Nokia E7 - obecná diskuse, dostupná Belle

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mirmo80 11. 9. 2011 19:02

Majkl, len tak btw, nemáš emailové konto nastavené cez Ovi? Tam sú iné možností nastavení konta ako bez neho.
E51
mirmo80
Junior

Odeslat příspěvekod Deleted user 11. 9. 2011 20:18

To sice nemám, ale máš pravdu, že právě tohle by ty rozdíly způsobovat mohlo. Používám Mail for Exchange.
Deleted user

Odeslat příspěvekod Lukfi 11. 9. 2011 21:16

To je ten, na který musíš mít vlastní Exchange server a ten ti pak maily tlačí přímo do mobilu, že jo? To nastavení limitu je teda asi jenom v tom klientovi, který maily stahuje na pull způsob třeba z Gmailu přes IMAP.
„…no matter how good Symbian Belle may be, Elop did a #1 job of telling any potential customers how crap it is/was and that it had no future.“
Lukfi
Junior

Odeslat příspěvekod Deleted user 12. 9. 2011 07:58

Pro jistotu přikládám screenshoty na ukázku, jak to vypadá.
scr000054.jpg

scr000055.jpg

scr000056.jpg
Deleted user

Odeslat příspěvekod Pišta_Hufnágl 12. 9. 2011 12:48

Pomoc! Nainstaloval jsem z BetaLabs Nokia Maps 3.08, a od té doby je neustále aktivní připojení k netu. Ať to vypínám jak chci, stále se to připojuje. Správce hlásí, že to dělá právě aplikace Mapy. Co s tím?
Pišta_Hufnágl
Junior

Odeslat příspěvekod smoro 12. 9. 2011 15:51

skusal si connectivity > settings > data use in home country > always ask ?
smoro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kniter 12. 9. 2011 17:45

Ja mam mapy len 3.06 ale malo by to byt podobne. Skus nastavenia/internet/offline.
A tiez v menu aplikacia lokalita/metody urcenia polohy/vypni aGPS a poskytovane sietou.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pišta_Hufnágl 12. 9. 2011 18:04

Ale ja nechci vypinat A-GPS ani to cpát do offline rezimu! Mozna jsem nebyl uplne pochopen - ty mapy se pripojujou i kdyz je aplikace jako takova vypnuta.
Nehlede na to, ze je pekne neprehledna, oproti minule verzi. Jak se muzu vratit na 3.07?
Pišta_Hufnágl
Junior

Odeslat příspěvekod Lukfi 12. 9. 2011 21:24

Přes Správce aplikací to nejde? (jen tipuju) A nebo si na tu novou nepřehlednou verzi zvykej, až ji automaticky dostanou všichni, ty už budeš mít náskok :)

Přátelé, zjistil jsem dnes velice nemilou věc. Na displeji mé E7 je hezky uprostřed vadný pixel. Ne mrtvý, ale vadný, když má zobrazovat bílou, tak podle toho, jak telefon nakloním, je buď bílý (má správnou barvu), nebo červený, nebo zelený, nebo modrý. Teď ho, jak se říká anglicky, "can't unsee", na světlých podkladech mě ruší. Kdyby aspoň byl opravdu mrtvý a neblikal...

Telefon mám teprve týden, ale protože jsem si ho byl vyzvednout v kamenné pobočce, nevím, jestli se na mě vztahuje možnost vrácení do 14 dnů. A může to být důvod k reklamaci, když to koneckonců neovlivňuje fungování telefonu?
Na YouTube jsem našel videa blikání, která takové "zaseklé" pixely prý mohou opravit - máte s tím někdo zkušenosti, třeba i na LCD? Tam se ale doporučuje ještě na displej zatlačit prstem, což skrz sklo asi nejde...
„…no matter how good Symbian Belle may be, Elop did a #1 job of telling any potential customers how crap it is/was and that it had no future.“
Lukfi
Junior

Odeslat příspěvekod amrtin 12. 9. 2011 22:49

Pokud byl objednán přes internet,tak nemůže být problém jej vrátit.Zkus reklamaci a když se budou cukat,tak vrátit.Já bych to rozhodně udělal.A jestli v něm máš cokoli nahráno,tak si to včetně nastavení zazálohuj(přes ovi suite,nebo nokia pc suite).
amrtin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pišta Hufnágl 13. 9. 2011 07:21

Lukfi: Měls pravdu, jsem hysterka:) Bude lepší si zvyknout hned, když to stejně tak jako tak jednoho dne přijde.

Nicméně bude to krušné, celé prostředí a ovládání je úplně překopané. To, co bylo předtím hezky v jedné aplikaci, je rozestrkané do sedmi. Pozitivum je, že aplikaci pro navigování autem to výrazně zjednodušilo.

Z čeho nelze mít radost, je předělaná obrazovka při navigovaní, kdy díky masivně nabobtnalému infopanelu vlevo zbylo na vlastní mapu vcelku málo místa, obdélníček 4x6,5cm. Škoda.

Subjektivně mám dojem, že se zvýšila citlivost GPS přijímače, anžto právě mi to chytlo cca po třech minutách signál v přízemí baráku s ocelovým skeletem, v husté zástavbě, metr a půl od okna. O tom jsem si předtím mohl nechat zdát.

-- 13. 9. 2011 08:27 --

Smoro: "always ask" je sice milé nastavení, ale najmě Nokiácké aplikace z něj mají často dobrý den :)

A jinak tedy to samovolné a ustavičné připojování večer (samovolně, jak jinak) ustalo, a je pokoj.
L 640, W10 (.726)
Pišta Hufnágl
Junior

Odeslat příspěvekod Lukfi 13. 9. 2011 08:00

amrtin píše:Pokud byl objednán přes internet,tak nemůže být problém jej vrátit.Zkus reklamaci a když se budou cukat,tak vrátit.Já bych to rozhodně udělal.A jestli v něm máš cokoli nahráno,tak si to včetně nastavení zazálohuj(přes ovi suite,nebo nokia pc suite).

No, tak tam dneska zajedu a zkusím reklamaci, co mi na to řeknou. Když mi to nevezmou, tak to zas taková katastrofa není.
„…no matter how good Symbian Belle may be, Elop did a #1 job of telling any potential customers how crap it is/was and that it had no future.“
Lukfi
Junior

Odeslat příspěvekod Maries 13. 9. 2011 13:30

to Majkl: co takhle obsah synchronizace, emaily k načtení? Nemám exchange ale účet s odmítnutymi podmínkami.
Maries
Junior

Odeslat příspěvekod Lukfi 13. 9. 2011 13:47

Tak mi v obchodě přístroj vyměnili, tomu novému pro změnu chrastí páčky zamykání a hlasitosti. Kdo chce kam... :roll:
„…no matter how good Symbian Belle may be, Elop did a #1 job of telling any potential customers how crap it is/was and that it had no future.“
Lukfi
Junior

Odeslat příspěvekod Pišta Hufnágl 13. 9. 2011 14:14

Lukfi: To mi u té první chrastilo taky. Otravný, ale dá se na to zvyknout. Navrch stejně to chrastí jenom když s tím třepeš jak vzteklej.
Je ovšem obrovská škoda, že je to dneska u Nokie pokus-omyl, než se dopídíš bezvadného kusu.
L 640, W10 (.726)
Pišta Hufnágl
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků