Nokia X1-01 - dual SIM

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pedro1981 13. 9. 2011 14:46

Inu, což - počkáme, co přinese Nokia 101. Dneska je nějaký nešvar u nedotykového mobilu dát paskvil klávesnici.
Pedro1981
Junior

Odeslat příspěvekod Deleted user 13. 9. 2011 15:13

Hlavně v sérii 30 nepoužila Nokia dobrou klávesnici od dob 1600. Nechápu, proč je to najednou takový problém...
Deleted user

Odeslat příspěvekod Imhotep 13. 9. 2011 19:18

ja stale nechapem aky mate problem. Co je tej klavesnici? :nenapadne
Ak sa mýlim, tak mi odpustite. Ak nie, som rád.
Imhotep
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bozicek 14. 9. 2011 08:50

Uvažuji o spolehlivém dual simu, no zatím to bude o kompromisech.
Pro častou výměnu sim by byla lepší c2-00 (ta se u nás bohužel pravděpodobně prodávat nebude), nebo si počkat na c2-03(6).
Např. nemají dnes již standard microusb nabíjení, ale přes nokia konektor.

Dotazy:
1) jak je to s příjmem 2.sim, v zahraničních komentářích se píše, že často není signál (v oblastech s horším signálem nebo když ukončí se hovor)
2) také se píše, že se mobil často restartuje; nevím, jestli to časem vyřeší nový firmware.
3) zmeškané události - zůstane info na displayi při delší nečinnosti nebo musím odemknout mobil?
4)dá se nastavit spořič hodin (tj. aniž bych nemusel mačkat na mobil)
5) když vyměním sim a hned vrátím baterku zpět, zůstane mi v mobilu aktuální čas?
6) jak na zálohu na paměťovou kartu? V manuálu toho moc napsáno není.
bozicek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bozicek 14. 9. 2011 15:11

Díval jsem se na diskusi na http://discussions.europe.nokia.com/ a problém s restarty by měl vyřešit nový sofware (v5.34, 5.37).
Snad pak budou dobré reference a já koupím mobil :-).
bozicek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Deleted user 14. 9. 2011 16:17

1) Zatím neotestováno.
2) X1 se mi prozatím nerestartovala ani jednou.
3) Info na displeji zůstane, dokud není otevřeno.
4) Jakmile displej zhasne, není na něm nic vidět. Při zamknutém telefonu ale stačí stisknout červené sluchátko a jakýsi spořič s hodinami a upozorněními se objeví.
5) Kupodivu ano.
6) Na zálohu nijak. Paměťová karta se jinak než k přechovávání hudebních souborů ve formátu MP3 využít nedá.
Deleted user

Odeslat příspěvekod Pedro1981 15. 9. 2011 21:40

Mobil jsem si dneska omakal na prodejně, klávesnice mne skutečně nezaujala. Nu, uvidím, co přinese Nokia 101. Dle webu to vypadá do vánoc, tak snad to nebudou vánoce 2012/13 :-))
Pedro1981
Junior

Odeslat příspěvekod Deleted user 18. 9. 2011 15:19

Ještě než něco o tomto telefonu stvořím písemně, můžete se podívat na video.

Deleted user

Odeslat příspěvekod Naecken 18. 9. 2011 17:16

Zdá se mi to nebo je ten mobil o trochu svižnější než třeba C1-01?

Ale stejně mi nějak to prostředí S30 přijde pořád hrozně chaotické... S většinou Nokií s S40 nebo S60 nemám jakýkoliv problém, ale jak musím něco dělat na S30 (povětšinou 1112, 1200, 1208), tak mě chytá amok :-\
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 19. 9. 2011 18:15

Vskutku? Navzdory rozdílnému vývoji všech platforem se mi nezdá, že by třeba v logice S30 a S40 byl až tak velký rozdíl. Samozřejmě je třeba překonat fakt, že stejné věci najde člověk občas u každé série jinde. :-)
Deleted user

Odeslat příspěvekod Naecken 19. 9. 2011 18:45

Co mi nejvíc pilo krev, bylo mazaní kontaktů. Bylo umístěné tak aby se k němu uživatel nemohl dostat omylem a ani úmyslně. Člověk musel projít dvě nabídky, pak projet osm políček směrem dolů (sedm směrem nahoru) a ještě potvrdit smazání kontaktu. Z mého pohledu horor. Prostě když jsem něco takového dělal na siemensech (C35,A57,MT50), tak jsem to měl ve srovnání i s novějšími S30 bez práce.

Ale jinak N8 točí dobře, to musím pochválit... Ale chvílemi by se hodil stativ, viď? ;-)
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 20. 9. 2011 18:54

Mazat kontakty lze dvěma způsoby stejně už od dob pravěkých Nokií, na tom se nic nezměnilo.

Stativ by se hodil v momentech, kdy bych potřeboval i tu druhou ruku. K tomuhle telefonu ale žádný není. :-)
Deleted user

Odeslat příspěvekod Naecken 20. 9. 2011 19:42

Možná, že to bude tím, že v době pravěkých Nokií jsem se věnoval jiné značce O:-)

Jeden způsob mazaní kontaktů je tedy přes nabídku kontaktů a druhý způsob?

Třeba by šel použít přísavný držák pro N8 do auta s flexibilním ramenem
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Imhotep 24. 9. 2011 18:14

vydrz tejto X1 je perfektna: odkedy ju mam som ju nabijal 1x a to v den ked som ju kupil. Uz su to 2 tyzdne a mam 50% baterie :shock:
taku keby mali smartphony... 8-P
Ak sa mýlim, tak mi odpustite. Ak nie, som rád.
Imhotep
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luk.prikryl 24. 9. 2011 20:28

Tak mám X1-01 taky, takže pokud má někdo dotazy tak sem s nima, sice ji mám zatím jen dva dny, ale mám dost zkušeností s levnými Nokiemi a tohle je jen 1800 s dvěma sim a mp3 přehrávačem.

Taky jsem narazil na zajímavou chybu telefonu. V telefonu máte dvě sim karty, první sim kartu v menu odpojte a nechce aktivní jen tu druhou a zkuste někam zavolat, jsem zvědavý co Vám to bude dělat a jestli to stejné co mě.
luk.prikryl
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků