Mobil na fotky a s dobrou výdrží

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pan Kája 12. 1. 2021 21:33

OSTRAVAK: Budu trochu OT a znít jako fanatický fanoušek Hauwei, ale pár věcí bych rád opravil. Ultrawide S20FE a P30 Pro je kvalitou srovnatelný (obojí nic extra, ale ujde). Noční fotky na běžný režim jsou světelností porovnatelné s řadou S20 i iphonem (a někdy umí být i tmaší). Stačí se podívat třeba na srovnávací testy GSMArény. K většímu zesvětlení dochází především v případě, kdy scéna není moc dobře prosvětlena. Video skutečně zaostává. Pokud jde o co největší realitu, pak se doporučuje xperia, která ale co do kvality snímků propadla. Samsung zpravidla přikrášluje barvy a iphone bude asi nejlepší volba (ve videu bez debat). Ale! Všechny z jmenovaných telefonů přikrášlují realitu. S tím nikdo nic neudělá a uživatelé zkrátka chtějí hezčí snímky.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OSTRAVAK 12. 1. 2021 21:50

strny88: Díky za tip, měl jsem v hledáčku i Pixel 4A 5G (levnější než 5ka a se stejným foťákem). Hlavní senzor asi skvělý (resp. Google to fakt umí se SW, to se musí nechat). Ale nepřesvědčil mě moc ultraširokáč (pouze 107 stupňů?), nemá bezdrátové nabíjení, nemá IP68 a hlavně si u nás na něm prodejci mastí pěkně kapsy... Naopak nevadí mi slabší procesor, a super je i čtečka na zádech, na kterou jsem zvyklý... Takže taky je někde na okraji.

Pan Kája: Díky, vůbec to není OT a díky za názor... Prosím Tě, jak je to ještě s fotkami u portrétů? Kůže atd.? Na DXO jsem viděl fotky a nehezky to "kreslilo" a matlalo právě detaily ve tváři... Ad video - je pravda, že i to se hodí (s dítětem čím dál tím více:) ), takže pokud bude kvalitní v kombinaci s více pozitivními faktory u telefonu, je to jen další volba pro takový telefon... Takže slabší video právě v tomto případě zamrzí. Samsung a barvy - vím, verze s Exynosem se jeví, jakože toto dělají více a je to pravda... Verze se Snapdragonem by měla být v barvách "střídmější". Ale soudím jen dle testů na netu. A v podstatě mi jde hlavně o "point and shoot" - nejlépe automat, který na první dobrou udělá rychle a skvěle použitelnou fotku klidně i na menší tisk. Ač u zrcadlovky to pro mě je právě opačná práce :) Jinak kdyby P40Pro mělo Google služby, je to za tu cenu jasná volba...

Pt
OSTRAVAK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod strny88 13. 1. 2021 12:01

To Ostravák: jasně z Česka bych pixel nebral. Mám kdyžtak kontakt na borce co to vozí z Německa a 4a5g vyjde na 12k ( origo zabalený) a to už je dobrá cena ;) já bral 5tku právě kvůli ip68, bezdrátu a symerickým rámečkům ( nemám rád brady). Jinak co si budem, šíro je na pendrek u všech telefonů a osobně ve výsledku stejně fotím výhradně na hlavní foťák. Samozřejmě každý má jiné preference.
strny88
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 14. 1. 2021 12:06

OSTRAVAK: Ohledně portrétů mě barvy úplně nenadchly. Není to úplná tragédie a barvy mi přijdou spíš nevýrazné (občas přidám sytost na na počítači). Zadní foťáky fungují na portréty +- bez překvapení, jen ultraširokáč i tele občas rádi mydlí méně kontrastní scény a na obličeji se někdy vyřádí. Hlavní foťák má na 10mpx překvapivě měkčí kresbu...je to dané softwarem, v plném rozlišení (nutné pokaždé přepnout) umí více detailů. Selfie kamerka na plné rozlišení vypadá jak digitální zoom a tedy dost hrozně (32mpx), ale na fullhd, +- i 2k monitoru vypadá ještě v pohodě. Pleť telefon maže při horším světle nebo v extrémním podmínkách (protisvětlo apod.).

Přihodím pár ukázek, ale jen dočasně, nejsem úplný fanda odhalování soukromí. Obě dámy jsou focené hlavním snímačem ve vnitřních prostorách bez venkovního světla, selfie v páru za slušného světla, já selfie při zapadajícím slunku v nedobrých podmínkách. Vše rovnou z telefonu bez úprav:

https://1drv.ms/u/s!ApswtSzCmSMxgrRP7V8 ... g?e=1SgFpM
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OSTRAVAK 9. 3. 2021 13:50

Po delší době a s díky za Vaše postřehy a komentáře jen pro info pro případné další váhavce - vybrán Samsung S20 FE 5G u O2 po "Valentýnské slevě" a akci "starý za nový" za 12.889,- .

Rozhodoval jsem se mezi iP 11, Pixelem 4a 5G a S20 FE 5g - důraz kladen na celkovou vyváženost a hlavně fotoaparát(y).

Za tuto cenu ale nebylo moc o čem...

Jako jediné mínus asi shledávám čtečku otisků prstu v displeji - to je fakt krok vedle (pomalá, nepřesná). Používám v kombinaci s odemykáním obličeje.

Jinak:

- výdrž při náročeném používání i při displeji se 120 Hz - večer vždy min cca 30 procent baterie (ale už jsem se dostal s normálním používáním i na 2 dny),
- sada tří fotoaparátů (a hlavně výsledné fotky) je opravdu v rámci kategorie "mobilní telefon" TOP (vč. nočního režimu),
- selfie moc nefotím, ale otestováno a po posledních aktualizacích naprosto v pohodě,
- v záteži netopí,
- vše funguje, jak má, nic nepadá, nic se neseká, výborný zvuk, lehce divoké barvy displeje zkroceny režimem "přirozené barvy",
- Samsung podpora na 3 roky,
- konečně perfektně fungující spojení Samsung Galaxy Watch a tohoto mobilu,
- IP 68 krytí.

A přecházel jsem z pracovního Xiaomi Redmi NOTE 5 - obrovský skok ve všem :)

Takže ještě jednou díky a s klidným srdcem doporučuji :)

Pt
OSTRAVAK
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků