Vodafone Passport data na stálo zdražuje skoro o 100%

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod honzapm 21. 9. 2011 11:51

Včera mi přišla od Vodafonu sms, že s platností od 21. října 2011 mění podmínky služby Vodafone Passport data na stálo s tím, že se poplatek zvyšuje ze 177 Kč měsíčně na 350 Kč měsíčně. Tedy o více než 100%. Jak vidno, drzost operátorů nezná mezí. A to jsem si pochvaloval, že konečně při cestách do ciziny můžu využívat i připojení k internetu...
Naposledy upravil myšpulín dne 22. 9. 2011 12:06, celkově upraveno 1
Důvod: edit titulku
Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to. (Albert Einstein)
honzapm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr T. 21. 9. 2011 16:07

:pozor o 97.74 %
Petr T.
Junior

Odeslat příspěvekod honzapm 21. 9. 2011 19:43

Nj, ta matika. Tady jde ale spíš o něco jiného, že? :-| Ale koukám, že pro ostatní to moc zajímavé téma není...
Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to. (Albert Einstein)
honzapm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr T. 21. 9. 2011 20:44

Sorry, neudržel jsem se, když se tam 2x opakovalo to "více než ..." :-[

No, ale píšou že se současně rozšiřuje počet zemí, kde to lze využívat, ze 17 na 41.
Petr T.
Junior

Odeslat příspěvekod honzapm 21. 9. 2011 21:22

Ne, to je v pohodě. Měl jsem si to lépe přepočítat :-) Rozšiřuje se seznam zemí, to je pravda. Z mého pohledu jsou to ale země, do kterých se až tak moc necestuje. Možná se ale mýlím.
Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to. (Albert Einstein)
honzapm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr T. 22. 9. 2011 01:03

Já samozřejmě to zdražení neobhajuju !!! Jen jsem chtěl, aby informace byla úplná, totiž že se nejedná jenom o čisté zdražení.

Na druhou stranu musím souhlasit s tím, že se seznam zemí rozšířil o méně atraktivní položky, takže přestože se více než zdvojnásobil, užitná hodnota určitě ani zdaleka 2x vyšší není, nehledě na to, že FUP se nijak nezměnil, tudíž za cca 2x větší peníze stáhnu pořád stejný objem dat, akorát si pro každý MByte můžu zajet do jiné země, což patrně v jednom zúčtovacím období stejně sotva stihnu.

Je to stejná logika, jako kdyby prodejci pohonných hmot zdražili litr benzínu z 35 na 70 Kč a odůvodnili to tím, že se na dvojnásobek rozšířila síť čerpacích stanic.
Petr T.
Junior

Odeslat příspěvekod goob 22. 9. 2011 10:06

No co, T-Mobile má 200 MB za 490 Kč měsíčně, tak co bych to měl já za 177 Kč + lokální datový paušál. Napálíme to, dohromady to dá 527 Kč, tak ať vyděláme..
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tiashwer 22. 9. 2011 11:03

nechápu, jak můžete tvrdit, že to rožšíření zemí je k ničemu. Nově je v passportu například Chorvatsko. A to se vám nelíbí? Nikdo Vás nenutí si passport aktivovat, pokud se vám zdá drahý, ale většina lidí, která potřebuje v zahraničí data, tak si ho aktivuje.
Samsung Galaxy Note 3 + Gear Fit
tiashwer
Junior

Odeslat příspěvekod miczk 22. 9. 2011 12:30

Ososbně bych uvítal, kdyby VF ponechal obě možnosti...
miczk
Junior

Odeslat příspěvekod xtonda 22. 9. 2011 16:09

Mohli to udělat dvoupásmově - původní skupinu zemí mohli nechat za 177 a rozšířenou skupinu dát za těch 350. Na druhou stranu to stále zůstává nejvýhodnější nabídka roamingových dat (600 MB za 665 Kč). Doufám že i v roamingu platí reset FUP za 200 Kč.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod honzapm 22. 9. 2011 21:51

V roamingu reset FUP bohužel nefunguje - zkušenost z letošní dovolené v Itálii a konzultace se zákaznickou linkou.
Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to. (Albert Einstein)
honzapm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 24. 9. 2011 11:01

To je ovšem velice nepříjemné. A taky to vyvolává otázky typu: Zbývá mi týden do konce období, FUP mám skoro spotřebovaný, chci jet do zhraničí, pokud si FUP zresetuji ještě před odjezdem, bude mi to platit i v zahraničí?
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod MSwamp 19. 1. 2012 12:19

To by mě také zajímalo, zda když restartuji FUP před odjezdem zda bude v zahraničí zase plný. popř když se vrátím domů tam restartuji FUP a pojedu zase do zahraničí.
Chceš-li být hodinu šťastný - opij se.
Chceš-li být celý večer šťastný - jdi tančit.
Chceš-li být tři dny šťastný - ožeň se.
Chceš-li být týden šťastný - poraž vepře.
MSwamp
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.roak 6. 7. 2013 08:19

Passport data jsem použil na cestě do německa. Jen měl ten balíček na den. VF mi tvrdil že na další den si aktivuju passport data pře intenetovou samoobsluhu, ale tam se nešlo přihlásit.
Jediná vada na kráse je český internetový tarif. Používám O2 kde fup překonáníí vůbec nepoznám. V cizině jsem vždy tak den až týden tak data na den je málo a na měsíc moc
:-)
nemáte nápad třeba si aktivoat internet v čr a passport na stálo a po nnávratu do česka zrušit a nechat si ho naúčtovat poměrnou čáskou
D.roak
Junior

Odeslat příspěvekod Tiskové oddělení Vod 8. 7. 2013 11:16

D.roak: Pěkný den, balíček Data passport na stálo vždy účtujeme plnou částkou, není tedy možné ho po návratu zrušit a "nechat si ho naúčtovat poměrnou částkou". Data passport na stálo vám zapneme okamžitě po zpracování požadavku a platí do té doby, než balíček zrušíte. U denní varianty se balíček a poplatek aktivuje až s prvním využitím dat v zahraničí.
Ondra
Tiskové oddělení a péče o zákazníky Vodafonu
Pro řešení konkrétních požadavků nás můžete kontaktovat přes ikonku webu.
Tiskové oddělení Vod
Zástupce operátora
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků