Průzkum: Jakého máte operátora a proč?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Jakého máte operátora?
O2 - tarif 64 %  19%  [ 64 ]
O2 - předplacená karta 38 %  11%  [ 38 ]
T-Mobile - tarif 55 %  16%  [ 55 ]
T-Mobile - předplacená karta 21 %  6%  [ 21 ]
Vodafone - tarif 103 %  31%  [ 103 ]
Vodafone - předplacená karta 41 %  12%  [ 41 ]
U:fon 8 %  2%  [ 8 ]
Celkem hlasů : 330

Odeslat příspěvekod Michal P 29. 10. 2008 15:27

Takže u mě a mojí rodiny je změna. Od T-Mobile přecházíme k O2. Rušíme i doplňkově používané tarify Vodafonu. Necháme si jen 3x tarif Odepiš jelikož u jednoho máme odpuštěných i těch 10kč měsíčně, na druhém mám GSM banking a na třetím máme přeplatek asi 300.
Rušit budu i Ufona a různé předplacenky. Těch simek jsme měli fakt nějak moc.
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Vojtěch Juřík 29. 10. 2008 16:24

Mám Vodafone Nabito 119 - zatím mi stačí, měsíční plnění 119 Kč je v pohodě, rodiče mají VF, předtím jsem měl 3 roky obyč předplacenku, taky jsem měl asi rok předplacenku Tčka.

Jako druhou SIM používám předplacenku O2 TXT - s tou jezdím hlavně po horách a používám ji jako SIM poslední záchrany hlavně díky signálu (ten má VF v horách tristní).
Vojtěch Juřík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladaman 16. 11. 2008 22:29

Udělal jsem taky změnu. U O2 mi nabídly když k nim přejdu předplacenku GO FELICIA. Nechtěl jsem tomu věřit ale je tomu tak. Přecházel jsem z TWIST MAXI. výhodu vidím v tom že nemusím dobíjet vysoký kredit, lepší internet v mobilu. Příští rok uvažuji přechod k UFONU. Tarif DATAFOUN za 600. Musím dokoupit ještě noťák.
vladaman
vladaman
Junior

Odeslat příspěvekod ddroyd 17. 11. 2008 14:43

Panove, prosim, rozlisujte rozdil mezi tarifem a pausalem.
To, ze do vas VF husti, ze mit tarif znamena mit smlouvu, tak to ste strosku na omylu.
Predstavte si, ze jam mam tarif na predplacene karte (sluzba Twist, tarif ProSMS)
Takze si asi nejdriv prectete slovnik, ci co...
Ohledne teto hitparady tarifu jeste. Asi temer kazdy z vas ma telefon za 5000kc+ a strasne se tady chlubite s vasimi "odepis", nabito 119 atd, by me zajimalo, jak moc je to pro vas komunikacni zarizeni nez jen draha hracicka o kterych si s "kámošema" pisu na foru.
No je to jako koupit si auto za mega a najezdit s nim 5000km rocne, ale lestit ho pred sousedama na ulici :-)
Ja mam dve Simky. Na jedny je uz zminovany ProSMS, puvodne bav se, ted uz jen na obcasne prichozi sms. No aktivne pouzivam jen sluzebni, mesicne to dela za sluzby asi asi 1500kc. Nejvic tam dela neomezenej net a volani. Na symbian s60 (ale urco je to i pro WM) je skvela app, ktera udela z telefonu wifi AP, skoda jen, ze max rychlost muzu mit edge :-/
Ale pres edge dokonce funguje i skype, a to celkem plynule.
Kazdopadne, zde pisici panove, co maji doma vice jak 3 sim na levnejsi volani diky ruznym bonusum, sou trochu zvlastni. Nic proti, ale me volat nejakej znamej z 5 cisel, to uz je pro chocholouska...
Na prohazovani sim sem fakt nikdy nemel nervy :-o
ddroyd
Junior

Odeslat příspěvekod wit.cz 17. 11. 2008 23:26

:lol: :lol:

no jo, sluzebni je ta nejlepsi vyhra :)
wit.cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod x_pavel 18. 11. 2008 13:37

soukromy Vodafone - duvod, kupoval jsem v roce 2000 s neblokovanym telefonem (coz tehdy byl jediny operator, ktery telefony neblokoval) a uz jsem u nej zustal
sluzebni - Tmobile (tady si nevybirate:-)
x_pavel
Junior

Odeslat příspěvekod to.tak 18. 11. 2008 14:29

protože jsem schopnej nadatlovat přes 200 sms měsíčně, je moje volba jasná. Vodafone odepiš. SMS za 37hal mi prostě jinde za 10 kč paušálu nikdo nenabídne a o tom, že k tomu je ještě 40volných minut do sítě Voda ani nemluvím. S pokrytím ani s Roamingem jsem zatím nikde neměl problém. Celá rodina už má stejný tarif až na manželku, která volá víc do jiných sítí takže využije paušál 280+dph. Děcka mají k tomu všemu navíc ještě aktivní SMS grátis, takže měsíční poplatky nula nula nic.
Vedle toho ještě udržuju v chodu předplacenku O2 kvůli přístupu na mail z mobila zadarmo, ale tam je to opravdu jen o tom, že po vánocích, když dávaj 50% za dobití navíc si dobiju a vydržím s tím až do příštích vánoc, takže ze mě jako zákazníka asi radost nemají.
Naposledy upravil to.tak dne 18. 11. 2008 14:37, celkově upraveno 1
to.tak
Junior

Odeslat příspěvekod x_pavel 18. 11. 2008 14:36

to.tak - mmm ale 37hal to mas jen do VF site... jinak mas tusim 1.19... ale samozrejme podud to je v ramci rodiny.... tak je to v poho....ale on se nekdy odepis dokaze pekne prodrazit:-D
x_pavel
Junior

Odeslat příspěvekod to.tak 18. 11. 2008 14:39

to jo, kdyby mi ho ukradl nějakej rychlík co stihne provolat pár hodin, než to zablokuju, tak se nedoplatím.12kaček za minutu do cizích sítí to je zlodějina. Ale na to se dá nastavit Fexi limit, což je taky funkce, kterou ostatní operátoři nevedou? Teda aspoň kolega v práci říkal, že to u Týem nemaj.
to.tak
Junior

Odeslat příspěvekod Mobilmaniak1981 20. 11. 2008 01:24

Zredukoval jsem simky a mam: go felicia a vf nabito 119 (jinak shanim pro rodinu go felicii,ale marne. Te sve se nevzdam)
Mobilmaniak1981
Junior

Odeslat příspěvekod Vegetus 3. 2. 2009 10:46

Používám vodafone kartu speciální edice (vánoce 2003) a ve firmě máme vodafone nabito 350 a 1150 zatim, postupem budem rozšiřovat.
A důvod? Solidní, přehledný a levný. Nezanedbatelný vliv (alespoň pro mne) je jejich přístup ke společenské zodpovědnosti - vodafone nakupuje hybridní sužební auta, využívá zelenou elektřinu, a různými směry dává najevo že mu není lhostejné životní prostředí a lidé. Perlička je, že se snaží už delší dobu dohodnout s ostatními operátory na společném vybudování 3G sítě, bylo by to 3X méně nákladné a energeticky náročné. O2 a TM ale dělají mrtvého brouka, a staví se k tomu že buď bude mít každý svou síť 3G, a nebo nikdo nic. Prostě VF se mě osobně zdá nejférovější ;o)
Vegetus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goob 4. 2. 2009 00:45

No, my jsme jako firma u T-Mobile, protože nám nikdo nedokázal dát tak výhodné nabídky. 130 volných minut za 190 Kč a 180 minut za 225 Kč a navíc ještě u starých minutových tarifů, kde je zvýhodněná cena volání do vlastní sítě, takže případně ještě ušetříme, narozdíl od lidí, kteří si chrochtají, jak jsou sjednocené ceny volání přehledné (sjednocené = dražší volání do vlastní sítě ;-)

Jinak naše malé nakladatelství se chová mnohem ekologičtěji než např. Vodafone. Knihy rozvážíme po Praze MHD a snažíme se pomoci přírodě od jejího ničení větrnými elektrárnami, které způsobují hluk, narušují ráz krajiny a elektrizační soustavu tím, že odebíráme pouze atomový proud! ;-)
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 4. 2. 2009 09:24

Momentalne pouzivam vsechny tri opy ... VF Odepis, TM Twist mých 5 a O2 TXT s bonusem.

Teda tvrdit, ze atom je ekologictejsi nez vitr takovyma pseudoduvodama ..
wit.cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ruff 4. 2. 2009 14:33

Vyřizuji u T-Mobile - tarif Přátelé za 750Kč, na 5 čísel zdarma a ostatní 1,90Kč. Není nic lepšího široko daleko.
ruff
Junior

Odeslat příspěvekod Mobilmaniak1981 4. 2. 2009 17:51

Aktuálně : 1x Odepiš, 1x N119, 1x VF karta, 1x Felciia. Ale budu redukovat a mít jen Odepiš a Felicii, počkám si na nové tarify VF a pak se uvidí.
Mobilmaniak1981
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka