Nokia 5800 XpressMusic - poslední fw. 60.0.003 (10/2011)

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod zadrvo 6. 3. 2010 20:39

potřebuju aktualizovat jednu aplikaci a pořád mi to píše že mám plnou pamět, nevím kde a co mám odstranit vše ukládám na kartu
Z.A.D.R.V.O
zadrvo
Junior

Odeslat příspěvekod lumix22 6. 3. 2010 22:17

Přesně tak, já taky patřím mezi ty, kteří potřebujou kartu s větší kapacitou. Hlavně teda kvůli hudbě. Ale i nějaký ten filmek a fotky nebudou do počtu, takže ta 16GB bude pro mě tak akorát. Už by mohli vymyslet tu 32GB kartu. Škoda jen, že 5800 nemá větší interní pamět.

zadrvo: Máš 2 možnosti:

1, Bud smažeš nějaké přebytečné soubory z karty (třeba mp3, fotky, videjko), které už nepoužívaš, at se ti trochu uvolní místo na kartě.

2, Odinstaluj si nějaký prográmek, vzhled či cokoliv jiného co už nepoužíváš. A to uděláš tak, že najedeš do Menu -) Nastvení -) Správce aplikací -) Instalované aplikace -) Pak si najdi tu aplikaci, kterou chceš odinstalovat a dej Volby -) Odinstalovat.
Naposledy upravil Kniter dne 7. 3. 2010 00:00, celkově upraveno 2
Důvod: prispevky zlucene, edituj
lumix22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod westo 7. 3. 2010 08:10

caute ludkovia...dnes mi prisiel e-mail ze uz mozem stahovat novy firmware tak som sa potesil ze orange konecne uz obrandoval 40 firmware a ja budem aktualizovat ale zasmial som sa ked mi ponuklo upgrade z 30 na 31 :D a kezde 31 je uz nejaky pol rok na svete tak na 40 budeme cakat tiez asi tak nejako.....no nic chcel som len povedat ze ti co maju fon z orangeu tak mozu aktualizovat
westo
Junior

Odeslat příspěvekod mario13 7. 3. 2010 11:40

Aj ja som sa potesil, ale kedze som tam mal 40-tku, tak mi nic viac neponuklo.

Inac skusal niekto betaverziu nokia maps 3.04? Odkedy som si ju dal, tak mi uz asi 3-4 krat zostala svietit obrazovka s napisom NOKIA - z nicoho nic, nemal som maps ani spustene v tom momente, len sa na polici sam od seba mobil rozsvietil. Neviem ci to nahodou nesuvisi s komponentom Maps Network/WiFi, ktory je tam tusim novy a snazi sa zistit polohu aj z okolitych WiFi sieti.

Zatial som tu novu beta verziu odinstaloval a uvidim, ci sa bude opakovat biela obrazovka s Nokia napisom.
mario13
Junior

Odeslat příspěvekod TommyTS 7. 3. 2010 12:51

mario13: no tak Mapy 3.04 jsou zatim jen beta verze, proto mozna ty problemy.
TommyTS
Junior

Odeslat příspěvekod mario13 7. 3. 2010 20:32

TommyTS: Ved ja nevylucujem nejake tie chyby v beta verzii, ale bol som prekvapeny, ze mi to zamrzalo aj ked neboli mapy spustene. A to tak, ze jedina pomoc bola vybratie baterie.
Ved este uvidim, ze ci sa to teraz zlepsi, ked som tam hodil normalnu verziu.
mario13
Junior

Odeslat příspěvekod digiking 7. 3. 2010 22:38

Podle me je to nejaka chyba v utrobach kazde Nokie 5800 a projevi se jen pri urcitych specifickych situacich (u kazdeho kusu diky odlisne konfiguraci jinak), me se treba osklive restartovala pri blbnuti s wifi (a pri ukonceni galerie cervenym tlacitkem mi vzdycky uplne zamrzne!), jinemu zas blbne v hudebnim prehravaci a tobe ted pri tech mapach.

Cim vic se v telefonu stouras a instalujes programy, tak tim vetsi je pravdepodobnost, ze se nejaka ta chyba neodladeneho firmware projevi. Je to ostuda u Nokie, ale co vim, tak Sony Ericsson a jeho C702 je na tom podobne nebo jeste hur se zamrzavanim.
digiking
Junior

Odeslat příspěvekod zadrvo 7. 3. 2010 23:14

http://www.nokia.cz/ziskat-podporu-a-software/software/nokia-messaging mohl by mi někdo upřesnit jak je to splacením této aplikace? Stažení je zdarma, ale jak je to pak se stahováním emailu. Dočetl jsem se že to nezapadá do měsíčního paušálu za internet:(je to možné?
Z.A.D.R.V.O
zadrvo
Junior

Odeslat příspěvekod Tony.som.ja 8. 3. 2010 10:13

Ved to stiahnes, nainstalujes, a pouzivas bud cez wifi alebo cez paketove data. Je jasne ze tie pakety nie su free :D Ci o co ti ide?
- Nokia 5800 XM Red
- iPod 30GB 5G White
- ASUS M51V Multimedia
Tony.som.ja
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 8. 3. 2010 10:38

Účtování je jako u jakýchkoliv dat, které taháš do mobilu. Nokia za tebe fakt nebude platit data :-)
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zadrvo 8. 3. 2010 15:30

tak jsem to nemyslel, mám od O2 internet v mobilu za 150,- jenomže jsem se dočetl, že data z této aplikace se nestahujou do těchto balíčku a bude se platit navíc, např. 150,-měsíční paušál za internet a navíc za nokia email např 50,-
Z.A.D.R.V.O
zadrvo
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 8. 3. 2010 15:31

O2 je na data nejhorší operátor (z hlediska ceny a různých vyjímek). Mám data nonstop u VDF a tohle tedy řešit nemusím.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod digiking 8. 3. 2010 16:07

dobrá rada:)
digi
digiking
Junior

Odeslat příspěvekod zadrvo 8. 3. 2010 22:24

zadrvo píše:tak jsem to nemyslel, mám od O2 internet v mobilu za 150,- jenomže jsem se dočetl, že data z této aplikace se nestahujou do těchto balíčku a bude se platit navíc, např. 150,-měsíční paušál za internet a navíc za nokia email např 50,-

aha no, ale jak to mám teda já taky zdarma?
Z.A.D.R.V.O
zadrvo
Junior

Odeslat příspěvekod TommyTS 8. 3. 2010 22:50

"Během zkušební doby je samotná služba Nokia Messaging poskytována zdarma. Přenos dat vám však bude účtován podle aktuálního plánu služeb vašeho operátora a pravděpodobně nebude zahrnut do paušálního tarifu. Chcete-li zjistit výši účtovaných poplatků, obraťte se na svého operátora."
Ja tohle pochopil tak, že ta aplikace je vlastně lite verze a je tedy zdarma (platis pouze stazena data, podle ceniku operatora, tak jak je to normalne s GPRS/EDGE datama). Takže zakleži jakym zpusobem budeš mejly stahovat.
Po vypršeni zkušebni doby se tě ale dotažou, zda chceš službu dale použivat a pokud ano tak asi zapaltiš předplatne přimo za aplikaci. Takže za data budes platit furt stejn. Rozdil je akorat v tom, že abys aplikaci moh dale použivat, budeš prostě muset zaplatit, podobně jako hru, aplikaci.
Toť muj nazor :-)
TommyTS
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků