Nokia E7 - obecná diskuse, dostupná Belle

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 30. 3. 2011 19:51

Vzhledem k tomu, že se v pátek 1. dubna začíná Nokia E7 prodávat už i u nás a já ji budu mít od zítřejšího odpoledne, otevírám tuto diskusi, ve které budou informace podložené fakty a ideálně osobními reálnými zkušenostmi bez dalších věcí okolo.

Ptejte se na co chcete, já budu na co chci odpovídat :)

Zároveň můžete sledovat Twitter @nokiae7cz, kde budu psát své dojmy z čtrnáctidenního testování.

Obrázek
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcello 31. 3. 2011 12:08

ja by som sa spytal
aka klavesnica bude pre CZE/SVK. qwerty alebo qwertz? Dufam, ze qwertz.
aky je pocit z vahy, nie je to uz tazke zariadenie?
Samsung Galaxy S10e; One UI 3.1, Android 11
Nokia Lumia 830, WM10, RM-984_1070
marcello
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 31. 3. 2011 12:21

QWERTZ, jako vždycky
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcello 31. 3. 2011 13:52

ok, dik. Takze nie ako SE, ktore aj oficial pre CZE/SVK ma pre mna neprijatelne qwerty.
Samsung Galaxy S10e; One UI 3.1, Android 11
Nokia Lumia 830, WM10, RM-984_1070
marcello
Junior

Odeslat příspěvekod fulminatrix 31. 3. 2011 14:15

Na 100% je to QWERTZ.
Ale nechapem preco by to mal byt taky problem. Vzdy ked pisem vo Worde nieco v Anglictine, tak si prehodim UK klavesnicu a preorientovanie je otazka asi piatich minut. Po 3 preklepoch si vzdy zvyknem.
fulminatrix
Junior

Odeslat příspěvekod Lamorak 31. 3. 2011 15:20

Plne rozlozeni klavesnice je videt na teto fotce: http://twitpic.com/4fav9w/full
Lamorak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 3. 2011 16:12

jestli tohle je boudcnost řady E, tak nevím nevím :) kor ta modrá barva...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod obluda zelená 31. 3. 2011 17:32

Python.p: Modrá samozřejmě není jediné barevné provedení. Jsou i další barvy, např. černá.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fulminatrix 31. 3. 2011 17:46

Kazdemu vratane Nokie je jasne ze 90% predaja bude tvorit cierna a strieborna. Ked si pozries prve reklamu na E7 ktoru Nokia vypustila, tak pochopis preco maju v ponuke aj zelenu, modru a oranzovu. Nevidim na tom nic zle.

Ja idem do striebornej a pre mna osobne je strieborna E7 momentalne najkrajsi a najelegantnejsi telefon na trhu.
fulminatrix
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 3. 2011 17:55

To je mně jasné že bude víc barev :) jen mě to nepřijde moc Managerské nebo jak to říct...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fulminatrix 31. 3. 2011 18:12

Ja viem co myslis. Kukni si tu reklamu:
http://www.youtube.com/watch?v=sKAJB3l7yj8

Myslim si ze pokial Nokia ponuka ciernu (tmavu sedu) a striebornu, tak je to uplne jedno aj keby robili este bielu s ruzovymi bodkami.
Tie zvysne farby su urcene pre ludi ktori ktori robia napr v mode, pre zeny, alebo pre kohokolvek koho ten telefon zaujme a nechce tuctovu farbu. E7 je primarne business zariadenie, ale ma velky potencial aj ako multimedialny telefon, alebo modny doplnok. Zameranie, velkost a vaha nerozhoduju. Videl som uz u zien aj HTC HD2... Je jedno aka cielova skupina produkt v konecnom dosledku kupi. Hlavne je ze ho kupi. A navyse konstrukcia a farby su identicke s N8, tak preco to nevyuzit aj pri E7, pokial to moze priniest viac zakaznikov.

Ako som pisal, osobne sa mi najviac paci N8/E7 v striebornej. Ale bol som prekvapeny ako dobre nazivo vyzera oranzova N8. Akurat ze nemam gule na to, aby som vytahoval z vrecka na obleku oranzovy telefon...
fulminatrix
Junior

Odeslat příspěvekod Hellfire-Ferry 31. 3. 2011 18:47

Zajímalo by mě, jak se drží v ruce a jak se s ní manipuluje. Přeci jen je to větší telefon. A co displej? Je na něm znát rozdíl oproti konkurenčním nebo je to v pohodě? Přeci jen takové rozlišení na takovém displeji...
Google Pixel 4 (Oh So Orange)
Hellfire-Ferry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 3. 2011 19:03

určitě je to dobrý telefon, jen mně osobně nesedí :) prostě co jsem se já setkal s managery tak měli E51, E52 popřípadě telefen s dobrou výdrží potřebují jen volat :) a na ostatní mají notes :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulis2 31. 3. 2011 19:09

Rozlišení mě velmi překvapilo...je dostatečné. Ratsr uvidíte jen při blízkém zkoumání na písmenkách. Hodně pomáhá technologie ClearBlack. Displej tedy hodnotím více než kladně. Stejně tak držení v ruce. Telefon je sice širší, ale ještě je to v mezích.
HTC One S (O2 ČEZ Standard)
Testuji: BlackBerry Z10, HTC Desire 601, HTC One max
paulis2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 31. 3. 2011 19:58

marcello píše:ja by som sa spytal
aka klavesnica bude pre CZE/SVK. qwerty alebo qwertz? Dufam, ze qwertz.
aky je pocit z vahy, nie je to uz tazke zariadenie?

Jak to bude na Slovensku nevím, nejspíš QWERTZ, každopádně u nás QWERTZ. Co se týče váhy, ano, těžký telefon to je, ale k té velikosti to jde čekat. Mě daleko víc vadí právě ta velikost, 4 palce dělají svoje.

Tak je to QWERTZ i na slovensku, viz fotky na Fony.sk.
Hellfire-Ferry píše:Zajímalo by mě, jak se drží v ruce a jak se s ní manipuluje. Přeci jen je to větší telefon. A co displej? Je na něm znát rozdíl oproti konkurenčním nebo je to v pohodě? Přeci jen takové rozlišení na takovém displeji...

Je to takové nepřirozené, neohrabané, je to prostě strašně velký telefon. Displej je obrazově super, ale zasloužil by si větší rozlišení, to definitivně. Ty pixely prostě uvidíte, a mnohdy i ve chvíli, kdy nechcete.

Koukám, že těch dotazů se tu moc nevyrojilo, za to se tu zase rozjíždí diskuse tak trochu o ničem. No, zkusím to ještě chvíli nechat, a pak začnu klikat na offtopicy ;)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků