Senát schválil lepší postavení klientů mobilních operátorů

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod HonzaZKrumlova 15. 7. 2013 14:17

Ano, i na staré, dneska o tom napsali zrovna i na Lupě:

V brzké době by tato novela měla být zveřejněna ve Sbírce, a 15 dnů poté nabude účinnosti. Operátoři pak mají plných 6 měsíců na to, aby její požadavky prakticky naplnili a promítli je do nových i již existujících smluv.


http://www.lupa.cz/clanky/husakova-novela-jeste-neplati-operatori-uz-ale-sami-meni-podminky-ve-smlouvach/
HonzaZKrumlova
Junior

Odeslat příspěvekod aje1 15. 7. 2013 16:05

a kde si to četl.ja zas vím že ne. s tohoto je zřejmé,že až na smlouvy které budou prodloužené.

1. Ustanovení § 63, odst. 9 až 12 se nepoužije na smlouvy o poskytování veřejně dostupné služby elektronických komunikací nebo připojení k veřejné komunikační síti uzavřené před účinností tohoto zákona.
2. Na smlouvy o poskytování veřejně dostupné služby elektronických komunikací nebo připojení k veřejné komunikační síti na dobu určitou uzavřené před účinností tohoto zákona, které byly prodlouženy po účinnosti tohoto zákona, se použije ustanovení § 63, odst. 9 až 12.“
aje1
Junior

Odeslat příspěvekod ondras007 21. 8. 2013 10:13

Přináším vám zkušenosti jak jsem vypověděl mobilní 3G USB net o T-mobilu po novelizaci zákona, který začal platit 8.8. 2013 a platí i na STARÉ smlouvy. Podívejte se do sbírky zákonů, žádné Ustanovení § 63, odst. 9 až 12 tam prostě není. To byl jen pozměňovací návrh, který evidentně neprošel. (zaplať pánbůh) Net jsem už nepotřeboval a chtěl jsem ho zrušit, překvápko bylo, že se smlouva automaticky prodloužila do prosince 2014.

Den první: volám na infolinku jak mam postupovat při výpovědi smlouvy. operátorka bla bla bla, že to nejde, pak tedy že bych musel doplatit všechny uvazky až do konce (cca 6000 kč), tak jsem se zmínil o novém zákonu a že mám zaplatit nejvýše pětinu okamžitě začala koktat, mlela něco o právnickém oddělení a když jsem na něj chtěl číslo, tak mi ho zase nechtěla dát. Pak mě odkázala na pobočku, že to tam se mnou vyřeší.

Den druhý: letím na pobočku s vytištěným zákonem abych měl něco v ruce. Vím, že je v zákoně napsáno, že maj 6 měsíců na zapracování nových všeobecných podmínek, ale tak zákon platí, tak jsem to šel zkusit. mimochodem T-mobile má od 1.9. 2013 nové podmínky, které pětinu zbývajících uvazků stejně neřeší, takže nechápu o co jim jde. zbytečně si přidělávají práci, šmejdi. Zpět k věci. vystojím si frontu, přijdu k nějakému mladému klukovi, že to chci zrušit, zase na mě vytasí něco o 6 000 kč, ukazuju mu zákon, furt něco mele, že to neplatí a bla bla bla, vůbec mě to nezajímá, zákon platí a nebudu se sním o tom hádat. už zvyšuju hlas, takže po pár minutách z něj konečně vypadne něco kloudnýho, že to teda můžeme udělat tak, že budu měsíčně platit 10 kč + data které vyčerpám. samozřejmě jsem souhlasil, protože simkartu jsem okamžitě rozstříhal na kousky a do konce uvazku zaplatím asi 170 kč. Myslím, že o mnoho lepší než zaplatit pětinu, tedy 1 200 kč :)

A co vy, už jste to někdo zkoušel jako já? :)
ondras007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod havros 21. 8. 2013 18:37

Práva spotřebitele plynoucí z novely zákona 127/2005Sb. začnou platit přesně 8.2.2014, tedy 6 měsíců po schválení této novely.
| iPhone 12 Pro Max |
---
havros
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.roak 30. 8. 2013 17:44

Mám O2 neon lávazek do 07/2014,
když počkám do února 2014
paušál 650 kč pokud počítám 780 kč
co přejít na nižší tarif nebo O2 zero děkuji
potřeboval bych něco na to mezidobí do února.
děkuji
D.roak
Junior

Odeslat příspěvekod D.roak 30. 8. 2013 18:46

mám děkuji. Mám.Je možné počkat do unora 2014 "Práva spotřebitele plynoucí z novely zákona 127/2005Sb. začnou platit přesně 8.2.2014, tedy 6 měsíců po schválení této novely" se závazku zbavit děkuji
tech 6 měsíců bych to se skřípění zubů vydržel
D.roak
Junior

Odeslat příspěvekod paty07 31. 8. 2013 23:20

Co takhle na těch několik měsíců si najít nabídku u virtuala a zakotvit u něj?
paty07
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod packy 2. 9. 2013 19:27

Krátce před zavedením neomezených tarifů u Vodafonu jsem si vzal (poprvé za 9 let co jsem u VF) dotovaný telefon. Když jsem si chtěl tento neomezený tarif zřídit tak mi ho nabídli za těch 900 (něco) - jak se už mnohokrát řešilo. Na delší dobu jsem odjel do USA (tam jsem měl mimochodem flat-rate tarif of T-M za 50$ a hrůza děs běs) a tak jsem po návratu přivítal, že prezident podepsal tu novelu zákona o mobilních komunikacích. Dnes mi to nedalo a šel se do VF zeptat, co mám udělat pro to, abych se vyvázal z dotovaného telefonu - ten doplatit nejde, ale musel bych doplatit 17x477Kč - neuvěřitelně se těším, až bude ta novela implementovaná do obchodních podmínek VF, dopaltím 1/5 pokuty a jdu jinam - po tolika věrných letech ...
Geomatika for ever...
packy
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků