Nokia 206 / 206 Dual SIM - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Jony 13. 2. 2013 21:43

Jak aktualizovat firmware v Nokii 206? Programu Nokia Software Updater požaduje připojení přes kabel.
Napadají mě dvě cesty, Bluetooth nebo udělat speciální "bootovací" SD kartu a z ní aktualizovat...
Naposledy upravil Fíla dne 30. 6. 2013 09:47, celkově upraveno 3
Důvod: upraven název tématu
"Keď Ťa život omrzí, keď Ti už nič nejde,
sadni si na diaľnicu, ono Ťa to prejde."
Jony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 13. 2. 2013 21:52

Tyhle vykastrované S40 lze aktualizovat jedině přes FOTA, tj. internet v mobilu.
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jony 18. 2. 2013 23:20

Děkuji za odpověď. Můj zatím poslední model je 6233, takže koukám, že doba pokročila.
"Keď Ťa život omrzí, keď Ti už nič nejde,
sadni si na diaľnicu, ono Ťa to prejde."
Jony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 19. 2. 2013 16:18

Pouze v některých ohledech pokročila...
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kasprik 3. 3. 2013 13:39

Dobrý den. Tento telefon jsem zakoupil po svém Samsungu. Rád bych se někoho schopného zeptal na jeden problém, který u Samsungu nebyl.
Jedná se o to, že si přiřadím vlastní vyzvánění k určitému kontaktu, třeba k manželce. Na sim kartě 1 to funguje bez problémů, ale na sim kartě 2 to vyzvání melodií, která je nastavená na sim 2. Podle mého názoru, když mám vlastní vyzvánění přímo v kontaktu tak by to mělo zvonit stejně jak na SIM 1 tak na SIM 2, jinak to vlastní vyzvánění ztrácí smysl. Na starém dual sim Samsungu to fungovalo bez problémů.
Máte prosím někdo s tímto zkušenost. Díky Tomáš
Kasprik
Junior

Odeslat příspěvekod Naecken 3. 3. 2013 17:10

Kontakty mohou být na SIM1, SIM2 a v paměti telefonu. Když přiřadíš melodii kontaktu na SIM1, tak se nastavení pro kontakt bude vztahovat jen pro SIM1. Aby vyzváněla stejná melodie, tak bys musel mít tuto volbu i na SIM2 nebo v paměti telefonu.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kasprik 3. 3. 2013 19:31

No právě veškeré kontakty mám v paměti telefonu. Na SIM kartě nemám nic. V paměti telefonu mám kontakt ke kterému přiřadím určité vyzvánění a na SIM 1 je to v pohodě, ale na SIM 2 to zvoní jak to je nastavené na SIM 2 a ne jak to je nastavené přímo v kontaktu.
Kasprik
Junior

Odeslat příspěvekod Naecken 3. 3. 2013 19:39

A někde něco v nastavení není? Ještě jsem 206 v ruce neměl...
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirdaP 24. 3. 2013 19:00

Ještě než si tento mobil koupím tak bych rád věděl zda se dá odpojit jedna sim karta aniž by se musela vyndat ze slotu? A taky zda umí tel. nějakým způsobem upozorňovet na zmeškaný hovor nebo sms? U mé 6303 třeba bliká lem potvrzovací klávesy...
mirdaP
Junior

Odeslat příspěvekod rk 28. 3. 2013 18:21

Zdravím, lze nějak docílit, aby se při zobrazení přijaté zprávy neukazovala v módu konverzace?
rk
Junior

Odeslat příspěvekod Naecken 28. 3. 2013 18:40

Zprávy>Volby>Nastavení>Zobrazení? Nevím, ještě jsem ho neměl v ruce.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rk 28. 3. 2013 19:47

Taková nabídka tam není.
rk
Junior

Odeslat příspěvekod 23axel 15. 4. 2013 08:43

Nevím proč v Nokii tento model tak okleštili, zřejmě někam spěchali, aby ho honem rychle uvedli na trh. Než jsem si Nokii 206 dual SIM koupil, tak jsem měl jiný dual SIM - Nokii 112. Tam žádné ze zmiňovaných problémů nebyly. Když se přiřadil tón skupině kontaktů v telefonu, tak to tak zvonilo, ať už volali na SIM1, anebo na SIM2. Režim čtení přijatých zpráv šel nastavit buď na konverzace, nebo na klasické přijaté zprávy. Taky šlo rozepsané zprávy ukládat jako koncepty a dokonce, když jste zmáčli ,,červené" tlačítko v editoru zprávy, tak se automaticky uložila jako koncept. Ten pak po odeslání přešel do složky odeslané (pokud bylo zapnuto ukládání odeslaných zpráv). :hm

Všechna popsaná nastavení zpráv a vyzvánění v Nokii 206 dual SIM nejsou možná. Nokia ji kompletně uzamkla a nedovolí žádné další nastavení. Za to otevřela cestu mobilnímu internetu, takže pozor na to, aby se vám telefon samovolně nepřipojoval. Některé aplikace (např. viber) má to nutkání. Bohužel tyto hovadiny jsou v telefonu napevno a nelze je ani smazat. Bravo, jen tak dál a přijdete o dalšího věrného zákazníka. :tleskani Nokii 206 dual SIM jsem si koupil hlavně kvůli displeji a konstrukci (obojí je perfektní a na Nokii 112 naopak nedokonalé), ale netušil jsem, že uděláte takový krok zpět uvnitř telefonu. Doufám, že bude vydán nový firmware, který tento designově povedený kousek pošoupne alespoň na úroveň Nokie 112. Jinak to bude propadák.
23axel
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 15. 4. 2013 17:33

No to jsou zprávičky jak z nosu :/ :roll: Tyhle levné srajdy z řad C2XX a 2XX zatím stojí za zlámanou grešli (vyjma C2-01 a Asha 200/201).
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 15. 4. 2013 18:23

Zajímavá bude Nokia 301 dual sim. Nabíjení přes USB, 3Mpx foto, 3G. Jen ta wifi, blesk a autofocus budou chybět.
Reku
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků