu platformu podporovat oficialně.
Fllip1
Junior

Odeslat příspěvekod mulo 6. 1. 2009 19:05

ale to by museli prerabat vsetky ngage hry pre rozlisenie na 5800, N97 , a neviem ako by sa to obvladalo . pokial tam nenaskoci virtualna klavesnica ako pri JAVA hrach tak bez sance si myslim
siemens cx65 - nokia 6233 -nokia 6120 classic - Nokia N82- Orange Boston - Nokia C6-01- Nokia N8 - Nokia N9- LG L9
mulo
Junior

Odeslat příspěvekod TOMBY 6. 1. 2009 21:45

Zdravim.
Má telefon funkci vyslovení jména volajího?
Jde vypnouz vibrační feedback displeje?
Jaká je odolnost displeje proti poškrábání v průběhu vašeho používání?

Děkuji za odpověď.
Fiat Bravo 1.9MJT 120k Dynamic - šedá techno + dodělaný tempomat
NOKIA N97
Apple MacBook White
TOMBY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fido_cz 6. 1. 2009 22:24

Ano
Ano
14 dnu jsem pouzival bez folie a zadny skrabanec se neobjevil. Ted uz mam folii.
fido_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TOMBY 6. 1. 2009 22:33

Jaká je citlivost displeje s fólií?
Čitelnost a odlesk displeje s fólií na světle (slunci, ostrém osvětlení)?
Fiat Bravo 1.9MJT 120k Dynamic - šedá techno + dodělaný tempomat
NOKIA N97
Apple MacBook White
TOMBY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yner 8. 1. 2009 07:56

fido_cz píše:Ano
Ano
14 dnu jsem pouzival bez folie a zadny skrabanec se neobjevil. Ted uz mam folii.




Folie je součástí balení? pokud ne, kde se dá koupit.- Díky
yner
Junior

Odeslat příspěvekod LANiN 8. 1. 2009 10:33

třeba TADY ;-)
K-Touch V8 root 4.0.4 jindy 4.4.2. nekdy 4.2.2. od CM, proste dle nalady :)
LANiN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fllip1 8. 1. 2009 15:14

Mě by ještě zajímalo jak funguje copy+paste? Je to dotažené tak hezky že tahem prstu označít text a přez nějakou klávesu to das kopírovat?

Díky
Fllip1
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků