Poradna: Jaký tarif si mám vybrat?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod LadislavM 29. 12. 2013 18:00

U Teska paušál 150Kč/číslo a je tam vzájemné volání a sms zdarma, 120 min a 60sms*.
+4U bych nezavrhoval, je tam sice o 20 minut méně, ale navíc internet do mobilu a 140sms, další výhoda je volání zdarma neomezeně na čísla v kmenové síti T-mobile, kdo nechce platit, pořídí si předplacenku T-mobilu a jde na toto volat zdarma.

* Teda dokud to uhlídáte.
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod lusiferr 29. 12. 2013 18:08

V Tescu je vzájemné volání za 75 haléřů za minutu a účtovábí 1+1. Do konce roku dávají 100 minut volání do vlastní sítě zdarma..
lusiferr
Junior

Odeslat příspěvekod Zabak.kuk 29. 12. 2013 18:12

LadislavM: No já vím že 100minut mimo a 200sms by bylo skutečně dostatečné, až až. Přemýšlela jsem o přechodu se 3 čísly, synovi dát Twist kartu. Nebo nevíte někdo jak je to s virtuály v TM? Teď nevím který, některý ale jede v TM síti a má 0 měsíční paušál a platí se jen to co se provolá - nevím ale, jestli i na toto číslo bychom volali z Plus4U zdarma? Moje mamina má twist kartu dávno, tam by se to vyřešilo, drží pevnou linku prý jen kvůli nám, abychom jí na to mohli volat

morrma: oni ten internet přes ČD nějak zdražili co? Mám totiž pocit, že to bylo dříve levnější - cca 2 roky dozadu, nebo ne? A jestli mi poradíš - ta karta ČD stačí koupit za těch tuším 150kč s 3M ? Já jí předtím kupovala za 100kč bez čehokoli, takovou nabídku už tam ale nevidím bohužel :-(. A pak ještě nevím jestli budu moci udělat u vodafonu tarif na dceru, které ještě není 18let? Teď jsou všechny tarify pode mnou. Já jen abychí ní nenechala udělat kartu a oni mi pak neřekli musíte počkat do jejích 18 let - to by se případně ten tarif přepsal na chlapa + nechala na něj udělat karta...
Naposledy upravil Fíla dne 29. 12. 2013 18:58, celkově upraveno 2
Důvod: odstraněna rozsáhlá citace; necituj předchozí příspěvek!
Zabak.kuk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LadislavM 29. 12. 2013 18:33

Na nedobitou Tesko se dá taky z Teskové s aktivním balíčkem volat jednosměrně zdarma neomezeně. A každý si musí stále hlídat svůj přehled jestli ten neomezený balíček má aktivní a nebo z nedostatku kreditu "vyhasnul". Zas výhoda teska je, že když nic neprovolá, nemá co propadnout. U+4U neprovolané minuty a sms propadají nepřevádějí se.
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod morrma 29. 12. 2013 18:48

Zabak.kuk píše:morrma: oni ten internet přes ČD nějak zdražili co? Mám totiž pocit, že to bylo dříve levnější - cca 2 roky dozadu, nebo ne? A jestli mi poradíš - ta karta ČD stačí koupit za těch tuším 150kč s 3M ? Já jí předtím kupovala za 100kč bez čehokoli, takovou nabídku už tam ale nevidím bohužel :-(. A pak ještě nevím jestli budu moci udělat u vodafonu tarif na dceru, které ještě není 18let? Teď jsou všechny tarify pode mnou. Já jen abychí ní nenechala udělat kartu a oni mi pak neřekli musíte počkat do jejích 18 let - to by se případně ten tarif přepsal na chlapa + nechala na něj udělat karta...


cena internetu je stále stejná 25% sleva z "normální" ceny
jo karta stačila za těch 150Kč na ty 3 měsíce, neteř taky nemá 18, stačilo při telefonátu na infolinku nahlásit,že to bude vedeno pod účtem zákonného zástupce-švagrová (ta má odepiš) a nebyl problém.
morrma
Junior

Odeslat příspěvekod Zabak.kuk 29. 12. 2013 18:59

morrma: Super, tak snad to půjde. Já teda ten tarif ČD ale mám, tak aby nebyl problém v tom? No uvidíme - asi se u nich stavím a poptám se, jestli můžu přepsat na dceru. Pokud ne, 18 jí bude v červnu, tak to už by počkala případně... Internet - aha, já to tenkrát moc neřešila tak nevím proč jsem měla pocit že to stojí 50kč? To je fuk...

LadislavM píše:Na nedobitou Tesko se dá taky z Teskové s aktivním balíčkem volat jednosměrně zdarma neomezeně. A každý si musí stále hlídat svůj přehled jestli ten neomezený balíček má aktivní a nebo z nedostatku kreditu "vyhasnul". Zas výhoda teska je, že když nic neprovolá, nemá co propadnout. U+4U neprovolané minuty a sms propadají nepřevádějí se.

Já se trošku bojím toho jak to budu pořád hlídat, přijde mi to nějaké složité :roll: Musím to zkusit i spočítat. A s internetem bych si tam nepomohla vůbec - to je ještě dražší než ty ČD od Voda :-(

// Fíla: necituj předchozí příspěvek a v citacích neuváděj vlastní příspěvky
Zabak.kuk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LadislavM 29. 12. 2013 19:14

Není to složité, je to jen kapku komplikované. Za nabití je 100% bonus, měsíčně si to vezme 300Kč a máte teskáckou VPNku, 120 minut a 60sms.
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod lusiferr 29. 12. 2013 19:17

Vše máš na webové samoobsluze..ke každému číslu je komplet přehled.
stav kreditu lze zdarma získat i přes mobil...

https://www.tescomobile.cz/nase-nabidka/
lusiferr
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 29. 12. 2013 19:23

Zabak.kuk - NENÍ PRAVDA, že internet je u Tesca dražší, než u Vodafone.
Nejlevnější internet k ČD tarifu je za 133 korun. U Tesca je za 75...
Mám ČD tarif i Tesco, tak vím, o čem píšu!!!!
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod LadislavM 29. 12. 2013 19:28

Nebo takhle: net je za 150, ale za dobití je bonus 100%. Prostě jen ten bonus to dělá zajímavý. Kdo nakupuje v Tesku, umí počítat.
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod Zabak.kuk 29. 12. 2013 19:45

Reku píše:Zabak.kuk - NENÍ PRAVDA, že internet je u Tesca dražší, než u Vodafone.
Nejlevnější internet k ČD tarifu je za 133 korun. U Tesca je za 75...
Mám ČD tarif i Tesco, tak vím, o čem píšu!!!!

Aha, jasně, už to chápu - s tím bonusem to tak skutečně je.

Jinak Tesco cartu mám, i tam někdy nakupuju - bytostně ten obchod ale nenáším, mají tam všechno šíleně drahé, takže se dá říct že tam chodím pouze utratit tesco poukázky, které sem tam mám, ale abych tam chodila na normální nákup to moc ne - teda pouze v případě že potřebuji nakoupit když už všude jinde mají zavřeno :-D Asi tak...
Zabak.kuk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Reku 29. 12. 2013 21:04

Vůbec do Tesca nakupovat nemusíš! Mám Clubovou kartu jen kvůli bonusu, a nikdy do Tesca nechodím. Navíc nejbližší Tesco mám cca 40 km ....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Boďa 30. 12. 2013 09:13

Dávám sem ještě ten odkaz na dtest srovnavač tarifu.Který jsem tady zminoval že je v celku dobrý.

http://www.dtest.cz/tarify
Boďa
Junior

Odeslat příspěvekod Zabak.kuk 30. 12. 2013 11:01

Děkuji. Jen tu bohužel není možnost navolit si kolik člověk spravuje sim karet a provolá minut mezi sebou, takže proto mi žádný srovnavač bohužel moc nepomůže :-(
Naposledy upravil Fíla dne 30. 12. 2013 11:03, celkově upraveno 1
Důvod: PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVEK SE NECITUJE!
Zabak.kuk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kraljiri 10. 1. 2014 11:28

Potrebuju tarif, ktery bude mit v cene prichozi a odchozi minuty v roamingu (staci v EU). V ramci CR vyuziji tak maximalne data (1 GB), volani a sms v CR vyuziji minimalne. Cena do 1000Kc.

Libil se mi O2 Zero s tim, ze si zaplatim kolik provolam, ale na ten nejde prestoupit z pausalu a ja nove cislo nechci.
Dale se mi libil O2 Free EU Plus, ten ma ale free sms a volani v CR, coz nevyuziji a navic je drahy. 1500 za telefon jsem snad nikdy nedal. Na jine operatory jsem se nedival a nebranim se jim.

Momentale mam "starou Pohodu" (40 minut plus 100 sms za 180 Kc), Internet v mobilu+ M (1 GB dat za 300 Kc) plus se mi podarilo ziskat Příchozí minuty 2000 Evropa (2000 prichozich minut zdarma v ramci EU za 360 Kc). Takze platim pod 900 Kc a nejvic vyuzivam ty volne minuty v EU. To co mam zdarma v CR (minuty a SMS z Pohody) nevyuzivam a propadaji mi... Novy tarif hledam, protoze mi bude 26 a Pohoda mi skonci.
Diakritiku nemam a nepodporuji bo nemam ceskou klavesnici a nemam v umyslu si ji kvuli 2 vetam mesicne porizovat :)
kraljiri
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků