Interní tel. seznam

O mobilních telefonech značky Xiaomi

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mirasat 16. 6. 2021 14:59

Zdravím. Nedávno se mi po delší době dostal do ruky novější mobil. Jednalo se o levný Redmi 9T. Tento strojek neměl běžný nesynchronizovaný seznam, ale pouze seznam "SIM" a seznam "jméno@něco.com". Ctěl bych se zeptat, jestli toto nemilé překvapení mohu očekávat u všech nových telefonech Redmi, Mi a Poco ? Zda se jedná o nějakou obecnou novou vlastnost napříč vícerem výrobců ? Případně, jak lze běžný seznam doinstalovat. Plánuji pořídit POCO M3 Pro 5G...Díky...
mirasat
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 16. 6. 2021 23:33

Tím "běžný nesynchronizovaný seznam" je myšleno přesně co?

Redmi 9T má dialer a aplikaci pro správu kontaktů od Google. Jakýkoli jiný telefon, který je bude také používat, bude mít i stejné možnosti.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 17. 6. 2021 00:25

Předpokládám že má na mysli mít kontakty jen v telefonu bez jakékoliv synchronizace s čímkoliv. Upřesnit to ale je potřeba od něj.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirasat 17. 6. 2021 05:40

Přesně tak, obyčejný seznam. Jinde jsem se dozvěděl, že Mi9T má i tento běžný seznam. To je telefon za dvojnásobnou cenu.
Ptal jsem se na xiaomi chatu, jestli M3 Pro 5G má běžný interní seznam a nevěděli to...
mirasat
Junior

Odeslat příspěvekod Kitt2002 17. 6. 2021 07:59

Možná se zaptam blbě,ale to jako že v paměti telefonu neexistuje možnost uložených kontaktu,jen na SIM a cloudech?To se mi moc nezdá.Měl jsemza to,že kontakt vytvořený v paměti telefonu se synchronizuje(zálohuje) do cloudu.Ale to je v pořádku,ne?
Jako,že si mimo data,WiFi nezavoláš(neuvidíš uložené kontakty).?
Kitt2002
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 17. 6. 2021 09:40

Kontakty se ukládají naprosto normálně do zařízení včetně všech rozšířených možností (extra pole, foto).

Synchronizaci lze v nastavení zakázat.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 17. 6. 2021 09:59

Přesně tak. Kontakty mám ve starém telefonu, koupím nový, kontaky exportuju do souboru .vcf, v novém je nechám naimporovat do aplikace Kontakty, mám vypnutou sychronizaci. Kontakty tak jsou jen v telefonu. Na tohle není potřeba hledat v telefonu nějaký extra seznam.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirasat 17. 6. 2021 12:16

Přesně tak, vůbec jsem nechtěl synchronizovat, ale v Redmi 9T nebyla ani žádná možnost importu ze sim do vnitřního úložiště, jedině zkusit ten soubor vcf vyloženě vnutit, kliknout na něj a čekat, co se stane....Uvidím, jak to bude s Poco. Redmi 9t si koupil táta a hodně jsem se podivoval, takže používá seznam sim.
mirasat
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 17. 6. 2021 13:20

Importovat kontakty ze SIM na Redmi 9T samozřejmě lze.

Kontakty > Nastavení > Importovat > SIM karta.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirasat 17. 6. 2021 13:51

Až se k tátovi dostanu, mohu vyzkoušet. Nevybavuji si ale, že bych tam nějakou takovou možnost viděl. Každopádně jsem telefon nepochopil, protože pokud jsem dal vytvořit nový kontakt na úplně čistě nově zakoupeném přístroji, tak mi to umožnilo vytvořit jen SIMkový, nebo jakýsi "e-mailový" kontakt....A to fakt nepobírám...
Díky za reakce, později se ozvu až tátův Redmi 9T, nebo můj Poco M3....budu mít v ruce.
mirasat
Junior

Odeslat příspěvekod šulda 17. 6. 2021 15:03

Není potřeba vnucovat viz screen z Poco M3.
iMarkup_20210617_160307.jpg
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirasat 20. 6. 2021 11:02

Tak dobrá zpráva je, že POCO M3 PRO 5G umí nesynchronizovaný interní seznam, ale musí se povolit (zapnout) :-) .
Podařilo se mi po instalaci TruePhone dialeru naloadovat jak seznam, tak starší config soubor pro základní vzhled. Akorát asi budu muset nastavit začernění notche, páč vývojář asi nepočítal s foťáčkem.
Teď ještě musím dát dohromady nějaký browser, což je problém, jelikož bych chtěl nějaký s klasickými kartami, které se otvírají plusem a zavírají křížkem. Opera ho opět zavede (ale zatím tam není). Jiný prohlížeč jsem zatím nenašel.
mirasat
Junior

Odeslat příspěvekod david2359 20. 6. 2021 20:59

Super, ze se ti podarilo uspesne aktivovat interni telefonni seznam nezalohovany do cloudu.
Az telefon prestane fungovat nebo az ho tata ztrati, oba pochopite, k cemu je tato zaloha dobra a jak nemoudre vynalozene usili to bylo.
david2359
Junior

Odeslat příspěvekod šulda 20. 6. 2021 21:15

Každej není línej trouba jak si myslíš. X let to tak mám a nikdy sem nepřišel o jediný kontakt.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod david2359 20. 6. 2021 22:20

Muzu te ubezpecit, ze ti "troubove" jednoznacne prevazuji. A to i mezi velmi inteligentnimi lidmi.
david2359
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků