T-Mobile - změna u Twist Online - učtování po 1MB

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod chodec80 24. 10. 2012 14:19

Zdravím,
protože má Mobilmánie skvěle vyřešenu možnost příspěvků pod jejich články, nemohu přidat další komentář pod článek Twist, dobrota pro tablety: 40 haléřů za 1 MB dle potřeby. To je důvodem založení tohoto threadu.

Právě mi bylo od operátora T-Mobile sděleno, že dochází ke změně účtovací jednotky z 1kB na 1MB! Z mého pohledu se jedná o pěknou ku...várnu a jsem moc zvědavý jak rychle bude nyní kredit ubývat. SIM jsem využíval v tabletu, dle jeho počítadla jsem věděl, kolik Kč mi zhruba ještě zbývá, nyní budu vědět kulové.

Mohla by se redakce na tuto novinku podívat a případně aktualizovat původní článek o vyjádření operátora? Velice by mě totiž zajímalo, jaké inteligentní zdůvodnění operátora napadne.
chodec80
Junior

Odeslat příspěvekod zajDee 24. 10. 2012 20:44

V oficiálním tři dny starém ceníku (http://www.t-mobile.cz/dcpublic/Cenik_s ... Mobile.pdf) je stále účtovací jednotka 1 kB.
Neřekl operátor i odkdy by k takové změně mělo "docházet"?
-= Nic není tím, čím se zdá být =-

Jsem mobilní maniak :-)
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod chodec80 25. 10. 2012 06:25

To si bohužel nepamatuju. Hovor totiž začal na zcela jiné téma (při dobití nad 300Kč měsíčně budete mít bonus 20% kreditu atd.), až jako další bod byla informace o změně účtovací jednotky na 1MB. Zeptal jsem se, zda opravdu myslí 1MB a on mi to potvrdil. V tu chvíli jsem už začal vidět rudě a moc jsem mu poděkoval za tuto informaci (ironie). Poslední co zmiňoval bylo něco o bonusovém kreditu 200Kč, který bude připsán někdy příští týden. Na to jsem stihl jen odpovědět, že to teď aspoň pokryje změnu účtovací jednotky. Jsem mimo republiku, čekám od operátora úplně jiný hovor a tak jsem se s ním nehodlal dlouho bavit.

Postěžoval jsem si operátorovi na Faceboku a ten mi to ještě ověřuje.
chodec80
Junior

Odeslat příspěvekod Martin Bednář 25. 10. 2012 12:12

Bohužel je to tak, před chvíli mi také volali.
Už to vypadalo, že bude na trhu celkem normální tarif, ale vydrželo to jen chvilku :(
Fakt zklamání. Takže až vyčerpám kredit, tak půjde karta do kopru.
Martin Bednář
Junior

Odeslat příspěvekod chodec80 25. 10. 2012 12:54

Dovolím si zde zkopírovat vyjádření T-Mobilu, které jsem obdržel na Facebooku.

Petře, omlouváme se. Po uvedení první edice jsme bohužel odhalili interní technické problémy. Místo rušení edice jsme se rozhodli pro úpravu účtování. Ta by se zákazníků v době megových stránek neměla téměř dotknout a věříme, že tarif zůstává nadále nejvýhodnější variantou pro občasné uživatele internetu bez jakýchkoliv závazků a paušálů. Cena 40 haléřů za megabajt se nemění. Všem současným uživatelům se ještě jednou omlouváme a pošleme jim 200Kč kredit na další surfování. Příjemný den, Ondra
chodec80
Junior

Odeslat příspěvekod Martin Bednář 25. 10. 2012 13:19

To je sice hezké, že se nemění cena za MB ale mění se účtování. V praxi to znamená, že tam, kde jsem stáhnul obsah ve velikosti např. 40kB, tak mi rovnou naúčtují MB :-(
Martin Bednář
Junior

Odeslat příspěvekod lol7 25. 10. 2012 16:03

Mozna si nerozumim, ale prenesena data se predpokladam pocitaji na session (tj. dane spojeni s GGSN) nikoliv za nejaky casovy usek ci stranku... 200kB stranka se Ti nenauctuje jako 1MB stranka. Ano, bude to nevyhodne napriklad pri vyuzani tabletu v metru, kde se v kazde stanici navazuje nova session.
lol7
Junior

Odeslat příspěvekod chodec80 25. 10. 2012 16:24

Podle mě je to tak jak píšeš - jenže pokud tablet leží na stole a jen přes Push přijímá data (emaily, icq, skype...cokoliv), tak v těchto případech je session krátká a s malým objemem dat. Takže jedna kontrola emailu nesebere 30kB, ale 1MB.

Případně, pokud načtu tu 200kB stránku a pak tablet uspím, dojde k přerušení spojení a naúčtuje se opět 1MB.

Takto to bylo i v minulosti vysvětlováno při účtování v roamingu (tam je to tuším 100kB).

edit: při hledání jak to vše funguje jsem našel, že EU přikázala v roamingu účtovat po 1kB. Takže je má poslední věta nahoře již neplatná.
chodec80
Junior

Odeslat příspěvekod Martin Bednář 25. 10. 2012 17:50

Pointa je ta, že účtování je sice stejné ale rychleji vyčerpáš kredit za FUP. Takže dobít kredit a operátor mac peníze doma. Je to tak nebo to říkám blbě ?
Martin Bednář
Junior

Odeslat příspěvekod lol7 25. 10. 2012 18:50

Ano, martine, rikas to spravne. Samozrejme, ze to schovali za technicke potize, jinak by to bylo neobhajitelne :)
lol7
Junior

Odeslat příspěvekod booroo 25. 10. 2012 20:38

ještě,že je to jen předplacenka,kdyby to bylo na smlouvu tak už to zavání žalobou.Takže po vyčepání letí simka do koše a T-Mobile opět dokázal ,že je nemožnej,když ani neumí spočítat ,kolik si má učtovat,před vydáním simky :tleskani
booroo
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod seterwohipikule 25. 10. 2012 21:59

Booroo: to mi vysvětli, za co bys je chtěl žalovat?
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 25. 10. 2012 22:03

Vhledem ke změně podmínek bys mohl (tuším do 14 dnů od vydání nových podmínek) odstoupit od smlouvy. Pokud se neozveš považuje se, že souhlasíš s novými podmínkami, takže žalovat bys je nemohl.
paty07
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rolfovo1 25. 10. 2012 22:05

Jo, taky mi volali. Škoda, že tahle, po dlouhé době milá nabídka, vydržela tak krátkou dobu...
Mimochodem, nevěděl byste někdo, jak donutit mobil s Androidem (4.0.4), aby udržoval trvalé připojení a neodpojoval se? Jde to nějak?
Naposledy upravil rolfovo1 dne 25. 10. 2012 22:41, celkově upraveno 1
rolfovo1
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků