HTC Desire - obecná diskuse

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 26. 2. 2011 18:58

To je tak těžké zabrousit do recenze a najít si to?
http://www.mobilmania.cz/default.aspx?article=1125227
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod s-u-l-i 26. 2. 2011 19:21

neni ale ja sem u toho viděl i normální nabíječku....tak se ptam ktera se prodává tady u nas ??
s-u-l-i
Junior

Odeslat příspěvekod Shorty193 4. 3. 2011 15:35

Vie mi niekto poradit ohladom tohto telefonu:
1. Dokaze nativne alebo pomocou aplikacie (kludne nech je aj platena a ked tak kolko cca stoji) prehrat divX video s titulkami v cestine?
Dik Shorty
Shorty193
Junior

Odeslat příspěvekod Snekac 5. 3. 2011 11:57

Aktuálně se Desire prodává s nabíječkou, kterou má i Wildfire, tedy tou hezčí.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Keeper88 20. 3. 2011 01:01

Zdravim, uvazuju o koupi HTC Desire, ale mam par dotazu..
Nekde pisou ze ma Android 2.1, nekde 2.2, jaka je pravda? A navic je uz mirne zastaraly, a ja jako do ted uzivatel bezdotykoveho Symbianu se v tom moc neorientuju.. Byl by mi nekdo schopny rict jeho nejvetsi slabiny?
Jak je to s fotkama a natacenim videa? Videl jsem jak snima obraz Wildfire a bylo to katastrofalni. Neverohodne barevne odstiny a nadech ruzove me opravdu nepresvedcil, jak je na tom tento telefon? S Nokii 6720c jsem byl v tomhle naprosto spokojeny.
A GPS lze pouzit bez pripojeni na internet? to je pro me dost dulezite.. A zadni plastovy kryt, jak moc se skrabe?
PS: Momentalne se rozhoduju nad timto a nebo nad novym Wildfire S pokud bude dulezite mit novejsi Android, vezmu wildfire, ale zas zalezi i na tech fotkach, digitalni fotak nemam a nechci zadne ruzove nadechy na fotkach..
Diky moc za odpovedi

Edit: Nebudu to kupovat u Tmobilu, ale pres internet, nevsiml jsem si nazvu topicu.. :)
Keeper88
Junior

Odeslat příspěvekod Snekac 20. 3. 2011 09:35

Verze Androidu je nyní 2.2 a bude i update na 2.3, díky své výbavě rozhodně není Desire zastaralý.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ZIZU.w 20. 3. 2011 13:05

ahoj, nevíte někdo, proč se mi samovolně stahují data do telefonu,třeba teď naposled asi 10 mb paměti ikdyž mam automatické aktualizace vyplé a k internetu se připojuju jen přes wifi, datovej balík od operátora nemam..když mobil vypnu a zapnu, tak těch pár mega zase přibyde..mam zoufale málo paměti v telefonu a pořád mi ubývá, nejde mi sprovoznit android sdk ikdyž sem jel podle návodu nedělá to to, co má... a ještě se chci zeptat, opravdu neni nějaká možnost, jak přetáhnout data na jinou paměťovku stím, že mi to bude normálně dál fungovat jako předtim?.. díky za odpovědi, pokud se nějakých dočkám
Mobil: Samsung Galaxy S4 Black Mist
NB: HP Probook 4530s
ZIZU.w
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Keeper88 20. 3. 2011 21:26

Snekac: cetl jsem prispevek na jedne strance nejakeho uzivatele o HTC Desire a cituju:
"Co se týče samotného systému ANDROID, tak tam bych nic neříkal, protože se to mele stále dokola, jen je jasné, že pro HTC je lepší udělat nový mobil s novým Androidem než dávat aktualizace, ale právě tímto si výrobci kopou hrob." tak kde je teda pravda...?
a jeste dotaz, to jdou instalovat aplikace jen na pamet telefonu? co to je za blbost?
Keeper88
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 20. 3. 2011 23:02

To neni blbost,u predchozich verzi Androidu sli opravdu aplikace instalovat jen do pameti pristroje,od verze 2.2 lze instalovat i na pametovou kartu,ale ne vsechny aplikace to maji napsano od vyvojaru,takze i na 2.2 se setkas s aplikacemi,ktere ti moznost instalace na pametovou kartu nenabidnou..pak se to da resit manualnim presunem atd.....
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snekac 20. 3. 2011 23:06

Keeper88: Aktualizace Androida na Desire je potvrzena, samozřejmě nové modely mohou mít např. aktualizované prostředí Sense apod.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PepiQ 21. 3. 2011 13:29

Keeper88:
Foceni: driv jsem mel Sony Ericsson w810icko a ohledne foceni... namackavaci spoust byla rozhodne lepsi, nez reseni u Desire, kdy mackas optickej trackball. Nicmene za dobrych podminek clovek vyfoti i fotku, u kt. okoli zavidi, jak mi to hezky foti. ;-) Podle me by ale tu optiku mohl mit Desire lepsi, ale pro me potreby je to dostacujici...
Zadni kryt: neni plastovy, je pogumovany... dobre se diky tomu drzi v ruce, ale bal jsem se, ze se to bude odirat, kor pri zakopeni pouzdra, kt. se mi libilo nejvic (je oficialni, nicmene celkem uzke). Po x mesicich je porad jako nove, pokud ho ale hodlas nosit v kapse s klicema, asi to dopadne jinak. :-)
Verze Androidu: aktualni je 2.2 a skutecne je primo od HTC ohlasena podpora i do budoucna na verzi 2.3.
Zastaralost: taky mi neprijde nijak zastaraly, HTC sice vychrlilo ted celkem dost telefonu, ale kdyz porovnas parametry, tak se klasickej Desire porad drzi a nevidim jedinej duvod, proc bych menil - Incredible S sice otaci spolu s displejem i ikony tlacitek, coz je sice roztomily, ale rozhodne to neni duvod pro zmenu. Mozna bych Desire vytknul mensi pamet v telefonu a predevsim bych apeloval na vyvojare, aby slo presouvat skutecne vsechny aplikace na pametovku. :-|

Kdybych mel ted kupovat novej mobil, klidne bych vzal jako zaklad HTC Desire, do toho bych svihnul urco vetsi baterku a pamet, lepsi optiku a... mozna by se dalo polemizovat nad displejem, ale me to SLCD nijak nevadi. :)
PepiQ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 23. 3. 2011 15:09

Já jsem po přechodu z Nokia 5530 také spokojen a jen jsem nebyl spokojen s pamětí v telefonu, protože ta šla díky apliakacím hodně do háje. Po zakoupení máš volné paměti nějakých cca 140MB a z té třeba hodně ukousne:
Adobe Flash Player - 12MB a nelze přesunout
Facebook včetně aktualizací - 6,5MB také nelze
Mapy včetně aktualizací - 10MB také nelze
Gmail včetně aktualizací - 4,5Mb nelze

Pak jsou programy, které lze přesunout, ale v telefonu stejně něco zůstane (ať část aplikace, nebo data z apliakce jako přihlašovací údaje, nastavení, apod.):
Skype - zůstane cca 4,5MB
RockPlayer - zůstane cca 8MB

To jen malý výčet těch největších žroutů paměti, protože když máš hodně aplikací, nebo her jsi v háji.
Nakonec jsem musel přistoupit k rootu telefonu a vytvoření oddílu pro ukládání dat na paměťové kartě, který bude spolupracovat s jinou rom (třeba Leedroid).
Nyní mám cca 80 aplikací a s volnou pamětí jsem na tom následovně:
Interní: 82MB volného ze 154MB
SD karta s oddílem upraveným pro aplikace 286MB volného z 479MB

Suma sumárum mám 265MB na aplikace bez nutností přesouvání na klasickou paměťovku. Kdybych přesunul co jde, tak bych se možná ani nedostal pod 200MB a telefon by mi s interní pamětí nestačil.
Ale zase uznávám, že mám hromadu aplikací, které jsem ještě nevyužil, ale vím, že někdy by se mi mohly hodit.

Pokud bych nerootoval, tak bych volil třeba Desire HD, které je na tom s pamětí v tel už dobře.
m.a.x.i.m.u.s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Biker65 29. 3. 2011 11:46

Chtěl bych se zeptat jak je to s délkou SMS zpráv. Mám operátora Vodafone a byl jsem zvyklý u Nokie že můžu napsat zprávu o délce myslim 960 znaků. Ted mi to po napsání 280 znaků hlásí: převod na zprávu MMS a jako MMSka se to i odešle.
Biker65
Junior

Odeslat příspěvekod jamaica 29. 3. 2011 12:58

Protože telefon používá diakritiku a zkracuje zprávy.Proto jen těch 280 znaků.Stahni si z marketu gibo sms.Nahradíš jím sms aplikaci,gibo ořezává diakritiku a pak už budeš psát v poho těch 960 znaků.
jamaica

Odeslat příspěvekod ZIZU.w 6. 4. 2011 19:35

čauko, chci se zeptat, stalo se někomu z Vás, že se Vám Desire začal najednou zničeho nic vybíjet sám od sebe? mě se telefon během 2 hodin vybil z 95% na nějakejch 14%, mezitim sem asi 20 minut poslouchal muziku a asi 25 minut dělal s Documents to go.. a teď když sem si akorát hrál s ikonama a chvilka wifiny a najednou bylo 20% baterky pryč.. nedělal sem s nim nic a během pár minut 2% pryč.. když klesl na 5% až 4%, tak vydržel i hodinu..
Mobil: Samsung Galaxy S4 Black Mist
NB: HP Probook 4530s
ZIZU.w
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků