Blesk Mobil v síti O2 - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod pedro-81cz 28. 4. 2013 22:37

Přesně tak. Od 1.7.2013. :-)
pedro-81cz

Odeslat příspěvekod lol7 29. 4. 2013 07:43

broucajz píše:Tak jsem se právě podíval. Já volám přes Odorika - bližší viz http://www.odorik.cz - tzv. zpětným voláním - prozvoním ústřednu, ta mi zavolá a já zadám číslo které chci, ústředna to číslo zavolá a spojí nás. Do Chorvatska to stojí minuta 1,49 Kč. Jinak "běžné" volání stojí na mobil 1 Kč, na pevnou linku 0,39/0,59 Kč, SMS 1 Kč. Zpětné volání platím dva hovory: ústředna mně a ústředna volanému číslu.
:twisted:

Pockej, takze vsichni ti, co chvali odorik, musi do nejakeho automatu namackat volane cislo, aby doslo ke spojeni? To je VYSMECH!
Naposledy upravil Fíla dne 30. 4. 2013 18:23, celkově upraveno 1
Důvod: nepoužívej složené citace
lol7
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 29. 4. 2013 08:50

Je to VoIP, já přes Odorika volám třeba z domova jako z běžné pevné. Z mobilu ho použiji jen přes Wi-Fi spíš z testovacích důvodů a mám ho tam hlavně pro pobyty v zahraničí.

EDIT: Zpětné volání jsem nezkoušel, přijde mi to zbytečně komplikované.
Naposledy upravil Fíla dne 30. 4. 2013 18:22, celkově upraveno 1
Důvod: příspěvky sloučeny
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pedro-81cz 29. 4. 2013 09:00

Převážně dělám hovory přes zmíněný CallBack, prozvoním ústřednu, během několika sekund mi zavolá ústředna (pod mám mobilem, co mám na CLIP) a já jej přijmu, naťukám číslo a hotovo. Každý má své preference, co se týká praxe. Chytrý mobil nemám, ani nemám v úmyslu pořizovat. Hovory dělám buď přes pevnou linku doma a nebo přes mobil.
pedro-81cz

Odeslat příspěvekod mysak85 30. 4. 2013 14:02

Tak dneska zajimava vec, poslal jsem jednu sms, odecetly se 3 sms, bohuzel se ted nemuzu dovolat na tu jejich infolinku.. mam takovej pocit ze bleskmobil se takhle snazi okradat zakazniky!!!
mysak85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 30. 4. 2013 14:13

A opravdu to byla jedna sms? Dlouhé sms jsou složeniny více sms. Při použití diakritiky je sms navíc ještě kratší než těch 160 znaků.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jan Gottwald 30. 4. 2013 17:13

Zdravím. Měl bych dva dotazy. Řešil už někdo u BLESKmobilu NanoSIM do iPhone 5? Vím, že ji plánují, ale prý už nyní je nějaké řešení. Nejspíš SIM přímo od O2. Dále bych se chtěl zeptat, jak vlastně funguje výpověď stávajícímu operátorovi (paušál u Vodafone bez úvazku). To mi prostě po převedení čísla skončí v ten den smlouva, zaplatím útratu do toho dne a konec, nebo to musím řešit nějak na info lince? Díky!
Jan Gottwald
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod -tomtom- 30. 4. 2013 22:00

Jan Gottwald píše:Dále bych se chtěl zeptat, jak vlastně funguje výpověď stávajícímu operátorovi (paušál u Vodafone bez úvazku). To mi prostě po převedení čísla skončí v ten den smlouva, zaplatím útratu do toho dne a konec, nebo to musím řešit nějak na info lince? Díky!

Zrovna dneska jsem s Vodafone mluvil. Říkali, že stačí aby nový operátor vygeneroval kód pro přenos, žádná výpověď se neřeší. Paušál prý zaplatím celý do konce účtovacího období.
-tomtom-
Junior

Odeslat příspěvekod vasedl 30. 4. 2013 23:04

Ahoj, měl bych několik dotazů:

1)chtěl bych mamce přesunout číslo k Bleskmobil (nyní má předplacenku O2 fajn)...Ale zajímalo by mě, zda je pak zase možné třeba přejít zpět k o2, nebo i jinam (a aby zůstalo pořád stejné číslo)...Jsou přechody nějak zpoplatněny?

2)nevíte, zda už funguje dobíjení kreditu bleskmobilu přes internetové bankovnictví poštovní spořitelny (era)?

3)jde posílat sms zdarma z netu na číslo bleskmobilu?

4)jak dlouho převod čísla obvykle trvá?

Díky...
vasedl
Junior

Odeslat příspěvekod pedro-81cz 30. 4. 2013 23:09

1) Předpokládám, že v tom by problém neměl být. O2 na svých stránkách uvádí info, kdo chce od BM do O2.

2) Nově lze dobíjet kredit z nových kanálů, IB Era mám, zatím jsem neměl potřebu dobít kredit.

Elektronické bankovnictví: Česká spořitelna, ČSOB, Poštovní spořitelna, GE MoneyBank, Komerční banka, Raiffeisenbank, Unicredit, MOBITO. V aplikaci zvolíte operátora O2.

3) V tom by neměl být problém, mám pocit, že u O2 to jde max. 60 znaků

4) Uživatelé O2 to mají nejrychlejší, když jsem přecházel od VF na BM tak to trvalo 14 dní. O2 i během několika hodin, v každém případě je nutné si koupit za 150,- SIM BM a v samoobsluze BM PAC a nahlásit O2 a jsou schopni být velmi pružní.

Vše na webu http://www.bleskmobil.cz v sekci Otázky a odpovědi. :-)
http://bleskmobil.blesk.cz/prenest-cislo
http://bleskmobil.blesk.cz/jak-dobit

atd. ;-)
Naposledy upravil pedro-81cz dne 30. 4. 2013 23:15, celkově upraveno 3
pedro-81cz

Odeslat příspěvekod Wishmastr 30. 4. 2013 23:10

vasedl:

Ad 1) Přecházet můžeš víceméně bez problémů a bez poplatku, pokud by to bylo na předplacenku, tak prakticky platíš "novému" operátorovi jen kredit na té nové kartě, pokud bys přecházel jinam na paušál, pozor na vystavení "předběžné SIM".

Ad 2) mělo by, nastavit operátora O2

Ad 3) např. přes sms.1188.cz
Kalkulačky prostě umřou, tak...
Wishmastr
Junior

Odeslat příspěvekod Lachty 1. 5. 2013 07:50

Ad 3) Po registraci na sms.1188.cz lze posilat sms na Bleskmobil celych 160 znaku bez opisovani kodu stejne jako na O2. :-)

Jedine, co mi po prechodu na Bleskmobil neslo je volani na 829829829 ( www.platitokvido.cz ), ale Ti co maji O2 se mi dovolaji pres Kvido na Bleskmobil.
Lachty
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brzdil987 1. 5. 2013 13:45

Koupil jsem si bleskmobil. Vygeneroval prenosovy kod (vcera mi rano prisel) a dnes jsem volal na vodafone, chtel jsem nahlasit kod a rekli mi ze kdyz je statni svatek tak nelze prenaset cisla. Co vy na to ? Me se to zda jako blbost, dyt jde o system ktery muze byt nastaven aby jel furt :/
brzdil987
Junior

Odeslat příspěvekod tmx643 1. 5. 2013 13:51

Wishmastr píše:Ad 1) Přecházet můžeš víceméně bez problémů a bez poplatku, pokud by to bylo na předplacenku, tak prakticky platíš "novému" operátorovi jen kredit na té nové kartě, pokud bys přecházel jinam na paušál, pozor na vystavení "předběžné SIM".

Předběžná sim? Co to je? Já přecházel z VF k TM a proběhlo to tak, že mi prostě napsali a během jedné noci se číslo převedlo z VF simky, která tím okamžikem přestala fungovat, na TM simku, kterou jsem dostal kurýrem předtím a která tím okamžikem začala fungovat.
tmx643
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brzdil987 1. 5. 2013 13:52

Predbeznou sim jsem dostal od o2 a platil jsem jak blbec dva pausaly, jeden u vf a druhy u o2 a prevod trval mesic a pul kvuli o2 !
brzdil987
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků