O2: Mobilní internet (do 31.10.2009 600Kč nebo 150Kč k ADSL)

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Fllip1 29. 4. 2009 08:15

A nevíte jek to bude u firemních zákazníků? V současnoti mám internet 384, tak by mě zajímalo zda se mi to automaticky přepne na ten megabit?
Fllip1
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 29. 4. 2009 08:21

ne, nikdo to neví, tak pokud se ti to nepřepne, tak snad není problém tam pak zavolat a změnit to? ;)
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zajDee 29. 4. 2009 09:29

snowboarder píše:snad není problém tam pak zavolat a změnit to? ;)

řekl bych, že tohle bude ten největší problém - ve většině firem změnu provádí dva, max. tři lidé (oprávněné osoby), na které by se tímhle sesypaly desítky, stovky, možná tisíce žádostí o změnu datových tarifů. Těm se to asi moc líbit nebude ;-)

Další věc je, že dnešní internet mobil 384 (GPRS/UMTS varianta) nabízený firmám nemá FUP a je za určitou cenu (např. 100 Kč bez DPH). Jaká bude cena datových paušálů pro firmy po změně je samozřejmě otázka, bez aktualizace smluv to ale asi tak snadno nepůjde. Nedovedu si představit, že by firma najednou místo 100 Kč za data platila za datové paušály třeba 500 Kč.

Ale samozřejmě, taky bych byl radši, kdyby můj internet mobil 384 na firemním telefonu běžel, co to technologie dá a ne jen 384 kbps ;-)
-= Nic není tím, čím se zdá být =-

Jsem mobilní maniak :-)
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 29. 4. 2009 09:31

Tak samozřejmě, v případě takových smluvních ujednání logicky ano. To jsem sem vůbec nechtěl tahat ;) Oni v O2 imho neumí omezovat rychlost, ale IM 384 zjevně omezujou tak, že při jeho aktivaci nepovolí přístup k HSDPA, tím to zaříznou na 384/384. Oficiálně by měl mít 384/64 - tady ta neschopnost zařezávat rychlost je vidět :D
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zajDee 29. 4. 2009 09:34

snowboarder píše:A jak víme, O2 omezovat rychlosti zřejmě neumí (což poznali zákazníci, kteří si kupovali 512 a v klidu fungovali megabit)


Pokud vím, O2 neumí omezovat (nebo to nedělá) rychlosti na CDMA. To opravdu běhá, co technologie dá. Na UMTS ale existují a fungují rychlostní omezení, kdy internet mobil 384 běží max. 384 kbps v obou směrech, internet mobil 1024 běží 1024 k down, 384 k up (není HSUPA, kdyby bylo, nejspíš by i up byl omezen na 1024 k).

Jiná věc je FUP. Ten se u GPRS/UMTS neuplatňuje (nebo jsem to nezpozoroval), zatímco u CDMA se ještě loni oněch 2,8 GB týdně uplatňovalo. Jak je to s FUPem na CDMA dneska nevím, sice CDMA mám, ale přenesu na něm měsíčně jen pár desítek MB...

snowboarder píše:IM 384 zjevně omezujou tak, že při jeho aktivaci nepovolí přístup k HSDPA, tím to zaříznou na 384/384. Oficiálně by měl mít 384/64 - tady ta neschopnost zařezávat rychlost je vidět :D

Mám pocit, že i IM 384 má přístup k HSDPA. Vyzkouším.

EDIT: Tak jsem si ověřil, že nejde o "blokování technologie" - připojil jsem se k netu přes HTC TyTN I a firemní SIM s Internet Mobil 384. Download i upload omezeny na cca 384 kbps (45 kB/s), na displeji vesele sviti H :-), takze to omezeni je "nekde vys."

Zajimala by me zkusenost nekoho, kdo pouziva IM 512 na HSDPA - jestli mu to opravdu jede megabitem, nebo jen pulmegem.
Naposledy upravil zajDee dne 29. 4. 2009 09:45, celkově upraveno 1
-= Nic není tím, čím se zdá být =-

Jsem mobilní maniak :-)
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod Fllip1 29. 4. 2009 09:44

No tak to jste mě moc nepotěšili, já samozřejmě nemůžu měnit na svém telefonu (paušálu) nic... no až to začne tak si na O2 zavolam a zkusim se nějak poptat... ale i tak dík
Fllip1
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 29. 4. 2009 09:48

zajDee píše:EDIT: Tak jsem si ověřil, že nejde o "blokování technologie" - připojil jsem se k netu přes HTC TyTN I a firemní SIM s Internet Mobil 384. Download i upload omezeny na cca 384 kbps (45 kB/s), na displeji vesele sviti H :-), takze to omezeni je "nekde vys."

Zajimala by me zkusenost nekoho, kdo pouziva IM 512 na HSDPA - jestli mu to opravdu jede megabitem, nebo jen pulmegem.

1) no vždyť jo? pokud máš download i upload omezený na 384/384, tak je to OMEZENÉ jen na UMTS. Pokud bys měl omezeno podle tarifu IM 384, tak bys měl mít 384/64. Imho H na displeji mít budeš pořád, jen tě k němu nepustí v datovém režimu.

2) ano, měl jsem 512 plus, kde je HSDPA do rychlosti 512 a "lítalo" to běžně na megabitu
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zajDee 29. 4. 2009 09:53

snowboarder píše:1) no vždyť jo? pokud máš download i upload omezený na 384/384, tak je to OMEZENÉ jen na UMTS. Pokud bys měl omezeno podle tarifu IM 384, tak bys měl mít 384/64. Imho H na displeji mít budeš pořád, jen tě k němu nepustí v datovém režimu.

No nevím - TyTN ukazuje H jen ve chvíli, kdy se HSDPA využívá (tečou data a PDA je připojeno k buňce s HSDPA). Když je připojení v idle stavu, nebo když je v dosahu jen UMTS, tak ukáže "3G." Takže zjevně mě buňka na HSDPA pustí, ale k zářezu dojde někde dál...

2) ano, měl jsem 512 plus, kde je HSDPA do rychlosti 512 a "lítalo" to běžně na megabitu

To je praktické :-D
-= Nic není tím, čím se zdá být =-

Jsem mobilní maniak :-)
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 29. 4. 2009 09:54

No tak právě. Četl jsem o tom tenkrát ve fóru, tak jsem si vzal 512 plus (že si to kdyžtak později zvednu na 1024plus). Nebylo třeba :mrgreen:
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod skype 29. 4. 2009 14:07

No teda..... Moc me nepotesili. Cekal jsem CDMA net okolo 300 s dph a ani budou mit nejlevnejsi tarif za 750. ADSL nemam, protoze je daleko dslam.
skype

Odeslat příspěvekod zajDee 29. 4. 2009 14:24

skype píše:CDMA net okolo 300 s dph a ani budou mit nejlevnejsi tarif za 750. ADSL nemam, protoze je daleko dslam.

300 je podle mě příliš málo, sám bych si dokázal představit kombinovanou službu s FUPem za 450 měsíčně a bez FUPu za 750 měsíčně (tj. rozdíl 300 Kč, podobně jako rozdíl mezi "FUP" a "noFUP" příplatky k ADSL je 300 Kč, všechny částky samozřejmě s DPH).

Pro lidi s ADSL to ovšem bude perfektí nabídka, takhle levný mobilní internet vám skoro nikdo jiný nenabídne (firemní tarify bych nesrovnával...). Pokud na ADSL nedosáhnete, je to smůla, ale asi s tím nikdo nic neudělá...
-= Nic není tím, čím se zdá být =-

Jsem mobilní maniak :-)
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda512 29. 4. 2009 17:03

zajDee: K tomu "Háčku" u TyTNa. Na to bych nespoléhal. Mně se u minulé ROM ukazovalo háčko i když data netekla. Takže to bych nějak směrodatně neviděl. Stejně jako se mi ukazovalo E v dosahu EDGE apod.(a data taky neteklam jen to signalizovalo možnosz si v této síti zadatovat).

Tím chci říct, že to nejspíš budeš mít opravdu seříznuté na technologii(UMTS) a ne na rychlost.
Tonda512
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fllip1 4. 5. 2009 10:12

TAk dle info z hvězdička88 by se mělo začít zrychlovat od 8. května. A sem teda zvědavej jak naložej s náma firemníma zákazníkama :)
Fllip1
Junior

Odeslat příspěvekod Snekac 4. 5. 2009 17:05

Jistě, od 8.5. startuje nabídka... Migrace zákazníků poběží celý květen, tak tam hned nevolejte, bylo by to zbytečné ;) (nešlo by hned zadávat změny)
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda512 4. 5. 2009 21:53

Takze to chapeme tak, ze bude novy tarif pro pripojeni NTB a tak, ale pro mobily nebude zadny tarif, ktery by vyuzil plnou rychlost?

Me je to vlastne celkem fuk, me staci 1Mbit/s a hlavne bez omezeni. Ale znate to, s jidlem roste chut :-)
Tonda512
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků