Mobil na fotky a s dobrou výdrží

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod maniakovzostravy 10. 1. 2021 01:11

Zdravím, po nějaké době opět hledám nový mobil. Ve výběru mám One Plus 8 Pro, Samsung Galaxy S20 FE s 5G, Sony Xperia 5 II a iPhone 11. Neřeším systém, zvyknu si na oba. Jde mi o co nejlepší fotky, výdrž baterie a životnost(kvalitu) telefonu. Který by jste doporučili vy? Nebo se podívat úplně po něčem jiném? Díky za názory.
maniakovzostravy
Junior

Odeslat příspěvekod Nery 10. 1. 2021 01:31

Samsung s tou vydrží bude pokulhávat...
Nery
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 1. 2021 08:48

Asus Zenfone 7 Pro
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada t5 10. 1. 2021 10:09

Jejda, on prý nemá bezdrátové nabíjení, je to pravda?
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod maniakovzostravy 10. 1. 2021 21:14

No o bezdrátové nabíjení mi nejde.
maniakovzostravy
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 10. 1. 2021 21:32

1+ 8 PRO a nebo S20 FE 5G (verze se Snapdragonem).
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 10. 1. 2021 21:41

Pokud jde o životnost v podobě HW, s klidem bych přidal výprodejový Huawei P30 Pro (foťákem zmíněné převýší, výdrží na baterie možná taky), pokud jde o aktualizace, chápu jeho absenci ve výběru.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maniakovzostravy 11. 1. 2021 00:42

Huawei P30 je fakt mimo, kvůli absenci nových verzí Androidu.

-- 11. 1. 2021 00:44 --

DirtyKing píše:1+ 8 PRO a nebo S20 FE 5G (verze se Snapdragonem).



Jojo jsou ve výběru, ale který je na tom líp?
maniakovzostravy
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 11. 1. 2021 04:44

Mám 1+ 8 PRO, ale dnes bych šel do S20 FE 5G spíš když už.One UI 3.0 je povedené, Samsung ho bude podporovat 3 roky, takže Android 12 i Android 13 a hlavně co se týče fotek je na tom o dost lépe než 1+.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mas0n 11. 1. 2021 11:11

Mam iPhone 11 a jsem spokojeny jak s vydrzi, tak kvalitou fotografii. A samozrejme ma jeste dlouhou podporu. Takze pokud ti nevadi iOS, chybu s nim neudelas.

Z Androidu ted treba nedavno na kanalu MKBHD byl zvolen jako nejlepsi smartphone roku Samsung S20FE, takze to asi taky nebude spatna volba...
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod maniakovzostravy 11. 1. 2021 12:03

OK, Samsung tedy vede, měl někdo možnost ho porovnat se Sony Xperia 5 II.

Iphone je taky dobrá volba. Zatím to vypadá na rozhodnutí mezi ním a Samsungem.
maniakovzostravy
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 11. 1. 2021 13:02

Hlavně taky mrkni co ti nabídne S20 FE, který je mj. údajně skvěle optimalizován a co iP11. Za mě je tady rozhodování velmi snadné. I to 5G se hodí do budoucna. Letos chtějí začít docela masivně stavět a třeba VF už má místy pokrytí v mnoha městech. Když už uvažovat o iPhonu, tak dvanáctka.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OSTRAVAK 12. 1. 2021 11:57

Zdravím a připojuji se s podobným rozhodováním - důraz kladen na fotky (fotím standardně FF zrcadlovkou, ale s ohledem na narozené dítě a telefon, který má člověk stále u sebe, je požadavek na kvalitní mobilní fotonástroj, který bude umět relativně slušně fotit i za zhoršených podmínek nebo třeba umělého osvětlení, udělat fajn "portrét", momentku atd. :))

V hledáčku mám taktéž S20 FE G5 a iPhone 11. Telefon jinak slouží jako klasický pracovní nástroj + konzumace webu - hry nehraji, filmy na něm nesleduji... Doposud mám Xiaomi Redmi Note 5 (mimochodem, za dobrých světelných podmínek umí fajn fotky).

Uvažoval jsem taktéž o P30 Pro. 5x optický zoom je sice fajn, ale na mě už moc. Raději kvalitní ultrawide a základní snímač... Navíc občas nekonzistentní výsledky při focení, slabší video. Noční režim, který rozsvítí celou fotku zcela nevyžaduji - stačí kvalitně podaná realita. Navíc končíci podpora a agresivní killování aplikací na pozadí? Stále to platí? Ale i tak mě jako fotografa zaujal a stále někde v pozadí uvažuji...

Samsung S20 FE 5G (5G jen kvůli Snapdragonu) - kvalitní hlavní snímač, záhadný 3x optický zoom (někdy se použije výřez z hlavního snímače, jindy upsample z 8Mpx snímače na 12Mpx ?), 3 letá podpora, funkční kombinace se Samsung Galaxy Watchy 46mm hodinkama, které mám... Kvalitní video. Jak je na tom ultrawide? 15Gb prostoru na Googledrive na fotky zdarma.

iPhone 11 - zřejmě konzistentní focení (člověk ví, co může čekat), kvalitní foťáky, ale ne ty nejkvalitnější, dlouhá podpora, výdrž baterie stejná jako u Samsungu. Pouze 64Gb za fajn cenu, prostor na cloudu pouze 5gb zdarma. Ale obecně jsem už jednou iPhone měl a nijak ho nezatracuji - děal i po pěti letech to, co dělat telefon má... :)

Strop je +- těch 17k... Víc už ne.

Díky za názory... :)

Pt
OSTRAVAK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurec 12. 1. 2021 16:10

P30 pro, je dedek.
Pokud android tak s20FE 5G, pokud ios iphone.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod strny88 12. 1. 2021 20:03

Ahoj, nebál bych se doporučit Google pixel 5, případně levnější varianty jako je pixel 4a 5g, nebo 4a, kde hlavní fotoaparáty jsou totožné a na stejné úrovni. Já osobně mám měsíc pixel 5 (18k) a tatínkovi jsem pod stromek vzal pixel 4a (8k), pro focení vnoučat. Fotoaparát je na mobilní použití skvělý, softwarové odladění od Google je opravdu podařené, barvy jsou realistické, rozmazání v režimu portrétů vypadá velmi dobře. Většina androidí konkurence barvy přesicuje, rozmazané pozadí vypadá hodně uměle atd. hlavně zaujmout nerealistickýma omalovankama. Pixel je dle mého na špici, společně s iPhone 12. Hodně se dá seberealizovat ve focení noční oblohy, případně nočních snímků, kde pixel patří na špici pomyslného žebříčku. Co může chybět je manuální režim pro foto/ video. Žádný zde není. Prostě jen fotíte a každá fotka vypadá prostě dobře, bez jediného přešlapu. Pokud by jste chtěl manuální režim, tak je nejlepší volba LG, případně SONY. Občas mi to chybí, jelikož jsem před tím měl LG G8s, kde s foťákem si opravdu vyhrajte do posledního detailu, ale ve výsledku podává lepší fotky Pixel, ale není to taková hračka na různé nastavení.
Co se mi osobně na pixelu( pixelech) zamlouvá je kompaktní rozměr, telefony jsou lehké, malé akorát do ruky. Takové akorát, pokud máte doma PC s kvalitním monitorem je to ideální. Pokud PC nemáte, a veškerý čas na foto/ video/ internet/ game provozujete na mobilu je pádlo asi lepší volba, ale co si budem povídat, kdo rád fotí potřebuje kompakt, a fotky edituje prohlíží na monitoru.
Podpora pixelu: z krabice android 11, podpora minimálně 3 roky ( android 14).
Google fotky zdarma, bez omezení úložného prostoru! U ostatních značek platíte od letošního roku nad 15giga měsíční poplatek!
Osobně nemám rád nástavby, natož ty asijské, proto jsem taky vracel LG. Mám rád čistý systém, ve kterém nejsou nesmysly, android je prostě čistý, ale chápu že někdo je zvyklý na něco jiného a nadstavby, které mu nutí výrobce mu vyhovují.
U pixelu 5 je skvělá výdrž na baterii, běžně vydržím s 7-8 hodinami rozsvíceným displejem.
Jediné co mi chybí je, že pixel není Motorola a nemá motoGesta:)
strny88
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků