Symbian Anna (025.007) - zkušenosti, problémy, rady a tipy

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Deleted user 21. 8. 2011 11:52

Diskuze o nové verzi symbianového prostředí S60, Anna, se nám momentálně tříští do 4 různých témat. Verze systému 022.014 je však společná všem následujícím modelům:
- C6-01
- C7-00
- E7-00
- N8-00
Na této verzi dále běží i modely E6-00 a X7-00, byť ty neprodělaly update z S60 ^3; toto diskuzní téma se proto týká i jich.

Zakládám proto toto téma, kde bych rád, abychom se společně věnovali uživatelským zkušenostem, hlásili problémy či nabízeli rady a tipy ostatním uživatelům s čímkoli, co se týká aktuální verze 022.014. Obecné diskuze jednotlivých modelů potom, prosím, ponechme pro záležitosti týkající se výhradně daných modelů.
Deleted user

Odeslat příspěvekod Cemik 21. 8. 2011 12:48

Jediný problém, který mám s Annou je nenačtení Ovi obchodu přes mobil.
Majkl píše:Problém s Ovi obchodem jsem obešel downgradem aplikace - paradoxně to šlo. :-) Stáhl jsem ze store.ovi.com SISX s nižší verzí, přeinstaloval, zprovoznil.

Bohužel ani downgrade mi nepomohl. Pokud na něco přijdu, dám vědět :-)
Cemik
Junior

Odeslat příspěvekod hokysan 21. 8. 2011 13:08

Na C6-01 nefunguje,nefunguje,nefunguje a ostatní problémy ořetrvávají i po reinstal.
Asus ZenFone2,ZE500CL
Microsoft Lumia 640XL DS W10
hokysan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod labanek 21. 8. 2011 13:12

Cemik píše:Jediný problém, který mám s Annou je nenačtení Ovi obchodu přes mobil.
Majkl píše:Problém s Ovi obchodem jsem obešel downgradem aplikace - paradoxně to šlo. :-) Stáhl jsem ze store.ovi.com SISX s nižší verzí, přeinstaloval, zprovoznil.

Bohužel ani downgrade mi nepomohl. Pokud na něco přijdu, dám vědět :-)

Mě downgrade ovi na nižší verzi take nepomohl, ani reinstal fw pres Ovi suite.
Zachránil mě formát E, nasledně trojhmat , pote reinstal FW, pak instalace včech apps pro mne potrebnych a vse jede jak má i Ovi Store. Tel je vycisten od bordelu a krasne svizne a plynule se s nim pracuje. Doporučuji 8-)
labanek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondr4H 21. 8. 2011 13:13

Na této stránce viewtopic.php?f=6&t=1120480&st=0&sk=t&sd=a&start=885 a v následné diskuzi jsem napsal několik svých postřehů.

S mobilem jsem si hrál témeř celou noc, tak jsem přišel na další postřehy.To nejdůležitější je že systém odladili takovým způsobem, že to vzhledem k hardware u C7 asi už více nejde.Po aktualizaci reaguje ihned, nelaguje se, internetové stránky nabíhají rychleji a rychleji se přes ně dá procházet.
Dále taková malá fičura jako je opravdu obsáhlý seznam snad všech internetových rádií.Kdysi jsem to řešil přes abradio a IR se mi postupně ukládalo jako soubor, ted si rádio vyberu a nemusím nic řešit.

Před Ančou jsem C7 moc nedoporučoval, ale teď jí doporučím každému a zejména těm co tvrdí že její pomalost je způsobena nedostatečným hardwarem mobilu.Takový OS měl přijít hned na začátku a ne až za rok od uvedení.

P.s.:A zeptám se znalců, v nastavení připojení se mi nově objevila kolonka "přehrát v rádiu".Příručka moc skoupá na informace nebyla a pochopil jsem to jako, že se dá vysílat z mobilu skladby na volných radiových frekvencí do určitého prostorového rozsahu.Mohl by mi to někdo potvrdit zdali je to tak?Nemám to jak vyzkoušet.
Ondr4H
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod labanek 21. 8. 2011 13:29

Ondr4H ano měl by to být FM vysílač a fungovat, tak jak to popisuješ ;-)
labanek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jiri733 21. 8. 2011 13:41

Řešil tady někdo jak dostat po aktualizaci zpět chybějící Quickoffice a Adobe Reader?
jiri733
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 21. 8. 2011 13:44

Ano. Jejich plné verze jsou přítomné v dodatečných aktualizačních balíkách Symbian Anna 1/2 a 2/2 přes položku Aktualizace software v telefonu.
Deleted user

Odeslat příspěvekod Ondr4H 21. 8. 2011 14:00

Tak to je dobře, bohužel to je škoda že by takhle nešlo pouštet do éteru internetové rádio.Ale to bych asi chtěl už moc...
Ondr4H
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bucky.m 21. 8. 2011 14:45

Jsem majitel E6 s predinstalovanou Annou, zajimalo by me, jestli mate po aktualizaci proble s nacitanim emailu?
Na E6 je nacitani opravdu tragicky pomale,proste o nervy. Na promo videu jsem videl N8 na ktere se posta oteveri mzikem, ale vice majitelu E6 potvrdi problemy. Zkusil jsem i odmitnout podminky OVi a vytvorit klienta mimo,ale stale se nacita zpravu pomalu.Diky za tipy
E60->N82->E52->E6
bucky.m
Junior

Odeslat příspěvekod tascert 21. 8. 2011 15:46

Na C7 vše bez problémů, na některé novinky si budu muset zvykat (něco je lepší, něco horší - hlavně ikony).
Mám dotaz: co vlastně umí aplikace "upozornění"? Díky za odpovědi.
tascert
Junior

Odeslat příspěvekod abastor 21. 8. 2011 15:50

Ondr4H píše:Tak to je dobře, bohužel to je škoda že by takhle nešlo pouštet do éteru internetové rádio.Ale to bych asi chtěl už moc...

Mě to jde.
abastor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod labanek 21. 8. 2011 15:51

tascert měly by to být zmeškané události na HS ;-)
Mám otázku ohledně emailů, přetím se dal podržet prst na odkaze v emailu a otevřela se nabídka co s ním. Nyní nevyjede žádná, jen se to označí a pak čekám, zda se začne něco dít - otevření NVB, či v mém případě přes OperaMobile, což se stane, ale bez potvrzení jakékoliv nabídky. A pak prostě nevím, jestli na pozadí něco spouští nebo ne. Máte to tak taky :?:
Díky.
labanek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jiri733 21. 8. 2011 16:05

To Majkl: Já mám v aktualizaci software telefonu jen Ovi obchod a sociální sítě. Ovi jsem zaktualizoval a ani Office a ani Adobe nemám. Sociální sítě z nějakého důvodu nejdou zaktualizovat.
jiri733
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod labanek 21. 8. 2011 16:07

je to tuším v balíčku 2/2, když jsem tam klikl na info, psalo to adobe + další apps a communicator, atd ....
Ovi obchod a soc. sítě jsou 2 další samostatné aplikace ;-)
labanek
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků