Nokia N9 - Obecná diskuse

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kwaak 16. 10. 2011 14:15

nejsem majitel, ale dnes jsem si s ní celkem dlouho hrál, takže pár postřehů...

---igi--- píše:Mám také pár dotazů na nové uživatele N9:
- rychlost a stabilita systému?


rychlost parádní, zcela bez výhrad..stabilita snad dobrá, za půl hodiny to nespadlo :)

---igi--- píše:Mám také pár dotazů na nové uživatele N9:
- celkové zpracování (nepůsobí plast moc levně?), na vlastní oči jsem ji ještě neviděl, na fotkách je úžasná ;-)


zpracování je perfektní, je to prostě jeden kus...ale ten materiál se mi nelíbí a opravdu působí dost lacině, hlavně modrá..

---igi--- píše:Mám také pár dotazů na nové uživatele N9:
- nové ovládání swipe - jak je intuitivní? dá se zvyknout? (v první recenzi jsem slyšel o někdy nelogičnosti pohybů, jak to vnímáte vy?)


ovládání je rozhodě intuitivní a určitě nejprimitivnější (v dobrém slova smyslu) co v současnosti je...osobně bych dojem ze systému zařadil asi na druhé místo po iOS..
Linux...invented by sadist, used by masochists
kwaak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dzarda 16. 10. 2011 17:51

Tak už ji mám ode dneška taky... zatím se seznamuji... mam ještě Iphon 4 a Samsung S2, takže možnost přímého srovnání.
dzarda
Junior

Odeslat příspěvekod VMach3 16. 10. 2011 18:58

To srovnání s SGSII by mě docela zajímalo, asi by nešlo spáchat nějaké videjko co?
Já si s N9 zatím hraju jen virtualně :'( , no nic moc ale zas je to zadarmo :)
http://store.ovi.com/content/175951?cli ... arch&pos=1
VMach3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lala83 16. 10. 2011 19:19

lala83
Junior

Odeslat příspěvekod dzarda 16. 10. 2011 20:20

no video srovnání mě nenapadlo, spíš se ptej a ja zkusím odpovídat pokud to půjde.
dzarda
Junior

Odeslat příspěvekod luubiiq 17. 10. 2011 16:46

Tak jestli někdo zjistil, že Nokia Suite nebo ještě stará OVI Suite nepodporuje Nokia N9, tak jsem zjistil, že Nokia PC Suite podporuje N9...:)
luubiiq
Junior

Odeslat příspěvekod bugshunter 17. 10. 2011 17:01

Ahoj všichni. Tak N9 mám od pátku a popravdě řečeno obdivuji foťák a to je asi tak všechno. Jsem ale jinak docela zklamaný, protože například přidat vyzváněcí profil, natož ještě s omezením pro různé skupiny volajících nejde. Nejde ani posílat zvukové zprávy, ale co je pro mojí potřebu nejdůležitější, je práce s poznámkami. Nic horšího jsem ještě neviděl. Často jsem je používal na N8 a pak na E7, kde jsem byl naprosto spokojen. Tady nemůžu ani poznámky třídit podle data nebo názvu, zkrátka se netřídí nijak. Ne, že by to u zmiňovaných telefonů šlo, ale z importovaných poznámek se mi tady stala jakási volně setříděná směsice podle žádného klíče, ve které se vzhledem k počtu nevyznám. Další věc, kterou postrádám, je možnost ukládání zpráv do dalších direktorářů, jako třeba zprávy z banky, došlé kontakty a pod. Jen konverzace a nic. Pro mne tedy vyhozené peníze. Prostě krásně fotící prkno. Prostředí je sice jednoduché a ovládání prstem hezké, ale funkce podle mne nedotažené. někdo může mít samozřejmě jiný názor. Je to na uživateli. Používám jinak Nokie od doby, co se začaly prodávat. Nic jiného.
bugshunter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dzarda 17. 10. 2011 19:55

no ja ji naplo vyuzivam dnesni den, ale taky jsem prisel na par veci co mi chybi. rychlost je super, ale trochu jsem zatracoval iphone kvuli widgetum, tzn kdyz odemknu telefon tak zvlast klikat na diar abych videl co mam ten den stihnout. to stejne mam ted i u n9. ta lista co se kde deje je fajn, ale jedine co v ni spatruji je facebook, proc tam nejsou emaily a zpravy, mozna mam neco spatne nastaveno, ale myslel jsem ze to bude fungovat jako timescape od sonyericssonu. dobra vec byla zobrazeni hodin a zmeskanych udalosti pri uspanem displeji, pote co jsem zmenil tapetu mi toto zmizlo a nevim kde to najit, resp. jak znovu zapojit. taky mi chybi kdyz dvakrat zmacnu mezernik, ze ye automaticky neudela tecka a velke pismeno. vetsinou prkotiny, ktere mi ovsem zpriuemnuji pouzivani mobilu. tak uvidime dalsi postrehy.
dzarda
Junior

Odeslat příspěvekod mutumbo 18. 10. 2011 08:33

Premyslim, jaky typ cloveka si kupuje takovy telefon. Priznam, ze po strance vzhledu je N9 prekrasna. Telefon je originalni, vkusny.. i v barevnem provedeni ho clovek muze vytahnout kdekoliv a stale zaujme. Bohuzel teto znacce chybi nahled do budoucnosti. Nokia posledni dobou neposloucha pozadavky uzivatelu, ale spise napady manazeru, kteri kreativitou zrovna nedisponuji.

Kdyz Steave Jobs nechal vyrobil prvni iPhone, plno lidi si ho koupilo... i kdyz nic neumel. Slo hlavne o dobre udelanou reklamu a novy prvek. Kapacitni displej. Navic odladene uzivatelske rozhrani lidem vyhovovalo. Koupil si ho tedy clovek, ktery chtel, aby telefon umel dobre to, co je v nem prodavan o to iPhone umi. I kdyz lide chteli, aby telefon umel vice...stejne ho kupovali. Pritom byl jen k prehrani hudby, poslani sms a volani. Nic vic poradne neumel. Bohuzel pro ostatni firmy tyto zakladni veci umel bravurne a bez potizi.

No a ted kazdej napodobuje Apple... bohuzel trochu jinak. Udelaji podobny vzhled, daji tam nejrychlejsi procak, nejlepsi optiku, plno ramek... ale system, ktery ma byt hlavnim potesenim...odflaknou. Nokii se to posledni dobou docela dari. Uz kvuli budoucnosti a zastaralosti nekterych casti tohoto systemu bych ho nekoupil. Reseni pro plno uzivatelu by bylo. Bylo by to i reseni, ktere nokia odmita. Android. Protoze Kdyby tato nokia mela Android v zakladni podobe bez uprav, tak by porazila i ten priblblej iPhone... a mohl by byt stokrat rychlejsi a milionkrat drazsi. Dle meho nazoru by i zatvrzeli iPhonista koupil radeji Nokii, ktera je doslova nadcasova. Iphone je jen krabice, bez napadu. Jednoduchost sama, ktera ho prodava. Nokia dala tvaru dusi a zivot. Bohuzel uz ne kvalitni mozek, ktery by ji sam prodal.

Neberte to tak, ze se chci vysmat nokiarum a ze tuto znacku odsuzuji... Nokii mam rad a fandim..bohuzel jen te stare nokii, ktera se nebala neceho noveho a hlavne slysela potreby lidi..protoze prave lide telefony kupuji..pokud vim, tak manazeri, kteri vymysleji takove blbosti dostavaji telefony zdarma.
mutumbo
Junior

Odeslat příspěvekod Patrabus 18. 10. 2011 11:30

já mám N8 a nevidím žádný důvod ke koupi týhle hrůzy-vypadá to jak hračka z tržnice(no černá ještě ujde), foťák fotí pěkně, ale na optiku N8 a xenon nemá, hdmi výstup nikde(údajně to má nějak jít propojit s Tv, ale ještě není dostupná redukce), bt s málo profily, OS hrozně jednoduchý, skoro na úrovni S40, UBS OTG taky nikde. Co je na tom telefonu tak drahýho opravdu nechápu. Kdyby stál nějakých 12000 ve verzi 64GB mohl být docela úspěšný, ale za 16500? Ani náhodou. Pro mě je to očesaná N8 s jiným OS nic víc. A vy co jste přešly na tento "lepší" typ vzkazuju jen jediné-dobře vám tak. Teď si můžete drbat hlavu, protože to co je u symbianu naprosto běžné zda chybí.
Alc OT Easy DB-Nokia 5110-Alcatel OT 301-Siemens C35i-Nokia 3310-7250i-6230i-6233-6120c-N82-6300i-6220c-N79-N85-5800-N97-N97m-SE W995i-U8i-N900-N8-N9-701-SGSII-N9-L800-L820-L920-X SP-SIII-L925-L1020-Z1C-S3m VE-S4m-Z1c-L830-E4g-SIII Neo-Z1c-S4m VE-J5-J5 16
Patrabus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ---igi--- 18. 10. 2011 12:36

N9 je nádherná a ze začátku jsem trochu o ní uvažoval, že bych ji tak za půl roku až rok vyměnil za svou N8. Po výčtu zkušeností tady na fóru a přečtení několika recenzí ale musím říct, že výměna nehrozí :-) Mutumbo zde píše jak by Nokia udělala dobře, kdyby vsadila na Android. Já jsem naopak rád, že to neudělala, mrzí mě jen konec symbianu, nějak nevěřím, že WP7 to vše zachrání :hm
Motorola D520 - N3210 - Siemens S35i - N6210 - N6310i - Siemens M50 - N6510 - SE T610 - Samsung S500 - N6100 - SE K500i - Samsung E720 - N70 - SE K750i - N6120 - N6267 - SE V630i - N6500 Slide - SE C510 - E52 - N8
---igi---
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 18. 10. 2011 12:38

Jo, jsem nakonec taky rád, že se Nokia nedomluvila s Androidem. Začíná se mi nelíbit
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod budis 18. 10. 2011 15:02

zdravím, chci se jen zeptat, jestli je N9 už někde v Brně (mimo Olympii) k okoukání, případně k vyzkoušení. Díky
Nokia 5110, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3330, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N95, Nokia N97, Nokia N8 a nyní iPhone 5
budis
Junior

Odeslat příspěvekod bucho311 18. 10. 2011 16:40

Tak jsem po fázi totálního nadšení po přečtení pár recenzí a zkušeností prvních majitelů celkem zklamanej... Telefon je nádhernej, podle mě asi nejhezčí, co se teď prodává. Ale to ke koupi nestačí... Docela mě mrzí, že u telefonu nejde ještě nastavit "domácí obrazovka". Kdo by jí nechtěl, moh by si jí vypnout. Strašně jsem si na svojí E72 zvyk na to, že vidim na základní obrazovce poslední emaily (včetně odesílatele a předmětu) nebo události v kalendáři a nemusim lézt nikam dál. Dost by mě asi vadila i absence více vyzváněcích profilů a nemožnost k nim definovat různý zvonění (rozumněj vyzvánět ano či ne) různým skupinám...
A o absenci nějakýho balíku programů na tvorbu (a ne jen prohlížení) dokumentů ani nemluvim...
To, že se telefon zahřívá, by mi asi nevadilo, výdrž kolem jednoho, dvou dnů už je celkem běžná pro drtivou většinu mobilů. A že občas spadne? Na to jsem si už u mojí E72 celkem zvyknul, takže žádnej problém.
Strašně mě jen mrzí, že u Nokie nevyužili ten obrovskej potenciál, kterej jim MeeGo bezesporu dal. Stačilo pár věcí přidat, něco trochu dotáhnout a byl by to telefon jako víno :-) Takhle na něj fakt peču a jdu hledat někam dál.
A to jsem si myslel, že nejsem náročnej uživatel... Jsem zvědavej na Nokii 800 s WP7 Mango. V životě jsem neměl v ruce telefon s "woknama", ale podle prvních pár videí by to nemusel bejt až zas takovej průser... Sorry :-)
bucho311
Junior

Odeslat příspěvekod mobilemaniac 18. 10. 2011 18:01

iPhone je prostě iPhone... Tohleto je hračka pro ladiče, kteří stejně nic nevyladí
mobilemaniac
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků