Nokia 500 oficiálně - dostupná Belle

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod šulda 4. 9. 2012 09:46

uiqjirka píše:Ano zivim,jestli te to zajima.

Nezajímá ale pak už to chápu, ono ty to vidíš jinak než my amatéři.
uiqjirka píše:Screenshoty jsou/budou jasny dukaz ,ze tady nekdo neblaboli.

Bohužel jen důkaz až na popud, pro mě jsou tyhle screeny bezcený, jediný proč sem si je zvětšil byl pravej horní roh (Etka, Elsa) :mrgreen: Postup jak na to už má cenu, každej se nemůže dostavit až k tobě a někdo to chce třeba i vyřešit sám atd.
uiqjirka píše: nemyslim to spatne.

Věřím a rád se přiučím. NS ani NSU mě reinstal nenabídl :hm NCS zatím nevlastním. A brblám hlavně kvůli tomu že by to pro amatéra nemělo být tak komplikovaný, za to ty samozřejmě nemůžeš a taky to vidíš jinak ;-) Dřív sem dokázal rozchodit vše jen s pomocí Google ale teď už na to není čas. Blábol můžu zatím jen odvolat a omluvit se ale ty mapy 3.09 v pětistovce zatím nejsou a jen tak to nebude protože nejde o můj telefon a s tím časem je to tak double :mrgreen:
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 5. 9. 2012 18:13

uiqjirka píše:Jeste doplnim fotku Nokia 500 a map 3.09

To je přeci k ničemu :idea: Dnes sem tu pětistovku připojil a NS už nabídl reinstal ale to je k ničemu, NCS už mi aspoň nabastlil 3.06 11wk27 b01, na ty 3.09 je někde instalátor?

Edit: tak instalátor kterej mám si nechal říct až na potřetí ale zatím to tam teprve leze :-[ :roll: posledně sem to po třetím pokusu vzdal :-!

Edit2: miluju tenhle telefon, je to tam a mimo Mapy a Autem jde spustit vše takže budou 3.06 :mrgreen: Při hledání narážím na *Nokia 500 is not supported. tak by mě zajímalo odkud máš "(Compatible smartphones
C6-01, C7-00, E6-00, E7-00, N8-00, X7-00, Nokia 500 and Nokia Oro)"
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chylson 29. 9. 2012 10:56

Zdravím,...

mám Nokii 500 a v ní aplikaci Mapy ve verzi 3.06. Když si po přihlášení na maps.nokia.com vytvořím trasu a přidám ji do oblíbených, po následné synchronizaci v telefonu se mi tato trasa neobjeví v telefonu. Místa se synchronizuji normálně, trasy však ne. Máte s tímto někdo zkušenosti, popř. jak z toho ven? :-)

Druhá otázka zní: ,,Jaká je poslední, aktuální verze map?" V přístroji mám verzi 0.2.46.103, při volbě ,,aktualizace" mi jsou mi však nabízeny další mapy, né kontrola aktualizace stávajících, nahraných map v přístroji.

Dík za odpovědi....
Chylson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod unfall 6. 10. 2012 18:34

Dobrý den,
je možné na N500 přijmout hovor jen spodními mechanickými tlačítky? Ne dotykem. Několikrát se mi stalo,že při vytahování z kapsi jsem hovor dotykem "tipnul" .Případně neni nějaká aplikace ...
unfall
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Naecken 6. 10. 2012 18:54

Těch aplikací na zabránění nechtěného zmáčknutí displeje je několik.

Třeba Call Safe nebo SlideAnswer.
Free verze (pravděpodobně trial, ale nezkoušel jsem).
http://store.ovi.com/content/288826
http://store.ovi.com/content/299216
Plné verze
http://store.ovi.com/content/255010
http://store.ovi.com/content/279128
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rk 14. 10. 2012 17:50

Zdravím, manželka si koupila Nokii 500. Je s ní docela problém. Už asi dvakrát se zasekla, že se musela vyndat baterie. Často se jí stává, že si při přiložení k uchu nějak vypne mikrofon. Přitom, když to zkouším, tak senzor funguje, display zhasíná. Zkoušel jsem i tovární nastavení, stažení aktualizací, ale žádný výsledek. Je to důvod k reklamaci?
Naposledy upravil Kniter dne 14. 10. 2012 17:56, celkově upraveno 1
Důvod: temy zlucene
rk
Junior

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 14. 10. 2012 17:52

Za zkoušku nic nedáš. Nokia 500 je podle mě nejproblémovější telefon současnosti (vlastní zkušenost).
vaclavbarak
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rk 14. 10. 2012 18:03

No jo když manželka si vybírá telefon podle vzhledu :-D
rk
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 14. 10. 2012 19:24

Reklamovat ano, problém bude s tím že se to prostě objevuje nahodile, pak je těžké aby se to projevilo v servisu. Dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MatusCo 17. 10. 2012 09:13

vaclavbarak píše:Za zkoušku nic nedáš. Nokia 500 je podle mě nejproblémovější telefon současnosti (vlastní zkušenost).


Vlatna skusenost: V cenovej kategorii cca 120 EUR je NOKIA 500 najlepsi smartfon.


A teraz: ktory vyrok je pravdivy a podla ktoreho sa orientovat?

Nemam rad, ked niekto pausalizuje na zaklade skusenosti s jednym kusom... Ja mam s tymto telefonom presne opacne skusenosti a to ho vytazujem si myslim dost (v porovnani s tym, na co je tento lacny telefonik urceny): hry, prehravanie divX bez konverzie, Skype, synchro fotiek zo Skydrive, synchro mailov, uloh a kontaktov z MS Exchange, GMail, navigacia, offline slovnik, FB a Twitter, Sportstracker, citacka tatrabanky, nonstop BT pre pripojenie v aute,...

Ja osobne by som mu vytkol len maly display (hlavne pri ovladani navigacie pocas jazdy) a moje deti chybajuci vykon pre hry, pretoze na mojej NOKII nie je Cut the Rope, ako na manzelkinom iPhone 4S(hoci silnejsie Nokie s Belle ho maju...). Hociktoremu nenarocnemu uzivatelovi by som ho teda ako lacnu smart dotykovku kedykolvek odporucil.

-- 17. 10. 2012 10:36 --

rk píše:Zdravím, manželka si koupila Nokii 500. Je s ní docela problém. Už asi dvakrát se zasekla, že se musela vyndat baterie. Často se jí stává, že si při přiložení k uchu nějak vypne mikrofon. Přitom, když to zkouším, tak senzor funguje, display zhasíná. Zkoušel jsem i tovární nastavení, stažení aktualizací, ale žádný výsledek. Je to důvod k reklamaci?


Symbian Belle ma pocas hovoru na displayi dost velke tlacidlo "Mute" (neviem co je tam po slovensky, mam anglicku mutaciu). Nestava sa nahodou manzelke to, ze este pred zareagovanim proximity senzora nechtiac uchom stlaci to tlacidlo? :-) Mozno sa to zda smiesne, ale moze byt, ze proximity senzor reaguje o zlomok sekundy neskor ako ma a stat sa to potom moze...
To by si potom musel zohnat inu NOKIU 500 a priamym porovnanim zistit, ze proximity senzor na tom tvojom naozaj reaguje neskor, tzn. jeho nekorektne fungovanie brani plnohodnotnemu pouzivaniu telefonu. S tym by si sa potom mozno mohol obratit na servis, neviem... :-(

To, ze telefon zo sebou sekne a treba vybrat baterie - za cca rok sa mi to uz parkrat stalo, nepamatam si okolnosti. Beriem to tak, ze ten telefon je najlacnejsi Symbian, kde sa na HW vykone ubralo a nerobim si iluzie, ze by som za danu cenu u konkurencie zohnal bezchybny pristroj... :-( Mne sa dokonca stalo (cca 3krat), ze ked zapnem fotoaparat, tak telefon po nabehnuti aplikacie zmrzne, display plynulo scernie a cely mobil sa zrestartuje (bez vypytania si PIN). Toto sa vsak stalo takmer vyhradne vtedy, ked bol telefon zapraskany pootvaranymi aplikaciami, takze to uz naozaj realne nezvladal. Vtedy som telefon skor polutoval, ze sa "chudak" musel tolko pri mne nadriet az to nezvladol... :-)

Nechcem aby to nakoniec vyznelo, ze zaseknutie nie je "bug but feature", ale nepoznam sposob, akym pouziva telefon tvoja manzelka. Ked je to tak, ze nezatvara aplikacie (ako ja), tak nech sa necuduje ze tento lacny telefonik raz za cas zvysenu zataz nezvladne...
MatusCo
Junior

Odeslat příspěvekod chesie4 1. 11. 2012 11:50

Zdravím, jdu sem s otázkou zda jde na Nokii 500 stáhnout Viber?
chesie4
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 1. 11. 2012 12:13

Proč s tou otázkou nejdeš na google? Nebo na ovi, oficiální stránky Viberu? :roll:
http://www.viber.com/products/nokia/
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chesie4 1. 11. 2012 12:27

Jelikož jsem se toho moc nedozvěděla... Prošla jsem celý net a nějak nic. Nainstalovala jsem to a když tam zadám Čr a pak své číslo, tak mi to ukáže, že bude odeslán kód, ale v ten moment mi to tam hodí, že mám zkontrolovat připojení internetu. Internet v mobilu mám a i Wi-fi
chesie4
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod renny7046 1. 11. 2012 12:53

ano jde proč by neměl jít :hm
renny7046
Junior

Odeslat příspěvekod chesie4 1. 11. 2012 12:58

no jelikož mě to nefunguje... Dělá mi to to, co jsem psala v předchozím příspěvku :-/
chesie4
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků