HTC touchPro2 - SMSky, 3G, "reinstall" OS?

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod suk 1. 7. 2012 11:46

Zdravim.

Predem se omlouvam, ze vytvarim "trojtema" a na veci, ktery urcite uz nekdo musel resit, akorat jsem je nenasel. Mam nekolik problemu:

1:SMSky. Neustale dostavam hlasku "Pamet je plna, smazte nejake stare zpravy" (volne ocitovano). Resenim je sice smazat zpravy a smazat smazane zpravy, ale 10 zprav je malo. Tipuju, ze se ukladaji na SIM kartu, nicmene takove nastaveni jsem nikde nenasel a prohledal jsem, co jsem mohl :-/

2:3G. "Sviti" mi tu ikonka "3G", u operatora je napsano "3G T-Mobile CZ" a nevadi, ze jsem data vypnul. A obcas se mi tohle spojeni samo zapne... nechci videt ucet (a to mam tenhle stroj teprve par dnu). K tomu tedy dva dotazy:
a) Jak vypnout automaticke zapinani 3G?
b) Kdyz sviti ikona 3G, muzu za to platit, nebo musi projit nejaka data?


3:Ten mobil neni novej, mam ho po nekom. Navic, nejak moc nemusim cesky prostredi. Takze premyslim nad nejakou formou reinstalace OS. Co lze na toto nacpat a kde to sehnat (idealne zadarmo a) legalne?


Dekuji za odpovedi!
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pota 1. 7. 2012 12:17

Pokusím se ti odpovědět, ale nemusí to být 100% pravda, protože WM jsem měl jen pár týdnů s HD2.
1) Zkus prolézt nastavení systému a samotné aplikace zpráv. U WM mi trvalo hodiny, než jsem našel to požadované nastavení.
2) U HD2 se mi také stávalo, že se prostě data sama zapínala. Zkus nastavit nějaký prázdný profil pro net.
3) Koukni na stránky sunnysoftu, tam jsou k dispozici CZ a EN ROM. A nebo zkus uděla hard reset a při startu by jsi měl mít teoreticky na výběr jazyk.
pota
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 1. 7. 2012 12:31

měl jsem WM 4 roky a TP2 2 roky.

ad1: s popisovanými problémy jsem se nikdy nesetkal. sms si standartně ukládá do přístroje, pamět snad neomezená. Doporučuju Hardreset.

ad2: jak vypnout data přes operátora. Klikátko jako v androidu myslím není. Musel bych se podívat. Každopádně nejspolehlivější je SETTING - CONECTION - MANAGE CONECTIONS - a zinvalidnit adresu APN. (např. před tu adresu si napsat "aaa"internet.tmobile.cz

ad3:
doporučuju zazálohovat věci o která nechceš přijít a
doporučuju HardReset .
HR doporučuju vždy při koupi použítého. Nikdy nevíš, co tam kdy kdo bastlil a leccos nefunguje. Třeba ad1. Jazyk lze zvolit právě při HR.

HR se provede http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=96&t=13445 HR vymaže veškterá uživatelská data a nastavení a programy a uvede telefon do továrního nastavení.

Dále jsem z celého příspěvku pochopil, že v telefonu je asi neoficiální ROM. I ta může být příčinou ad1.

Copak je napsáno v NAstavení - SYSTÉM - DEVICE INFORMATION - SOFTWARE INFORMATION - ROM VERSION?

-- 01 črc 2012 13:40 --

AD2: operátoská data by měla jít jednodušše vypnout přepínátkem v programu COMM MANAGER. vypnout v řádku DATA CONECTIONS.

co tam svítí je uplně šumák. jestli 3g, E, G. Data se platí až když tečou. jakýkoliv typ operátorský.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 1. 7. 2012 12:47

Juu chlapci, vy jste rychli, diky za informace :))

ad1: OK, provedu hardreset. Mam to par dnu, takze ani zaloha nebude potreba
ad2: Tohle jsem udelal ve starym mobilu, tady se mi zatim nastaveni najit nepodarilo. Zatim mi WM prijde docela dost silenej, az pruserovej produkt.

ad 4:
Je to teda cesky, ale nevadi :)
ROM se zda byti oficialni:

1.86.301.1 (67102) WWE
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 1. 7. 2012 13:00

ad4: poslední ofic je ROM VERZION 2,07.401.1. (80303) WWE. jak se oficiálně upgraduje bych si musel vzpomenout a pohledat. Já to nedělal nikdy, nebylo na co upgradovat ofociálně.

Je možné, že v tom máš ještě WM 6,1. V průběhu prodeje byl upgrade na WM6,5.
Co se píše v setting - SYSTEM - about?

-- 01 črc 2012 14:02 --

s upgradem bych si zatím hlavu nelámal. Až se ti zachce, pozjištíš sám jak na to. Já vše popisoval na Wm6,5.

prozatím bych udělal ten hardreset. a problémy by měly odeznít.

-- 01 črc 2012 14:05 --

ad2: SETING - CONECTION- CONECTIONS - MANAGE EXISTING CONECTION - zvolíš ten svuj datový profil a EDIT - zinvalidnit adresu APN.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 1. 7. 2012 13:16

Jojo, diky :) Ja ted jdu rovnou na upgrade, at neztracim zbytecne cas... (edit1: teda, pokud se to nekdy bude ochotny rozbehnout)

edit2: tak to bude asi trosku horsi :shock:
"Make sure you are not using 64bit desktop operation system (HTC setups are incompatible)."

edit3: Aha, tak jsem prehlidnul, ze chybi drivery... uz to frci :)

edit4: A uz to chciplo uprostred updatu s chybou 260. Parada 8-)

edit5: Dalsi pokus, dojelo do 100% a uz bootuje :)
Naposledy upravil suk dne 1. 7. 2012 14:28, celkově upraveno 1
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 1. 7. 2012 14:26

nezávidím. podle mě jsi v *****. Pokud to chcípne během HR nebo update nebo flash romky, obvykle se má za to, že to je konec nebo servis.

nechápu, co jsi dělal. Měl jsi nabitou baterii?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 1. 7. 2012 14:31

audis: uz to proslo do konce. Po ty chybe a padu jsem pustil updatovaci aplikaci znova a uz to proslo az do konce. Je to teda ponekud divny, nedivim se- ten software je schopen se se std. nastavenim skoro deadlockovat (chtelo to po me pin a pod tim byl skrytej vyber jazyka)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 1. 7. 2012 14:41

vůbec ti nerozumím. je vše ke spokojenosti nebo není?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 1. 7. 2012 18:22

Ke spokojenosti je upgrade. Ten probehl v pohode.

Samotnej system k spokojenosti neni a asi jsem pochopil, proc lidi pouzivaji iPhone :D
Kazdopadne, vse je hotove a ja zde dekuji za pomoc! :)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pota 1. 7. 2012 19:04

Jinak zde najdeš nejnovější ROM s CZ- http://firma.sunnysoft.cz/htc/

Dále se podívej na XDA, možná na tom poběží rozumně nějaký Android.
pota
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 1. 7. 2012 19:50

Diky. Nejnovejsiho cikana uz mam z oficialniho webu...

jinak, nastavil jsem teda chybny APN... a ta vec si nasla jinej profil, stahla nastaveni nebo ja nevim... uz se to zase pichlo. Takze uz budu asi popaty platit t-mobilu uzasnejch 24 korun za den internetu...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 1. 7. 2012 19:52

Přesně tak, WM je jen pro opravdové labužníky a taky se nedivim oblíbenosti iPhone.
Sám mam WM přes 7 let, v současné době 1 rok Omnia2 a určitě bych neměnil!
Sice prakticky pořád různými tweaky vylepšuju systém...samozřejmě neoficiální lite ROMka + dualboot do Androida 2.2 :)
No doporučil bych to jen svému nepříteli, ale pro mě jsem zatím nic lepšího neobjevil.
(doufal jsem v Meego...ale všichni víme jak to Nokie zařízla)

-- 1. 7. 2012 20:55 --

suk píše:Diky. Nejnovejsiho cikana uz mam z oficialniho webu...

jinak, nastavil jsem teda chybny APN... a ta vec si nasla jinej profil, stahla nastaveni nebo ja nevim... uz se to zase pichlo. Takze uz budu asi popaty platit t-mobilu uzasnejch 24 korun za den internetu...

Stáhni si tuto utilitku NODATA ...tam vypni spojení jaké chceš a už nikdy nezaplatíš zbytečně ani korunu, sám si to nemohu vynachválit!
http://www.modaco.com/topic/246171-new- ... ty-nodata/
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod audis 1. 7. 2012 21:24

suk píše:Diky. Nejnovejsiho cikana uz mam z oficialniho webu...

jinak, nastavil jsem teda chybny APN... a ta vec si nasla jinej profil, stahla nastaveni nebo ja nevim... uz se to zase pichlo. Takze uz budu asi popaty platit t-mobilu uzasnejch 24 korun za den internetu...

cos používal, že si to stahovalo data? WM nic samočinně nestahuje. Ručně jsi mailoval, lezl na web, instaloval ICQ? bez wifiny? se pak nedivím.

A že by si to dodatečně samo našlo jinej datovej profil, se mi nikdy nestalo!!! (mluvímo origoš Rom). Zřejmě jsi ho zinvalidnil, pak se samočinně provedla nějaká počáteční nastavení a bylo to tam. Invalidovat jsi měl po tom.

Já měl v tom MANAGE CONECTIONS jediný datový profil a byl bud validní (klidně nastaveno operátorem) a funkční, nebo jsem ho ručně zinvalidnil a data netekla!! A pak jsem ho zvalidnil zpět až jsem potřeboval. Popisované problémy jsem neměl.

WM není nepřehledný. prostě se k tomu chovejte jako k počítači. Pak to bude OK a budete i nadšení možná. Dnes je ale doba již dál, ze soudobého androidu (Htc Evo) jsem nadšený a dává mi víc, než předchozí TP2.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 1. 7. 2012 23:29

K pocitaci...
Neivm, jestli to je tim, ze jsem absolvoval predmet nazvany "Testovani uzivatelskeho rozhranni", nebo jsem trosku tupej, ale prijde mi to neprehledny a nekonzistentni. Ta sama operace dela pokazdy neco jinyho (nekdy je tahnuti select, nekdy scroll, obcas se jde "zpet" krizkem nahore, nekdy virtualnim buttonem v pravem dolnim rohu, obcas menu, co sidli v dolnim rohu... )... ale to je jedno, neni to predmetem tehle diskuse a nechci se o tom dohadovat. Nakonec, je to schopny (diky UMS) domluvit se aspon castecne s linuxem, takze cast problemu je taky vyresena.

Je jedno, co jsem pouzival. Mel jsem tam dva profily, co se zjevily po nejake autokonfiguraci T-mobilu. Jeden jsem zprasil, tak to zaclo pouzivat druhej, zprasil jsem i ten a uz je to OK. Wifinu jsem mel samozrejme zapnutou, ale kdyz byl nedostatek signalu, tak proc neuzit 3G...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků