HTC Wildfire (FAQ na první stránce)

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Lusifer 30. 8. 2010 10:14

gage píše:Dotaz od jednoho spokojeného majitele Wildfiru, které zcela souhlasí s mirkem.www.
Byl by někdo tak laskav a znovu popsal, jak si nastavit foťáček, tak aby dělal "hezčí fotky. V několika odkazech zde na fóru jsem našel zmínky o nastavení, ale nemohu najít návod od konkrétního uživatele.
Předpokládám, že jde o různé nastavení kontrastu, ztmavení... Sám jsem si s nastavením trošku hrál a rád bych znal i další vyzkoušené hodnoty. Díky moc.

Ještě krátké info ohledně výdrže baterky. Já osobně, ač jsem s telefonem moc neblbnul, jsem měl slabší výdrž - sotva dva dny. Pročítal jsem všechny možné diskuze a zkoušel co by mi mohlo žrát baterku. Poslední věc kterou jsem udělal je, že používám Taskillera a hlavně jsem zkusil odinstalovat LED light (ač se mi tato aplikace velmi šikla). Někde jsem se dočetl, že LED light baterku vysává (telefon nemůže usnout, displej je v pohotovostním režimu? běží na pozadí...??? - ve správci procesů a aplikací jsem ji nenašel, takže z vlastní zkušenosti nemůžu potvrdit) Teď se výdrž telefonu zvedla o den a půl. Jen nevím jestli je to používáním Taskillera a nebo smazáním LED light. Pokud by byl někdo od té dobroty a vyzkoušel také výdrž s LED light a bez této aplikace?

Nastavení fotoaparátu jsem popisoval já a někde to tady v diskuzi je.
Já to zopakuji.
V nastavení fotoaparátu změň defaultní nastavení Nastavení bílé z Auto na Den , pro fotografování venku a dál si ho měň podle potřeby.

Dál Změň defaultní nastavení ISO z Auto na 100. Pak budeš mít fotografie bez šumu.
Nastavení jasu a kontrastu a dalších nech na továrním nastavení neutrál a vůbec do nich nevrtej. Přinesl bys jen problémy.
Věnuj zvýšenou pozornost tomu jak pevně mobil při fotografování držíš a jestli s ním nemrmláš při mačkání spouště-joysticku . To je obvyklá vada a pokud s ním hýbeš mačkání spouště tak máš snímek rozmazaný a nebo si budeš stěžovat na to, že fotoaparát ostří nepřesně a na jiné místo než jsi chtěl.

K ostření ještě něco důležitého.
Musíš dát fotoaparátu čas, aby si nastavil jak ostření, tak potřebné parametry. Při fotografování je určitá prodleva která je daná konstrukcí kvalitních modulů ostření těchto fotoaparátů .

Je důležité sledovat, kde je umístěn čtvereček který označuje místo kam fotoaparát zaostřuje, když zaostří tak zezelená a přístroj teprve potom exponuje.
Ještě napíši jednu výbornou vychytávku tohoto přístroje.
Bod kam má ostřit si můžeš volit na fotografované scéně libovolně. Prstem můžeš čtvereček posunovat po displeji na libovolné místo . Pokud na něm podržíš prst, tak přístroj na to místo zaostří a udělá snímek aniž musíš mačkat joystick-spoušť.
Doufám že ten popis nastavení je srozumitelný. Pokud ne tak se ptejte,

Pokud hledáš , co ti žere "baterku" tak rozhodně to není aplikace svítilny, která využívá led přisvětlení diodu jako funkci baterky. Pokud to někdo někde psal, tak to byl trouba.

Nejvíce zvyšuje spotřebu zapnuté datové přenosy, jako je GPS, WIFI, Blue Tooth, GPRS....to vypínej pokud je nepotřebuješ.

A paradoxně ti podstatně zvyšuje spotřebu TaskKiller, který ti dělá nepořádek v systému, brání mu pracovat a nutí k opětovnému startu aplikace aby se do něj přihlásily a daly o sobě vědět a tím i snižuje výkon přístroje a zpomaluje ho.. Ten odinstaluj.
Verze OS 2,1 má novou správu souborů a paměti a tak ho vůbec nepotřebuješ.
Naposledy upravil Lusifer dne 30. 8. 2010 11:10, celkově upraveno 2
Lusifer
Junior

Odeslat příspěvekod mirek.www 30. 8. 2010 10:44

díky za obsáhlou nápovědu jak nastavit foťák :tleskani
jak ty teda vypínáš ty aplikace? normálně přes Menu > nastavení > aplikace > správa aplikací (spuštěné služby) ? já to tak původně dělal taky, ale pak zase dýl trvalo, než jsem všechno povypínal a občas jsem i na něco zapomněl..
Spálená grafika: FS Amilo Xi 2428 (R.I.P. 28.8.11) - 3,5roku
Nový notebook: SAMSUNG RV520 (*30.8.11), HTC Wildfire (+14.02.2012),
BlackBerry 9360
mirek.www
Junior

Odeslat příspěvekod Lusifer 30. 8. 2010 10:48

Abych řekl pravdu, tak aplikace vůbec nemusíš vypínat, pokud jsou dobře napsané , tak je to zbytečné, "vypínají" se automaticky systémem.
Pokud se podíváš do systému a zjistíš, že je systém vidí, tak to není žádná závada, nic co by mělo někoho zneklidňovat, je to jen jejich oznámení pro systém že existují a kam si má pro ně v případě potřeby sáhnout, zrychluje to chod systému a nezvyšuje spotřebu.

No a přes zkratku si můžeš na některou plochu telefonu nainstalovat vypínání datových přenosů..GPS, WIFI, BLUE TOOTH, GPRS a tak je jejich vypnutí velice rychlé.

No možná bych měl dodat, že výdrž nové baterie je menší, než baterie již zformátované, to znamená několikrát cca 5x vybité a opětovně nabité používáním přístroje ...takže je vhodné při začátku využívání přístroje nechat baterii vybíjet do stavu, kdy už hlásí přístroj upozornění na nedostatek energie.
Lusifer
Junior

Odeslat příspěvekod jirkak717 30. 8. 2010 11:23

Zdravím všechny zkušené uživatele a mám prosbu. Pročetl jsem fóra, ale nikde jsem nenašel odpověď. 1. jdou přidat fotky ke kontaktu jinak než z facebooku 2.mohl by někdo porovnat velikost písma a kvalitu displeje (jemnost) se Samsungem Star 3. fotoaparát a jeho kvality hodně ovlivňuje fotograf, je škoda, že nikdo nedává foky do galerie pro porovnáni, třeba se SE Elm. Tři fotky zde ve fóru jsou hezké, ale je to málo a recenzích se asi moc s nastavením nezdržují. Telefon je moc hezký, ale není nikde možnost si jej prolédnout zapnutý a tak jsem stále na vážkách, zda jej pořídit. Moc děkuji za odpověď.
jirkak717
Junior

Odeslat příspěvekod mirek.www 30. 8. 2010 11:30

1. Ano jdou přidat z galerie
2. Displej nemůžu porovnat. Rastr je na něm trochu znát, nicméně mi to ani v prohlížení internetových stránek nebo fotek nevadí.
3. Foto bych nahodil, ale jak psal Lusifer, tak je dobrý párkrát mobil úplně vybít. A jelikož se nabíjí, když ho připojíš ke kompu, tak ještě jsem moc fotek nestáhnul. Kouknu co mám. Je to v tom Auto nastavení, takže nejsou ještě "doladěný"...ty lepší mám stále v mobilu
Spálená grafika: FS Amilo Xi 2428 (R.I.P. 28.8.11) - 3,5roku
Nový notebook: SAMSUNG RV520 (*30.8.11), HTC Wildfire (+14.02.2012),
BlackBerry 9360
mirek.www
Junior

Odeslat příspěvekod jirkak717 30. 8. 2010 11:49

Díky za odpověď. dost lidí co znám není na facebooku a bylo by škoda nemit u nich fotku když volají a doteď to používám. U toho displeje mi jde spíše o velikost písma, rastr tam bude horší, ale nečekám, že by to bylo nějak tragické. Díky a budu se těšit na foto.
jirkak717
Junior

Odeslat příspěvekod Kozmich 30. 8. 2010 12:12

S dostupností u VF nevím, všude se uvádí že není, operátor mi řekl, že na mé nejbližší pobočce (Kroměříž) není. Zavolal jsem přímo tam, dozvěděl jsem se, že ho tam mají ;) a teď jsem si ho dovezl domů, takže sem dalším majitelem :)). Pozdějc třeba napíšu poznatky :)
Kozmich
Junior

Odeslat příspěvekod sabina.karaskova 30. 8. 2010 12:26

Dyzanel píše:dr._lukas: není lež, že se k telefonu nedodává 2 GB karta. V článku píší, že výrobce v základu kartu nedodává což je pravda. To že si měl v balení kartu je jen díky operátorovi, který telefon dovybavil. Zkus si projet některé eshopy kde prodávají WF a zjistíš že ve spoustě z nich karta dodávaná opravdu není ;-) Redakce mobil.cz zřejmě testovala nebrandovaný kousek a tak to má být.

Já mám wildfira z např. prodejny htc a 2gb karta je k němu dodávána také :).

Jinak si myslím, že je to mobílek celkem vychytaný, má všechno, co by člověk mohl potřebovat...a jak píšou o tom "špatném" displeji- mně to ani nepřijde ;). Zatím se s ním učím a hraju, takže se mi baterka vybíjí poměrně rychle.
btw. Nemohli byste mi doporučit nějaké užitečné aplikace a dobré hry? :))

jirkak717 píše: Telefon je moc hezký, ale není nikde možnost si jej prolédnout zapnutý a tak jsem stále na vážkách, zda jej pořídit. Moc děkuji za odpověď.

Právě v prodejně HTC Na Poříčích je možnost si ho vyzkoušet ;).
sabina.karaskova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vabrousekp 30. 8. 2010 12:32

Chtěl jsem se zeptat, jaký formát playlistu WF podporuje. Ať si můžu nějáké playlisty vytvořit v pc ještě než si WF koupím.
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod Lusifer 30. 8. 2010 12:37

jirkak717 píše:Zdravím všechny zkušené uživatele a mám prosbu. Pročetl jsem fóra, ale nikde jsem nenašel odpověď. 1. jdou přidat fotky ke kontaktu jinak než z facebooku 2.mohl by někdo porovnat velikost písma a kvalitu displeje (jemnost) se Samsungem Star 3. fotoaparát a jeho kvality hodně ovlivňuje fotograf, je škoda, že nikdo nedává foky do galerie pro porovnáni, třeba se SE Elm. Tři fotky zde ve fóru jsou hezké, ale je to málo a recenzích se asi moc s nastavením nezdržují. Telefon je moc hezký, ale není nikde možnost si jej prolédnout zapnutý a tak jsem stále na vážkách, zda jej pořídit. Moc děkuji za odpověď.

Zdravím Tě také. Tvoje úvaha o srovnání Wildfire a Samsung Star 3 značí, že se vůbec nevyznáš v technické problematice a nevíš jaký je rozdíl mezi hloupým telefonem a telefonem s operačním systémem a to na co se ptáš, je vyčtené s diskuzí kterým nerozumíš.

Já ti na tvůj dotaz zevrubně odpovím , ale poprosím ostatní účastníky tohoto fora o Wildfire, aby už nereagovali, protože dohadovat se o nesmyslu tvého dotazu kvalitnější fotografie a "čitelnosti písma" by byl flame na deset stran které by ještě více znepřehlednilo diskuz o Wildfire. Tebe poprosím aby jsi dotaz položil do sekce o výběru mobilů.

A když již vznikl tento příspěvek, tak konkrétně k tvému dotazu.:
Jaké fotografie si můžeš přiřadit.
Uvědom sï, že Android je operační systém počítače, který je na rozdíl od jiných používaných OS otevřený a není blokovaný jako jiné OS pro aplikace toho výrobce kdo ho vyvinul . Googl který ho vyvinul a prosadil jeho užívání podmínil v podstatě jen na zřízení google účtu, který je ale oproti jiným klientům perfektní a pomáhá v organizaci času. Za to ale kontroluje aplikace pro Android na marketu, aby nebyly infikovány.
Takže si v rámci tohoto otevřeného OS můžeš do telefonu libovolně dohrávat aplikace, fotografie, hudbu, kontakty, které následně můžeš třídit a editovat a to buď přímo v mobilu, nebo PC se kterým má synchronizaci nebo na webu v google účtu. Něco si o tom nastuduj, abys příště nepsal takové hloupé dotazy.

K dotazu na čitelnost písma. Poznámky , textovky a pod jsou čitelné bez známek narušení.
Pokud tvůj dotaz směřoval k webu, tak Wilda má optický joystick, unikátní nadstavbu Sense OS 2,1 a vynikající webový prohlížeč , html5 a multidotek. Píši to proto, že pokud brouzdáš po webu, tak si stránku multidotekem zvětšíš na požadovaný článek či diskuzi až do velikosti, kdy se článek nebo diskuze zvětší do celé plochy displeje . Věty se přitom zalomí do okna a optickým joystickem listuješ v potřebných pro tebe zajímavých věcech. Písmo je nádherně čitelné a nemusíš V ČLÁNCÍCH přebíhat po řádcích zprava do leva a POD.

K fotoagrafiím.
Kvalita je standardní daná pidičipem ve fotoaparátu a je povýšená automatickým ostřením a přisvětlovací diodou. Dál je to jen na umění a znalostech uživatele. K objasnění plně postačí ty tři fotografie které sem laskavě vložil dr.Lukas , díky za ně.
Dál k tomu není co psát a k dalším pitváním a blábolům se obrať na webovou prezentaci fotografií z těchto mobilů. Zbytečné hádání patří tam.
Lusifer
Junior

Odeslat příspěvekod jerry016 30. 8. 2010 12:48

Lusifer píše:Zdravím Tě také. Tvoje úvaha o srovnání Wildfire a Samsung Star 3 značí, že se vůbec nevyznáš v technické problematice a nevíš jaký je rozdíl mezi hloupým telefonem a telefonem s operačním systémem a to na co se ptáš, je vyčtené s diskuzí kterým nerozumíš.

Nic proti tobě Lusifere, ale jirkak717 chtěl porovnat jenom displej mezi WF a Starem. Žádné jiné porovnání mezi těmito 2 telefony nechtěl ;-)

To jirkak717: myslím dr._lukas měl před tím Stara, tak mu kdyžtak napiš SZ :-)
jerry016
Junior

Odeslat příspěvekod Lusifer 30. 8. 2010 12:51

jerry016

Porovnat displeje na něčem nedefinovatelném je nesmysl. Přesto jsem mu odpověděl vyčerpávajícím způsobem.
Tak co tě vede k tomu, že se do toho navážíš.
Lusifer
Junior

Odeslat příspěvekod gage 30. 8. 2010 12:54

Lusifer (30. 8. 2010 10:14)
Díky moc za odpověď a tipy ohledně nastavení foťáku. Já osobně mám kontrast na -1, fotky mi tak přijdou barevně vyváženější.

Aplikace, která údajně měla žrát baterku nebyla napevno předinstalovaná "svítilna", ale aplikace "LED light". Nemám to ještě zcela přesně zjištěné, zda-li žere baterku právě tahle aplikace, ale teď po odinstalovaní mi subjektivně přijde, že mám delší výdrž - možná placebo efekt- Každopádně to budu ještě dál testovat a kdyby měl někdo další/podobné zkušenosti, budu rád když se podělí.

Datové přenosy mám samozřejmě vypnuté (několik diskuzí už jsem pročetl, takže o takových věcech tuším).
Nechci tady rozvířit, obyčejně dost napjatou, diskuzi o používání/nepoužívání různých "Taskillerů", ale můj názor je trochu jiný. Pokud je aplikce na vypínání tasků dobře udělaná a nedělá neplechu, tak nevidím důvod proč ji občas nepoužít. Wildfire má možnost vypínat úlohy i aplikace, ale není to zrovna nejrychlejší a nejpohodlnější. Já mám v Taskilleru vyplé všechny automatické funkce, v ignore listu mám aplikace a procesy, které musí zůstat spuštěné a killuju jen ty aplikace, které právě nepoužívám abych si uvolnil místo na RAMce - aplikaci, kterou nepoužívám, nepotřebuju mít připravenou v pohotovosti v paměti - radši tam budu mít volné místo pro práci jiných/používaných aplikací. Nejsem nějaký zastánce Taskilleru, jen to právě teď zkouším - zatím nemám problém. Za nějakou dobu to zkusím bez něj a uvidím.

Ohledně "formátování" baterie - tohle je rozšířený omyl ještě z doby NiMH baterií, které trpěly paměťovým efektem. Li-ion baterie se naopak nemá nikdy vybíjet úplně do mrtva, lepší je ji nabíjet častěji (v 50% vybití)- zvýší se tím celková životnost (počet nabíjecích cyklů).
Info:
http://www.batteryuniversity.com/partone-12.htm
http://www.elisacomputer.cz/texts/baterie.html
http://forum.notebookreview.com/hardware-components-aftermarket-upgrades/91846-notebook-battery-guide.html
gage
Junior

Odeslat příspěvekod jerry016 30. 8. 2010 12:56

Lusifer

jirkak717 napsal: 2.mohl by někdo porovnat velikost písma a kvalitu displeje (jemnost) se Samsungem Star

Příště odpovídej, na co se tě dotyčný zeptá a nepleť tam něco o operačním systému...
jerry016
Junior

Odeslat příspěvekod vabrousekp 30. 8. 2010 13:05

co ty playlisty
vabrousekp
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka