Jak si bez patche co nejvíce zvětšit pamě? u řady x65

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Zkoušeli jste si zvětšit paměť podle zmíněných tipů?
Ano, s místem navíc jsem velice spokojen 28 %  31%  [ 28 ]
Ano, ale neměl jsem to dělat 6 %  6%  [ 6 ]
Ne, ale asi to zkusím 25 %  28%  [ 25 ]
Ne, bojím se 30 %  33%  [ 30 ]
Celkem hlasů : 89

Odeslat příspěvekod ConPower 23. 4. 2005 13:04

Předem doporučuji mít program SiMoCo, který umožňuje přístup ke skrytým a systémovým souborům. Pokud ho tedy máte, v nastavení průzkumníku odškrtněte Zobrazovat skryté a systémové soubory (pouze pro experty). Jak dále se dozvíte z následujících tipů:

1.) Odmazání nepotřebných slovníků T9
Určitě nepoužíváte všechny slovníky T9, které máte v telefonu, a možná ani netušíte, že zabírají více než 0,5 MB z vaší cenné paměti. Jděte tedy do složky Data\System\T9 a pro jistotu si jednotlivé slovníky zálohujte do počítače. Pak ty, které nepotřebujte, bez starosti smažte. Pokud slovníky budete chtít dostat zpět do telefonu, přesunete je z počítače opět do složky, z které jste je smazali (dobré před reklamací).

2.) Odmázání složky náležící Download Assistentu
Jděte do složky Data\System\java\64558 a pro jistotu opět zálohujte složku skin. Pak ji smažte. Budete mít rázem o dalších 0,5 MB více volné paměti.

3.) Odmazání aplikací Download Assistent a Photo Editor
Pokud tyto aplikace nepoužíváte, a chtěli byste je smazat, protože vám v telefonu jen zbytečně zabírají místo, čtěte dál. Určitě jste se tyto aplikace už smazat pokoušeli, ale jak ve Vlastních souborech, tak v Systemu souborů nebo Asistentu paměti to nešlo. Najeďte proto do složky Data\Java\jam\Applications, označte jednu z těchto aplikací (měly by být kurzívou) a stiskněte F9 na vaší klávesnici. V atributech všechny fajfky dejte pryč (klikněte na všechny dvakrát, zmizí). Pak už je stačí jen smazat (popř. raději i zálohovat).

Autor tohoto threadu neručí za škody způsobené na vašem mobilním telefonu!!!
Naposledy upravil ConPower dne 1. 5. 2005 19:52, celkově upraveno 2
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bonfire 23. 4. 2005 16:02

mozna si jeste zapomel na zazalohovani smazani slozky s default skinem... to se taky nekdy hodi (a samozrejme casto defragmentovat, nekdy uvolni misto, jindy se zrychli prace s telefonem)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Bonfire
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Machi 1. 5. 2005 17:27

Moc dík :) každý megabajtík je dobrý...
A tím končí tato epizoda.
Machi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radekm (novy) 1. 5. 2005 21:16

není těch 10,5 MB dostačujících? Měl jsem C65 a bohatě to stačilo (asi 400 fotek, 10 her... a stále volné místo)
(toto je můj osobní názor, nemusí se vám líbit, ale nemusíte mě za něj kamenovat)
radekm (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NiceOne 2. 5. 2005 07:40

...rychlejsi postup je tento: Zazalohovat obsah telefonu, provest kompletni format pameti (z menu nastaveni telefonu) a pak odzalohovat pouze potrebna data. Tak mate jistotu ze smazete skutecne vsechno co nepotrebujete a je to mnohem jednodussi nez nekde hledat ve slozkach co chci smazat, co muzu smazat aby se telefon jeste rozjel,...atd.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ConPower 2. 5. 2005 18:15

No, asi rychlejší není :pozor2 . Než se přehraje těch několik MB obsahu telefonu do PC (formát bude hned) a z PC zpátky do mobilu, dost dlouhou dobu to potrvá. Rozhodně více, než si zobrazit skryté soubory, pár jich označit a smazat (popř. zálohovat).
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jirk4 14. 9. 2005 17:35

Diky, i kdyz mam teda S65 na RSMMC, jeste jsem se nedostal k patchu ktery mi presune slozku Java na MMC, a her mam hodne, takze diky :-)
I reject your reality and substitute my own. - Adam Savage
Jirk4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ConPower 14. 9. 2005 19:02

Není zač :wink: .
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tmik 27. 9. 2005 20:26

Nejde smazat jeste neco?
Tmik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ConPower 27. 9. 2005 21:23

Jedině defaultní melodie, obrázky, témata atp., nic jiného mě nenapadá :hm .
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tmik 28. 9. 2005 11:21

Co to je defaultni?
Tmik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 28. 9. 2005 11:46

Tmik píše:Co to je defaultni?
Defaultni jsou ty, ktere tam byly nahrane od vyrobce.
Mobil-man
Junior

Odeslat příspěvekod Tmik 28. 9. 2005 20:30

A jak se mazou?
Tmik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ConPower 29. 9. 2005 15:01

Otevřeš něco (třeba obrázek), dáš Možnosti a potom Smazat. Potvrdíš a je to :D . Nic složitého..
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod scorpionCZ 3. 10. 2005 00:12

tohle je fakt bombastický...pořeboval sem 0.9mb paměti navíc,na jedno video a teď ho tam můžu šoupnout...fakt super :tleskani
scorpionCZ
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků