HTC Sensation XE - obecná diskuse

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ipanema 15. 1. 2012 18:48

Už to tady bylo napsané. Marketing je velký čaroděj..... Kdyby tam byly sluchátka Panasonic, tak by to stálo celý v krabici okolo 9000,- ? Asi ne, co? O sluchátkách jen to nebude, i když když je koupí HTC v takovém množství, tak je to pro ně zanedbatelné. Doladili to jiným krytem, o něco "jiným" procesorem a hle, hned je na světě zase něco nového. Něco o co se rozrostlo portfólio.
Ptal jsem se proto, protože si teď koupím svůj první HTC a pokukuju po modelu XE. Ale pořád jak se na to koukám, tak se na to koukám, tak jsem neviděl to gró věci s navýšením ceny o cca. 2000,-. Hudbu moc v tel. neposlouchám. Výjimečně. Víc než ty sluchátka se mi líbí samotný tel....
Když tak se ještě můžu do těch sluchátek opřít, tak to se musím pousmát nad tím, že s "neznačkovými" sluchátky se prodává i iPhone. Kdyby u něj byly špunty Beats, tak by se v pohodě dostal i nad 20k :lol:
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DavidBarborka 15. 1. 2012 19:41

Procesor se dá nataktovat i u normalního sensationu a to i navíc než 1,5. Pokud hudbu neposloucháš, tak běž do obyč sensationu a kup si zadní kryt z xe, seženež ho pod 1000, tedy pokud nechceš mít i červeně podsvícené senzorové tlačítka. Na netu je dost ROM s beats audio pro sensation, takže jediná věc je mít kvalitnější sluchátka. Tedy jediná odlišnost sensationu xe od sensationu ke kryt, o fous lepší baterka a lepší sluchátka. V ničem jiném se od sebe neliší.
Mobil: Samsung Note 2
PC: notebook Acer Aspire 4830TG
DavidBarborka
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 15. 1. 2012 20:08

prozradíte mi někdo mě neznalému jaké jsou mínusy přetaktování u "normálního" Sensationu? Laicky bych řekl, že přetaktováním směrem výš se ušetří na energii z baterky.... No ne?
Přetaktování zvládne kdokoliv přes nějaký program nebo je to složitější zásah, který je dobrý nechat na odborníkovi?
Promiň za otázku, ale "ROM s beats audio pro sensation" je přesně co? :-[
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 15. 1. 2012 20:30

A co teď koupit EVO 3D které je hodně podobné Sensation a stojí jen 7000 Kč?
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod DavidBarborka 15. 1. 2012 21:35

Beats audio - nastavení ekvalizéru hudby na nějakou optimální úroveň, která by měla být optimální pro poslech hudby. K taktování procesoru - čím vyšší tak, tím vyšší spotřeba, nemusí to ale platit, samotné taktování je složitější, zvolíš si nějaké napětí a pak zvedáš takt procesoru a to pomalu a zkoušíš do jaké frekvence je stabilní, pokud začne být u nějaké vyšší frekvence nestabilní, tak zvedneš napětí procesoru. Tedy procesor může fungovat teoreticky na menším napětí při frek. 1.5GHz než jaké je nastaveno z výroby. Pokud zvedneš napětí hodně můžeš procesor odpálit. Proto se k jednotlivým Rom přidávají i kernely, které mají vše nastavené a dovolí uživateli pouze měnit samotnou frekvenci v určitých mezích. Pokud máš kernel původní, tak např. nataktuješ procesor na max. 1,5 a s jiným kernelem až na 1.9. Tady vidíš, že to pro nováčky není tak jednoduché. Osobně mě takt procesoru zatím netrápí, jelikož vše mi šlape jak má a až to bude jának, tak se o to začnu více zajímat.
Mobil: Samsung Note 2
PC: notebook Acer Aspire 4830TG
DavidBarborka
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 16. 1. 2012 16:04

myšpulín píše:A co teď koupit EVO 3D které je hodně podobné Sensation a stojí jen 7000 Kč?

no jo, už jsem o tom taky přemýšlel. Cena je super, ale (pro některé se omlouvám) vzhledově nej mi přijde právě ten XE. Když se tedy budu dívat na tvar krytu a celkový dojem.
Uvidíme co pořídím. Snažím se dostat ze současného operátora lepší cenu na XE, pokud by to nevyšlo, tak se uvidí. Zatím vyhrává operátor ve score 1:0, ale zatím je jen poločas.....
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod noems 18. 1. 2012 23:29

Ipanema píše:Jak může někdo napsat, že zvuk je otřesný na tomto telefonu, když laicky předpokládám, že se všech nejdražších HTC by právě tento měl mít vše NEJ, co se audia týče..... :nenapadne


Potvrzuji! Věřte nevěřte ale je to fakt hnus...
noems
Junior

Odeslat příspěvekod beranek1981 5. 2. 2012 16:22

Ahoj lidi,taky Vám telefon startuje dýl jak minutu a možný i dvě? Dá se to někde vypnout?
beranek1981
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 5. 2. 2012 16:33

Co vypnout? Start telefonu? :mrgreen:
NNení to nic neobvyklého, Evo mi taky nabíhâ dost dlouho.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal1706 9. 2. 2012 14:33

Ahojte, mam jeden problem so sensation xe, mam ho len tak polozeny na stole a sam od seba sa mi zapina displej, opakuje sa to asi 3krat po sebe, osvieti sa na asi 5sec. zhasne a zas sa zapne... nachvilku je pokoj a zachvilku zas :D dnes mi to urobilo zatial dva krat po sebe. Vecer mam nabitu bateriu na 100% a rano mam len 70%, a to mam net aj wifi povypinane. To sa mi stalo zatial raz, asi sa sam zas zapinal v noci... nerobi to tiez niekomu z vas? Dik
Michal1706
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DavidBarborka 9. 2. 2012 15:40

Může to dělat nějaká aplikace, nebo je vadné power tlačítko. Udělej reset a pokud to nepomůže, tak reklamace.
Mobil: Samsung Note 2
PC: notebook Acer Aspire 4830TG
DavidBarborka
Junior

Odeslat příspěvekod Michal1706 9. 2. 2012 15:46

Som si aj myslel ze nejaka aplikacia, lebo mal som na sledovanie procesoru a take podobne, vsetky som vymazal, nachvilku bol pokoj, teda aspon som si nevsimol ze by sa zapinal a teraz to zas robi. Uz zrejme mozem skusit len ten reset, popripade este skusim vymazat nejake aplikacie...
Michal1706
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dzemic 15. 3. 2012 15:43

zdravim stal jsem se stastnym majitelem toho telefonu zatim naprosta spokojenost az na to ze jsem nasel male smitko pod displejem tak se chci zeptat jestli se to da treba reklamovat nebo co stim. ale jinak me prekvapila vydrza baterky jelikoz po plnem nabiti jsem stahnul par aplikaci, poslal par smsek, asi 15 min hovoru,1x fotka,1x pisnicka plus naky to brouzdani systemem a po cca 39 hodinach jsem se dostal na nakych 50% baterky coz mi pride dost dobry :))
dzemic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Shemik 1. 6. 2012 01:46

Přátelé, prosím Vás, do XE se dává normální simka, nebo microSIM? Děkuji za info (-:
Shemik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 1. 6. 2012 08:02

A co tak mrknout na recenzi, než se ptát? Máš BAN na google? :roll:

Tady tu informaci najdeš (uvidíš).
http://mobilenet.cz/clanky/recenze-htc-sensation-xe-hudebni-facelift-7954
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků