Co vám na Windows Phone vadí, chybí

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dejvidek 30. 3. 2013 11:41

Ahoj,
Už nějakou dobu mám v hlavě dát do kupy od uživatelů Windows Phone seznam jednak předností (chválit umí každej ne?) a hlavně nedostatků, chyb, průserů, nedodělávek, prostě toho co vás na vašem telefonu s WP točí, štve.
Nebudem si nic naříkat, nic není dokonalé ani WP a tak bych byl rád, kdyby jste se vy ostatní majitelé telefonů s WP podělili s tím co vás prostě štve.
dejv

Z tématu se zase bohužel stala diskuse, prosím tedy aby pokud chcete přispět tím co vám na systému vadí, chybí aby to bylo pokud možno stručné a jasné. Omáčka okolo je zbytečná a debatovat o tom můžete v tématu o jednotlivých modelech. Děkuji.

-- 30. 3. 2013 11:48 --

Začnu já co mě štve.

  • Mizerná integrace Skype do systému, na to že Skype vlastní Microsoft bych očekával mnohem lepší integraci do systému, jako to bylo například u MeeGo. Poslední aktualizace přinesla jisté zlepšení, ale není to stále ono.
  • Vzhledem k velikosti pamětí u nižších modelů je chybou nemožnost instalace mapových podkladů na kartu
  • z paměťovky neumí zobrazit dokumenty
  • některé nastavení je nelogicky v menu telefonu - např. aplikace na SIM, využívám GSM banking a to je peklo...
  • na WP není Swype, kdo jednou používal, tak nebude chtít psát "klasicky"
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod eriknem 30. 3. 2013 12:15

    nemoznost pokrocileho vyhladavania bodov zaujmu v Nokia navigacii (i ked tuto nejde ani tak o chybu systemu)
    ked stiahnem cez IE nejaky dokument (napr. pdf), tak sa neulozi do telefonu
    nemoznost prehravat mkv a externe titulky
eriknem
Junior

Odeslat příspěvekod melmanko 30. 3. 2013 12:20

Prva vec co ma stve je aplikacia facebook. ktora mala naposledy update asi 3/4 roka dozadu. Je to asi najdolezitejsia aplikacia pre system ktory sa tvari maximalne socialne, ale aplikaciu ktoru vyuziva najviac ludi nevie poriadne spravit a pritom potencial ma ta aplikacia lepsi ako na androide ci iOs.
Druha vec ze hlasitost je jednotna pre vsetko. Bolo by lepsie ak by sa dala hlasitost zvolit jednotlivo pre zvonenie, hudbu ci budik.
Tretia vec su screenshoty, neviem ako je to na W8 ale na W7,8 nefunguju a docela ma to stve, lebo velakrat by som si chcel nieco z dipleja zachovat ale takto sa to neda.
Stvrta vec a asi posledna pre mna je automaticke otacanie displeja. Nechapem preco tu nie je moznost ho vypnut.
melmanko
Junior

Odeslat příspěvekod trpinho 30. 3. 2013 12:53

Me jednoznacne nejvic stve to pretaceni displeje, tohle vyresit tak jsem maximalne spokojenej
trpinho
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigT 30. 3. 2013 13:14

hlasitost (pro vše jednotná) a chybějící Locus :-D a nemožnost prohlížet obsah karty (a nahrávat mapy)
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flemo 30. 3. 2013 14:06

Slaby kalendar (ako tak vyriesene chronos kalendarom) a jednotne nastavenie hlasitosti pre zvonenie a aplikacie.

EDIT: Doplnim este nastavovanie vyzvanacieho tonu je mozne len pre kazdy kontakt osobitne, ziadna moznost nastavit naraz viacerym. Tiez by ma velmi potesila podpora zvoneni typu mid - rad by som mal svoje oblubene zvonenia, ktore pouzivam uz dlhe roky a konverzia na mp3 nie vzdy prebehne celkom podla mojho gusta. Ale toto povazujem len za taky moj vrtoch :-)

EDIT2: A zrusit tie hrozne hlasne DMTF tony pri vytacani ciselnikom. Plus pri vytacani ciselnikom by zaroven mohlo prebiehat vyhladavanie v adresari, tak ako je to na kazdom slusnom mobile :-)

Co sa tyka aplikacie facebook - videl som na roznych forach ludi stazovat sa na aplikaciu facebook, a nie je mi nikdy jasne, naco vlastne ludia taku aplikaciu vo WP potrebuju. Ved vsetko je krasne v systeme integrovane - statusy v hube ludia, chat cez spravy, fotky vo fotografiach. Co ohladne fb nevie wp sam od seba, bez aplikacie?
Naposledy upravil flemo dne 30. 3. 2013 15:57, celkově upraveno 2
Huawei P20 Pro / Lumia 950
flemo
Junior

Odeslat příspěvekod decried 30. 3. 2013 15:14

aby fungovali zvukove notifikacie pre zlozky na exchange, musim kazdu pripnut na uvodnu obrazovku
office neotvori zaheslovane dokumenty
moznost nahrat dokumenty na microSD
do telefonu sa daju nainstalovat certifikaty ale mohol by tam byt vstavany nejaky management, na odstranenie, kontrolu do kedy platia atd.
v zozname kontaktov je blbo vyuzita vyska obrazovky, 30% zbytocne zabratych

Lumia 620, HTC 8s
Naposledy upravil decried dne 30. 3. 2013 20:13, celkově upraveno 1
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nery 30. 3. 2013 17:11

Práce s obrázky. Nemožnost jednoduše přesouvat fotky mezi jednotlivými složkami...
Nery
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marty86 30. 3. 2013 20:04

Lumie 800 - 7.8

- jednotná hlasitost pro vše
- nemožnost přehrát externí titulky
- dost mi vadí, že chodí doručenky jako sms zvlášť a při napsání sms např. přes 2 sms, přijde tolik doručenek, kolik odešlete zpráv, pro někoho detail, mě to dost točí :-) i když si nemyslím, že by to v budoucnu bylo jinak, řekl že tahle vlastnost zůstane jak je..
Marty86
Junior

Odeslat příspěvekod Honza20 31. 3. 2013 12:18

Nějaká aplikace, která by uměla blokovat příchozí hovory/sms. Změna na jinou klávesnici, člověk si koupí z marketu klávesnici, kterou ale nelze nastavit jako výchozí. Nepodpora USSD profilu, takže není možné využít sms na displej od operátora.
Naposledy upravil Honza20 dne 31. 3. 2013 16:56, celkově upraveno 2
---> HP EliteBook 8540w
---> LCD TV Samsung LE32R86BD
---> Peugeot 206 Black edition
Honza20
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hudys 31. 3. 2013 15:22

eriknem píše:
    nemoznost pokrocileho vyhladavania bodov zaujmu v Nokia navigacii (i ked tuto nejde ani tak o chybu systemu)


To jsem resil, tim, ze jsem si to vyhledal v aplikaci Here Maps a pote me to nabidlo navigovani k mistu v Here drive. Ale stejne jsem zakoupil Navigon.
iP 13 pro/AWU
hudys
Junior

Odeslat příspěvekod edge1 31. 3. 2013 16:30

Alfanumerická klávesnice v režimu navýšku.
Myslím tím klasickou nedotykovou klávesnici abc, def, ghi... A to konkrétně pro moje rodiče, byla to jediná chyba, kvuli které moje matka šla do levného androidího krámu.
A možná to trochu souvisí s tím, že nelze externí klávesnici využít primárně, protože myslím že pro WP klasická klávesnice existuje.
Tady šlo o Lumii 610, ale v podstatě se to týká všech WP zařízení.
Siemens A50,Nokia 6230i,N79,N8,Lumia800,Lumia820, Lumia 930
edge1
Junior

Odeslat příspěvekod Honza20 31. 3. 2013 16:56

Ještě bych doplnil. K sms nelze přiřadit zvuk ani ke kontaktu a je jenom jeden. Chybějící nějaký správce souborů, člověk absolutně netuší, co kde má. Potom nějaká funkce, která by vám hlídala počet odeslaných dat. Pak jsou to drobnosti jako nemožnost nastavení různých časů pro vypnutí displaje na baterku a na nabíječce, lze nastavit jen 30s-5min, ale zakázat vypínání nejde. Pokud chcete nastavit třeba IP adresu na WIFI ručně, tak to nejde. Nepotřebuji profily jako na klasických Nokiích (pípání, ticho a já nevím co ještě), zvonění a vibrace nebo pouze vibrace bohatě stačí. Ale aby hlasitost systémových zvuků souvisela s hlasitostí her a médií mě taky otravuje.
---> HP EliteBook 8540w
---> LCD TV Samsung LE32R86BD
---> Peugeot 206 Black edition
Honza20
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 31. 3. 2013 17:06

Z tématu se zase bohužel stala diskuse, prosím tedy aby pokud chcete přispět tím co vám na systému vadí, chybí aby to bylo pokud možno stručné a jasné. Omáčka okolo je zbytečná a debatovat o tom můžete v tématu o jednotlivých modelech.
děkuji.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kiki_88 9. 4. 2013 16:26

Nokia Lumia 800 White WP7.8
- jednotna hlasitost, obcas to vie nastvat
- zisli by sa svietiace hodiny pri zamknutom displeju , styl N9,N8,C7 atd
- zuno je uplna zbytocnost, aspon ze WP8 to uz nema
- odpajanie wifi, niekedy fajn ale ked clovek taha napr. mapy a zamkne displej tak zrusi stahovanie, WP8 vyriesene
- sprava o doruceni prichadza ako klasicka sms, mohli to vyriesit jednoduchsie
- vo FB aplikacii chyba znazornenie online uzivatelov v chat-e, v menu v spravach to mam ale nefunguje pokial mam zapnuty setric baterie,nechapem preco
- nemoznost oznacovat viacero poloziek napr. v galerii, aspon ze sa to vo WP8 vyriesilo,
- hladacik fotaku v rezime 16:9 a pri nahravani videa 720p nevyuziva plnu plochu displeja, tiez vyriesene vo WP8
- nevyuzite miesto pre qwerty klavesnica na sirku
- ton pri zadavani cisel pred volanim
- IE neponuka moznost zapamatanie hesla pre stranky
- neviem preco ale nemam moznost nastavit namiesto vyhladavaca Bing - Google, predtym som mal Lumiu 800 Black s WP7.8 tam to slo, teraz nie, mam verziu Vodafone CZ,
- aplikacia Bluetooth Share sice funguje ale treba sa pohrat s parovanim pri prijati a odoslani fotiek, dufam ze vo WP8 to funguje lepsie
- nemoznost poslat video cez BT
- nemoznost nastavit vlastny ton pre sms
- zisla by sa lepsia aplikacia skype,
- nemoznost vypnut pretacania displeja
- historia hovorov by mohla byt v style N9 s Meego, ak niekomu zavolam 10x tak to mam 10x zasebou v historii, zbytocne plytvanie miestom, namiesto toho by som mal vidiet ostatne kontakty v historii hovorov,

umna je toho vela, ale nejak extra mi nevadia, vynahradia mi to ostatne dobre stranky WP,
Nokia Lumia 830 White
kiki_88
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků