jaký telefon vybrat? neznám význam některých parametrů

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod n.a.n.i. 29. 1. 2014 15:03

Prosím potřebuju poradit.Vím že už to tady asi padlo několikrát ale jelikož potřebuju koupit mobil co nejdříve jelikož ten můj stary se mi jak jinak než rozbil a už sme si na ně všichni tak zvykli že ho nemít u sebe je čistým trestem :) Nemám čas číst všechny recenze navíc plně věcí v tom stejně nerozumim tak můj dotaz je takový: Měla sem 8 let Nokii 6288, dotykový telefon sem měla v rukách snad 1x tím pádem vůbec nevim na co při výběru koukat aby nový telefon měl.S touto nokii sem byla náramně spokojená jasně nemá to wifi což byl jeden zásadní nedostatek ale jinak šlapala dobře,vysuvny zařízení nikdy nezlobilo a tlačítka žádnej problém. Ráda bych si pořídila taky ňáky podobný kousek co se výdrže týče. Aby chvíli vydržel ale nejsem ochotná za něj utratit víc jak +-5000. V této době kdy je na trhu skoro každou chvíli novej model s novejma funkce to ani nema cenu za to víc utrácet. Nepotřebuju se s telefonem vytahovat ale zas aby to nebylo žádný "ořezávátko". žádný hry na tom hrát nehodlám. Stačí kvalitní foták, aby na tom bylo vše dobře vidět i za ostrého slunce, nic se nesekalo při práci. ale ňáký obří pádlo to taky bejt nemusí(4 max.)Z mého okolí si dost chválí HTC nebo mám opět sáhnout po Nokii? Tak co jaký telefon splňuje mé nároky?? dík moc za rady
n.a.n.i.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lubosek824 29. 1. 2014 15:28

Sáhni po HTC DESIRE 500 od Vodafonu za 5377,-Kč a ANDROIDEM.
Kvalitní fotoaparát, displej na sluníčku čitelný na výbornou, svižné prostředí bez záseků. Velké možnosti přispůsobení k obrazu svému, nekonečné množství aplikací a her.
Samozřejmě Ti tu budou doporučovat Lumie s Windows, nic proti tomu nemám ALE s Desire 500 nemůžeš udělat chybu
lubosek824
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mimonaut 29. 1. 2014 15:31

No, vzhledem k tomu, že jsi žádné nároky nenapsala, těžko ti odpovíme, který telefon je bude splňovat :)

Jinak nokie bych se nebál, nějaké lumia 520 / 620 / 720 by ti mohla udělat dobrou službu.
Jsou to kvalitně zpracované telefony, prakticky bezúdržbové, rychlé a spolehlivé.
Už třetím rokem lumia 920 a jako pracovní průběžně různé androidy i lumie.
mimonaut
Junior

Odeslat příspěvekod Spaidy96 29. 1. 2014 16:00

4. palcový a levný telefon neseženeš.Já bych vzal např. myPhone next nebo Zopo 700.
Spaidy96
Junior

Odeslat příspěvekod vocapmen 29. 1. 2014 16:29

A co třeba takový htc desire X?
vocapmen
Junior

Odeslat příspěvekod n.a.n.i. 29. 1. 2014 16:54

no požadavky, jak říkám velikost max do 4,kvalitní foták dejme tomu 5 by mohlo stačit, značka spiš HTC nebo Nokie ikdyž pokud je i jiná kvalitní neni podmínkou, spíš píšu takže ne nijak miniaturní klavesnice. jak říkám dotykovej sem mela v rukách 1 takže nemužu moc o aplikacích mluvit moc nevim co to všechno umí fakt ja spiš telefonem volám a píšu než brouzdám po netu a nebo si aplikací měřim kolik sem za den vypila vody :-)) jako nejsem na telefon náročná
n.a.n.i.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pajjaH 29. 1. 2014 16:57

Ja mam Nokii Lumii 800 a myslim,ze by ti na to co jsi psala stacila,foti slusne,vypada hezky,ma 3,8" nijak se neseka,snad jen ta vydrz by mohla bejt lepsi.. Klidne bych ti pak i pomohl s vyberem aplikaci ;-)
pajjaH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lubosek824 29. 1. 2014 17:00

Tak Lumia 800 je už dost starý a hlavně nepodporovaný model ...
lubosek824
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mimonaut 29. 1. 2014 17:03

Doporučím v této ceně se opravdu vyhnout neznačkovým telefonům. Tvým požadavkům dle mého odpovídá nokia lumia 520.
Už třetím rokem lumia 920 a jako pracovní průběžně různé androidy i lumie.
mimonaut
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 29. 1. 2014 17:53

Htc Desire 500 za 5377 kc u Vodafonu. Splnuje vsechny pozadavky,ma hezky displej a prostredi,zvlaste v bilo-modrem provedeni je pekny.
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod renny7046 29. 1. 2014 19:54

Dotykáče se nemusíš bát, většina lidí co znám tak se bálo ale pak v pohodě. Co se týče tvých požadavků tak z WP buď nokia 620 nebo o trochu větší 720, ktera má lepší foťak.
Z androidu a těch 4" buď htc desire x, sony xperia m ta se prodavá pěkných barvách. Kámoška si pochvaluje tu fialovou. No a pak spousta lidí, kteří chcou telefon do 4" skončí u s3 mini.
A pak z těch o trošku větších tak htc desire 500 nebo xperia l popr lg l7ii.
Určitě si ale zajdi do obchodu a pořádně tam ty telefony proklepni.
renny7046
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 29. 1. 2014 20:07

Základem rozhodování bude volba operačního systému budoucího telefonu.
Nabízejí se v podstatě dvě možnosti.
1) Windows Phone 8 /WP8/ - tento systém používají zejména Nokie - řada Nokia Lumia a pár modelů má HTC, Huawei, Samsung.
2) Android - systém využívají výrobci jako Sony, HTC, Samsung, LG, Huawei. Nokia zatím telefon s tímto systémem nevyrábí.

Oba systémy jsou dost odlišné a doporučuji si o nich něco přečíst nebo se podívat na nějaká videa.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Spaidy96 29. 1. 2014 22:28

mimonaut píše:Doporučím v této ceně se opravdu vyhnout neznačkovým telefonům. Tvým požadavkům dle mého odpovídá nokia lumia 520.

Otázka ale je co je podle tebe "neznačkoví" telefon. Pokud myslíš ty dva co jsem jmenoval tak to tak není. Já bych se v této cenové kategorii vyhnul zavedeným značkám. Nabídnou málo muziky za málo peněz.Ale značky jako Zopo, Jiayu, Lenovo, Xiaomi atd nabídnou hodně muziky za málo peněz.
Spaidy96
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 29. 1. 2014 23:10

Tazatelka by mela napsat,zda se rozhoduje mezi nejakou Nokii-Htc,nebo ji na znacce nezalezi... A kdyz byla zvykla na klas. Nokii,jestli by nechtela misto dotykace znovu nejakou s klavesnici. Vyber je.
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod renny7046 29. 1. 2014 23:44

Tak ono spousta lidí není zatím ochotna akceptovat tyhle značky, jelikož v obchodě dostávaj masáž od prodejců i já sem se s tím setkala v několika obchodech. Na druhou stranu vemu to z pohledu ženský tak stylově jsou někteří ty číňani hnus.
renny7046
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků