T-Mobile a prodloužení smlouvy po roce s telefonem

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 14. 8. 2022 21:33

Zdravím. Mám tarif (T-Mobile) teprve "krátce", nikdy jsem to nechtěl ale zvyknul jsem si na to a vyhovuje mi. Brzy ho budu mít rok a vím že po roce můžu prodloužit smlouvu. Telefon jsem si sice nebral, ale tak nějak automaticky jsem dostal smlouvu na 24měsíců, což mi nijak nevadí (navíc jsem si dotované zařízení nebral, takže mi je nějakých 24měsíců u zádele :D ). No ale uvažuju o tom že bych si do konce roku k prodloužení smlouvy nějaký telefon vzal. To asi normálně půjde, když to tak mají i v podmínkách, ne? Ale více mě zajímá (a to je to na co se chci zeptat), jestli mi samotná aplikace třeba nabídne nějakou slevu na samotný tarif? Známá tam měla v nabídce různě více nebo méně levnější tarify na které může přejít, ale nevím po jak dlouhé době to bylo. Pokud se to tam neobjeví po roce, objeví se to třeba až po těch dvou letech? Jako že bych zabil dvě mouchy jednou ranou, telefon a třeba stovkovou slevu. Na nějaké dohadování na retenci nebo stěhování od operátora k operátorovi kašlu.
Omlouvám se, že se ptám jako mimoň ale nevím no, tak se zeptám. Líná huba, holé neštěstí, že? :-P
No a bral si někdo telefon třeba i k tarifu Internet neomezeně? Na stránkách mají že dávají jenom modem.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod gotzinger 14. 8. 2022 23:22

Úpis bez zařízení je nesmysl.
V retenci se nejedná o slevu stovku, ale klidně 400 Kč, dá se dostat i sleva 50 procent z tarifů v ceníku.
Co máte za tarif?
Když si na webu zobrazíte OKU kód nebo si o něj zavoláte, tak se z retenčního ozvou sami
A doporučuju se podívat na www.mojeretence.cz
gotzinger
Junior

Odeslat příspěvekod jjrr 15. 8. 2022 05:34

Albert.Bert píše:... Ale více mě zajímá (a to je to na co se chci zeptat), jestli mi samotná aplikace třeba nabídne nějakou slevu na samotný tarif? ...

Jsi se asi zbláznil ne? :D
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod Velanor 15. 8. 2022 07:26

Albert.Bert: Prodloužení smlouvy ať s HW či bez HW dotace jde ca půl roku před ukončením stávajícího úvazku. Kombinace slev na tarif a HW většinou není možná, resp. není pro zákazníka tolik výhodná. Většinou uznávají slevu za kombinaci služeb tzv. Magenta1. Lepší je vyjednat si retenci, kde lze získat i 50% slevu na tarif. Aplikace i webová verze mého T-mobile ukazuje v sekci "Tarif" slevu čistě náhodně, při splnění určitých podmínek a většinou to nepřesahuje 20-30%.
Velanor
Junior

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 15. 8. 2022 13:54

Tak děkuji, ikdyž jsem se vůbec nic nedozvěděl. :D

Velanor: Prodloužení je možné rok před koncem, to mi potvrdil operátor.
jjrr: Aplikace by opravdu měla nabídnout jakousi "slevu", zajímalo mě právě jak to funguje, kdy atd. Očekával jsem že jsou tady odbrníci se zkušenostmi ...člověk se občas splete, no. :mrgreen:
gotzinger: Jak jsem zmiňoval, na nějaké "obcházení" pravidel nemám náladu, čas ani nervy.

Takže ještě jednou děkuju znalcům. :tleskani
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod ze.us 15. 8. 2022 15:39

Aplikace by opravdu měla nabídnout jakousi "slevu", zajímalo mě právě jak to funguje, kdy atd.

Mas to tam napsane - čistě náhodně

Kdyz na to nemas naladu, cas ani nervy tak si muzes zaplatit Martina ;)
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 15. 8. 2022 18:38

ze.us jestli myslíš mojeretence.cz (nebo jak se to jmenuje) nechce se mi platit za slevu na 3 měsíce a pak se někde dohadovat. Po prodloužení smlouvy ti totiž operátor dá normální cenu, ne?
Jinak jak jsem psal, OKU, odchod jinam, stěhování zpět, vyhrožování dalším odchodem, odchod, pak zase jinam, potom zpátky....? Každý ať si to dělá jak chce, já se s nikým přetahovat o pár stovek nechci. Zajímali mě slevy při prodlužování smlouvy, možnosti aplikace v tomhle a telefon se slevou. Jenomže já blázen zapomněl, že sem chodí jenom kaktusáci, notoričtí stěhováci pro pár drobných, hateři Samsungu a hateři Jabka. :D
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod Anik 15. 8. 2022 19:31

Slevu máš na 5 let.. a nevím Teda co chceš? Když vlastně nic nechceš a nic ti není dobrý ... chceš ušetřit, ale nechceš se handrkovat - chápu, ale jinak to v ČR nejde. V aplikaci mám slevu max. 30%.

Ta sleva se mi objevila v prvních měsících.. určitě to nebylo až za rok , ani když končila smlouva. Pokud tam nic nemáš, tak to tak asi zůstane.. mě se ta sleva nikdy neměnila, pořád stejný tarify za - 30% sleva, nic víc.

Jinak já mám za jeden hovor cca 5min, vse neomezené za 430,- děti neomezené a 8 GB za 225,-
Anik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 16. 8. 2022 00:41

No stačila by informace že tam máš slevu 30%, ale i tak díky za info. Jinak k té slevě přes tu mojeretence.cz, tam máš slevu pouze na 3 měsíce a dál si to musíš vyhádat a to je pak služba k ničemu. Podle mě. Možná se pletu, moc polopaticky to tam nemají popsané.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod Velanor 16. 8. 2022 06:12

Albert.Bert: 50% slevu dává TM na 3 měsíce při přechodu od jiného operátora. To je akvizice = získání nového zákazníka. Pokud je zákazník u TM dává garanci retenční slevy na 5 let =zadržení stávajícího zákazníka. Trochu jablka a hrušky.
Jinak sleva v MTM je defacto taky "obcházení" pravidel, tedy jakási retenční sleva, jen s tím rozdílem, že se ukazuje v MTM.
Mohl by sis ušetřit čas zvednutím telefonu a vytočením operátora a vykomunikovat si retenci (nebo zobrazit OKU atd.), tedy pokud to neumíš nebo nemáš na to nervy, stačí říct někomu šikovnému, kdo to umí. A nemusíš tu mrhat časem svým a ostatních, rádi pomůžeme, ale nemusíš nás hejtovat a přitom nedokážeš pochopit text na webu operátora nebo mojeterence. Na to nemusíš být odborník se zkušenostmi, že?
Velanor
Junior

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 16. 8. 2022 09:05

Myslím že jablka a hrušky si pleteš ty. 3 měsíce slevu kterou jsem zmiňoval, si můžu zaplatit na onom webu, který zde někdo zmiňoval. O jiné tříměsíční slevě jsem nepsal. No a operátor má celkem jasnou odpověď. Žádné slevy nedává, žádné retenční oddělení nemá a kdo chce odejít tomu nijak nebrání. Takže ptát se na toto operátora je hloupost. Nicméně o to mi nešlo a na mé dotazy tu odpověď nedostanu, protože místní znalci ví jen jak něco obejít a obechcat, aby ušetřili někdy jen pár korun.
Takže díky. A tím bych to uzavřel.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod Velanor 16. 8. 2022 09:59

Trochu nechápu o co Ti jde. V dotazu se ptáš na kombinaci sleva na tarif a telefon. My "znalci" odpovídáme, že zvednout telefon a dostat retenci je výhodnější než čekat na to, zda se nějaká sleva v MTM objeví. (Většinou jsou algoritmy nastavené tak, že pokud máš nižší tarif, dá Ti to vyšší tarif se slevou, ale ne obráceně. Jinými slovy operátor chce, aby jsi zvedl útratu.)
Sám chceš slevu a přitom ji nechceš. Operátor dá ceníkovou cenu každému. Ten, kdo se ozve, dostane lepší cenu. Nic neobchází a neobechává. Já se ozval a mám 64% slevu na tarify, což rozhodně není "jen pár korun" :)
Velanor
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 16. 8. 2022 12:40

Kdo chce hledá způsoby kdo nechce hledá důvody že? Na zmíněném webu jsou 2 části jedna jako akviziční pro ty co přicházejí od jiného opa a tam je sleva na 3 měsíce, není takový problém přejít na SIM jiného opa a následně se vrátit to zvládne i malé děcko. Zajímavá situace nastává když pomocí OKU se žádá přenos čísla jinam. Pak jsou operátoři ochotní dát 30% slevu, po zamítnutí a troše štěstí se ozvou ještě jednou s nabídkou 40 nebo 50% slevy. Kdo na to nemá nervy nebo žaludek tak buď platí jak id.io.t ceníkové ceny nebo si to nechá zprostředkovat třeba přes mojeretence. Pro stávající zákazníky tam je totiž nabídka smluv bez závazku na 5 let (garance ceny).

-- 16. 8. 2022 13:42 --

Jinak volat opa že chci retenční to je dobrý vtip ;-)
Naposledy upravil hauzz dne 16. 8. 2022 14:24, celkově upraveno 1
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dwxx 16. 8. 2022 13:06

Už už jsem chtěl asi třikrát poradit ale čím dál více to nemá cenu. Alberte, nic neexistuje, žádná sleva není možná. Prostě plať ceníkovou cenu a buď spokojený. Nedělej že sebe vola pro "pár korun". TEČKA :-)
dwxx
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 16. 8. 2022 14:26

Jestli 50% sleva z tarifu za 5 let je pár korun pak pro tebe je toto fórum pouhou ztrátou času ;-)
hauzz
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků