Nejlepší foto téměř bez ohledu na cenu

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod krtenek 21. 5. 2017 09:23

Rád bych si nechal poradit s výběrem fotomobilu. Z některých parametrů budu muset zřejmě ustoupit. Takže...
- neměnným požadavkem je co nejlepší kvalita fotek
- optická stabilizace
- rád bych dual SIM
- rád bych zvýšenou odolnost min. IP67

Samsung S8
Samsung S7
Samsung A5
Huawei P10 apod.
Honor 8
LG G6
Sony XZ apod.
snad i Iphone (ten bych nerad, jsou to pro mě neznámé vody)

Co radíte vy a proč?
Naposledy upravil krtenek dne 21. 5. 2017 09:51, celkově upraveno 1
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 5. 2017 09:42

nejlepší fotoaparát - Samsung Galaxy S8/S8+
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kepajko 21. 5. 2017 09:52

Po skúsenostiach z lg g4 a momentálne používanom lg g5 odporúčam lg g6.Ako veľké klady hodnotím primárnu kameru ďalej širokoúhlu kameru perfektný manuálny režim a širokouhlý predný fotoaparát. Spĺňa vodeodolnosť plus vojenský certifikát ako odolnosť proti vysokým a nízkym teplotám ktorá nie je až tak preferovaná v recenziách a za cenu 590 euro za ktorú sa dá v hotovosťi kúpiť u nás v orange nevidím lepšiu alternatívu. Záleží či sa aj u vás dá kúpiť za podobnú cenu.
kepajko
Junior

Odeslat příspěvekod mst3891 21. 5. 2017 11:01

No nevim, s tou S8 bych az tak nesouhlasil. Prece jen ma parametrove stejny fotocip jako S7. Rozhodne patri mezi spicku, ale myslim, ze Iphone 7plus, Huawei p10 plus (mozna i klasicka p10) delaji lepsi foto.

Ale tady bych rozhodne doporucil chvili pockat. Na trh prijde Asus zenfone 3 zoom, Nokia 9, Honor 9. To vse by meli byt aspiranti na nejlepsi fotomobil soucasnosti (nebo blizke budoucnosti).

Pokud tazatel chce fotomobil hned, sel bych do Huawei p10 plus, ma oproti p10 lepsi optiku, tzn lepsi svetelnost.
mst3891
Junior

Odeslat příspěvekod krtenek 21. 5. 2017 11:12

Hned kupovat nechci, samozřejmě ještě vyčkám např. na Honor 9. Začínám se v tom spíše orientovat.

Je tu ještě jeden faktor, který mi nedá spát. A to zálohování. V tom je Apple mnohem dál, pokud to chápu dobře, tak se na cloud zálohují i instalované aplikace a SMS. Ale nerad bych se učil nový systém. Je to jen myšlenka.
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mas0n 21. 5. 2017 11:18

mst3891: To jako myslis, ze Honor 9 bude lepsi nez P10? To asi ne...

A iP7+ patri mezi uplnou spicku, ale S7 foti o neco malo lip (i kdyz rozdil prekvapive neni moc velky). A ja si to na rozdil od tebe nemyslim, ale vim to, protoze jsem je oba dost dlouho pouzival (pouzivam).

krtenek: Honor 8 foti o neco hur, stejne jako Sony XZ. Od Sony by mel spickovy ten novy model, XZ Premium, nebo jak se jmenuje, ale ten snad jeste neni v prodeji. Nokia 9 muze byt top, ale dostupna bude podle me tak nejdriv na podzim. S8 asi nema nejak moc vylepseny fotoaparat proti S7, ale je tam o hodne vetsi displej ve stejnem tele, a pro me i obrovsky skok v designu. P10 mi podle testu vychazi slusne, sam ji asi po iPhonu vyzkousim, tak jsem prochazel fotky z recenzi, a vypada dobre... U iOS se mi libi nektere fotoaplikace, ktere Android nema (nebo aspon jsem je nenasel), treba podle me uplne genialni Camera+.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod mst3891 21. 5. 2017 11:24

No vzhledem k tomu, ze v upoutavkach na Honor 9 je "the light catcher" tak se spekuluje, ze bude mit optiku s velmi dobrou svetelnosti, tzn mozna to fakt bude lepe fotit nez p10, ktery ma svetelnost horsi. Uvidime, jak rikam, jen spekulace. Ale rozhodne bych na Honor 9 pockal.

Jinak k tomu porovnani S7 a iP7+ , ok beru, ja vychazim jen z fotek v recenzich, takue porovnani od nekoho kdo oba tel pouziva je urcite relevantnejsi. Ale osobne bych v tomto pripade sel stejne do iP7+ kvuli dualnimu fotu a moznosti bokeh efektu a maleho beze ztratoveho zoomu. Ten bokeh efekt jsem napr. videl v realu a funguje prekvapive pekne...
Naposledy upravil mst3891 dne 21. 5. 2017 11:30, celkově upraveno 1
mst3891
Junior

Odeslat příspěvekod mas0n 21. 5. 2017 11:28

Tak vzhledem k tomu, ze ho predstavi uz 23.5., tak se to da asi vydrzet. Ale uplne si nejsem jistej, jestli je relevantni hodnotit vyslednou kvalitu fotografii podle svetelnosti...
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod mst3891 21. 5. 2017 11:33

To urcite ne, svetelnost je jen jeden dilek skladacky k dobremu fotu. Ale pokud by Honor 9 mel stejne fotocipy jako p10 a k tomu lepsi svetelnost, jak reklama napovida, pak by to mohlo byt zajimave. Uvidime..
mst3891
Junior

Odeslat příspěvekod mas0n 21. 5. 2017 11:47

Jo, tak takhle jo, to by mohla byt pravda.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod krtenek 21. 5. 2017 13:41

Jen si říkám, jak na tom bude Huawei a Honor třeba po dvou letech s aktualizací systému.
Jinak počítám, že v přístích letech se tahle třída mobilů a foťáků nikam výrazně neposune.

A co Google Pixel?
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kapr99 21. 5. 2017 14:23

Hele podle nejakyho testu kterej testuje fotaky v telefonech je TOP HTC U11 pak je Pixel a hned za nim S8.

Ale zase S8 to vyhrala pri foceni za horsich a hodne spatnych podminek.
Coz muzu potvrdit sam ji mam a foti opravdu bajecne :-)
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 21. 5. 2017 14:38

Asi S7, alternativně P10. LG G6 je podceňovaná, ale nemusela by být úplně marná. Jinak pomůže třeba web gsmarena, kde bývají podobné snímky z recenzovaných modelů. Na benchmarky DxO mark bych se vykašlal. Jinak S7 má opravdu neskutečně rychlé ostření, ale je tam i pár věcí, které mi zkrátka vadí.
Zaprvé nativní poměr stran 4:3 (podobně jako konkurence). Někdo namítne, že pak využívá větší plochu snímače, ale marná sláva...do záběru se mi ani zdaleka nevejde tolik, co u lumie 930, které měla i celkově širší ohnisko. Na nějaké krajinky to zkrátka není.
Zadruhé - ať si říká kdo chce, co chce, zpracování obrazu místy dost hrozné. Udšumění a dostření je zbytečně agresivní. Co mě ale dost překvapilo - když člověk sáhne po RAWu, není problém dostat opravdu kvalitní snímek (nechápu pochnutky samsungu).
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HZ11 21. 5. 2017 14:43

Je otázka zda bys byl ochoten trochu ubrat u foťáku za dual sim, XZ Premium bude dual sim, G6 mají v czc taky dual sim verzi, sice S8 zdá se fotí trochu lépe, ale mě ten rozdíl mezi dnešními top telefony přijde opravdu nepatrný.
HZ11
Junior

Odeslat příspěvekod red98 21. 5. 2017 15:31

S8, alebo Iphone 7 plus.
Argumentum ad hominem je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
red98
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků