Vodafone Připojení bez kabelu

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nagant 6. 7. 2020 11:07

Začátek IMEI dle seznamu Vodafonu souhlasí.
Modem není blokovaný, služba Vodafone Mobilní Internet, či jak se to jmenovalo, mi v tom jela.

Nevím, zda tam není třeba problém s implementací požadavku "podpora protokolu TR069 pro vzdálenou správu a možnost správy prostřednictvím infrastruktury operátora".
Ale, co vím, tak Huawei B315 Vodafone vůbec neprodával.
A někdo tu psal, že mu jel Internet bez kabelu na TP-Link MR200, a ten Vodafone snad taky neprodával.
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod narg 6. 7. 2020 14:15

vpe píše:Muze mit modem zamknuty na operatora (MCC MNC kod), pak potrebuje odblok HW :-)

Ten seznam Imei na odkazu, to je blokace vodafounu na to, aby tu simku lidi nemohli strkat do libovolneho mobilu a moc s tim necestovali (kanibalizovalo by to jejich draha mobilni data), ale aby to jelo jenom ve velkem nemobilnim modemu :-)


skuste se kouknou do nastaveni pripojeni a tam je kolonka APN a dejte tam slovo "internet" me to funguje u mobilnich modemu, ale je mozny, ze stolni modemy maj blokaci natvrdo
narg
Junior

Odeslat příspěvekod Nagant 6. 7. 2020 14:40

V APN "internet" bylo, i jsem zkoušel udělat jiný profil, ale nepomáhalo to, nepřipojilo se.
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod vpe 6. 7. 2020 16:58

Fakt to muze byt zamknuty na operatora pres firmware na MCC MNC kod site.

To zjistis snadno, ze tam vyzkousis ruzne simky (o2, vf, tm). Pokud je nemas, melo by to jit zkusit na prodejne, treba v nejakem obchodnim centru, kde jsou vsechny tri kmenove pobocky, by ti meli tu simku, aspon na prodejne, pujcit a pres wifi a smartphone se mrknes do modemu, co se tam deje.

Co se tyka prednastaveni APN, neni tato informace nakodovana dnes uz na SIM karte? Ja s tim bojoval v dobach Siemens S55 telefonu a GPRS, coz je rok 2002? To bylo neco, to tehdy vubec rozchodit s pocitacem pres kabel a bluetooth :-))
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nagant 6. 7. 2020 18:25

Vytáhl jsem svou starou datovou Vodafone kartu, nyní s nulovým tarifem, aktivovat Internet tarif "na měsíc" a s touto kartou mi B315s-22 jede.
Provedl jsem s ní update FW modemu, zda by nebyla zrada v tom, ale ne - s kartou Vodafone pro Internet bez kabelu Naplno to stále nejede.

Zítra asi pošlu dotaz do Vodafonu.
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod mikemiky 6. 7. 2020 19:28

Pak dej vědět, jak to dopadlo.
Mě by ještě zajímalo, co máš za problém, já jsem. Do dubna službu využíval 4 roky a krom jednoho výpadku, co měl celý vdf, jsem nikdy neměl problém. Pořád to jelo konstantní rychlosti.
mikemiky
Junior

Odeslat příspěvekod Nagant 7. 7. 2020 06:44

Poslal jsem dotaz do Vodafonu, dám vědět. Díky všem za tipy.
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod Nagant 9. 7. 2020 11:27

Tak z odpovědi Vodafonu, volně parafrázuji.
Garantují funkčnost jen na od nich dodaných B3000/B310/B311.
Ostatní musí být jen mimořádné štěstí, i když je v (jejich) seznamu, nezaručuje nikdo nic a funkční konstelaci neporadí. Prý chyba mého přístroje a ať zkusím nastavení dle B311 (to jsem samozřejmě již zkoušel, i vše popsal).
A hned mi nabídli B311 za 2 777,- Kč, se kterým mi to půjde hned. :oops:

Podívám se ještě možná příležitostně na to a zkusím tomu změnit IMEI tím z B3000, zda by to nezačalo chodit.
Anebo vydržím do konce smlouvy v 01/2021 a přejdu na něco jiného, ev. jinam.
Poslední měsíc ten Internet bez kabelu Naplno jede fakt tragicky.
Jinak jsem s ním byl celkem spokojen.
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 11. 7. 2020 14:01

Po novele telco zákona už nejsou po 3 měsících od začátku smlouvy sankce za předčasné ukončení smlouvy na dobu určitou pro fyz. osoby / podnikající fyz. osoby. Jediné co se doplácí je dotované zařízení. Takže můžete přejít klidně hned nechte si vygenerovat OKU...
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nagant 20. 7. 2020 14:10

Díky za info, říkal jsem si, že to asi nějak tak bude, když už nemají ceník se smlouvou na 2 roky a na dobu neurčitou.
Jede mi to teď celkem dobře s tím modemem B3000, poté, co jsem ho umístil asi o 30 cm výš.
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod Nagant 12. 8. 2020 10:33

Tak vypověděl jsem smlouvu, přešel na připojení v rámci akce Datamánie.cz.
U Vodafonu mě ještě zkoušeli udržet za 277,- Kč měsíčně.
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod aaischa 12. 8. 2020 11:02

277 zni pěkně.. Odešel jsi kuli neomezené rychlosti u O2?
Já u VF chtěl novou službu a žádná sleva ani nabídka neproběhla, takže nakonec nic..
aaischa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nagant 12. 8. 2020 12:17

Dílem kvůli rychlosti a odezvám, které byly poslední dobou u VF děsné, dílem kvůli vázanosti na HW - konkrétní modemy.
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod narg 12. 8. 2020 18:12

aaischa píše:277 zni pěkně.. Odešel jsi kuli neomezené rychlosti u O2?
Já u VF chtěl novou službu a žádná sleva ani nabídka neproběhla, takže nakonec nic..

hele neomezena rychlost v podani o2 je pekna p covina, blesmobil, kterej je taky neomezenej se mi prepnul na edge, tvl EDGE! v miste, kde je normalne LTE, 100Gb sim mi jede 50/50 kdyz je dobre, 30/30 sem mel nejmin, prumerne mivam neco mezi tema dvema, ale nikdy sem se nedostal na 150, coz si myslim, ze by LTE melo umet, i to zidacky od o2 co je u nas
narg
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 14. 8. 2020 01:44

U O2 neni výjimka v budově přepínání na 2G a to i v Praze. kde O2 má nesdílenou síť. Téčko to dělá opravdu výjimečně i když lokality bez 4G pořád jsou ale to jsou třeba hodně zapadlý údolí. Ale v Praze rozhodně bez problému narozdíl od Kyslíku. Pak si pořiďte 100GB kartu když bude 4G (někdy) :-(
hauzz
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků