nefunguje 4G síť O2 na Poco X3

O mobilních telefonech značky Xiaomi

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Cesy.77 17. 5. 2022 19:20

Zdravím,

v posledních dnech se mi začal objevovat problém s připojením k 4G/LTE síti O2. Ikonka 4G v pravém rohu vedle stavu baterky je nahrazena pouze ikonou mobilního signálu bez připojení k internetu. Data mám samozřejmě zapnuta. V nastavení mobilní sítě jsem projížděl snad vše a mělo by to být nastavené správně. Nic jsem v poslední době ani neměnil. Mám Xiaomi Poco X3.
Dnes jsem narazil na zvláštní věc. Pokud vypnu WIFI, tak naskočí 4G. Pokud WIFI zapnu, 4G zmizí a objeví se pouze mobilní signál na volání a sms. Ovšem jakmile se pohybuji mimo WIFI signál, je jedno jestli je WIFI zapnuté nebo vypnuté. Data prostě nejdou. Nějaký nápad čím by to mohlo být? Už jsem z toho jelen. Díky Michal.
Naposledy upravil Nick Cave dne 17. 5. 2022 19:41, celkově upraveno 2
Důvod: upraven název tématu na konkrétnější
Cesy.77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod szantus 17. 5. 2022 19:57

Restartovat mobil? Zavolat na operátora, zda nemá dané číslo nějaký problém na "ústředně"? Vyměnit SIM za novou? Obnovit tovární nastavení? Reklamovat mobil? Nekupovat si Xiaomi?
V mobilní branži od roku 1997 - můj první: Ericsson GA628, pak dlouhá řada...
Nyní Huawei Mate 10 a 20 Pro, iPhone 12 mini, Samsung S24 - 8/256GB, iPad Mini Cellular (2021), Win 10 PC/Win 11 NTB.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 17. 5. 2022 20:17

Jo radši samsung s tím si pomůže a ještě si může připlatit https://m.mobilmania.zive.cz/clanky/nek ... -a-1355080
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 5. 2022 20:52

nemáš zaplé zároveň i Bluetooth?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 17. 5. 2022 21:58

Jakej na to má vliv BT?
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod šulda 18. 5. 2022 01:20

Ale to je o WiFi a ne o mobilních datech. Konkrétně u BT je problém že zapnutý BT, WiFi v pásmu 2,4 zpomalí, nejen u Xiaomi.
Cesy.77>> Jako první bych vyzkoušel restart pokud ho neděláváš a pak jinou SIM.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 18. 5. 2022 04:39

Jako první restart, jako druhý Hard Reset. SIM bych neměnil, když to funguje OK při vypnuté WiFi.
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod šulda 18. 5. 2022 04:52

Ono vyzkoušet jinou SIM v dnešní době nebude problém.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 18. 5. 2022 07:26

To co popisuje je snad normální věc,že při připojení na Wi-Fi zmizí ikony připojení na mobilní net.
Nepíše jaká vzdálenost od WiFi u něj znamená mimo WiFi signál. A vůbec nic o ikone WiFi.
Samsung mi před barákem také do poslední chvíle držel domácí WiFi i když už nebyla k použití místo aby se prepl na operátora.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 18. 5. 2022 08:19

Cesy.77 píše: Pokud vypnu WIFI, tak naskočí 4G. Pokud WIFI zapnu, 4G zmizí a objeví se pouze mobilní signál na volání a sms.


To je normální. Wifi má běžně přednost před mobilními daty.
Vidle do toho mohou házet nějaké optimalizátory kvality připojení, které na pomalé wifi mohou dát přednost mobilním datům, ale o tom zde není evidentně řeč. ;-)


Cesy.77 píše:Ovšem jakmile se pohybuji mimo WIFI signál, je jedno jestli je WIFI zapnuté nebo vypnuté. Data prostě nejdou.


To už je samozřejmě špatně a těžko povědět, kde je příčina, může jich být celá řada. Shrnul to hezky szantus. ;-)
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigT 18. 5. 2022 08:36

Měl jsem Poco X3 od září 2020, začaly se ale dít podobné věci, jak popisuješ a navíc VoWifi fungovalo sporadicky, přešel jsem na Samsung A52s a funguje naprosto vše. U značek Xiaomi a patřících pod ně, je cena holt vykoupena problémy se softwarem.
Jen poznamenám, že ani tovární nastavení bez obnovy aplikací nepomohlo, bohužel...
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků