Prosím o doporučení fotomobilu

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dropadred 2. 3. 2021 22:03

zumzumzum píše:Samsung Galaxy S20 FE ale nestojí 12000Kč :D

Aha, u nás by si ho zohnal už od tej ceny.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moik 9. 3. 2021 07:36

Ja jsem nebyl spokojeny s fotakem xiaomi ani na rade 9 ani na rade 10. Musis s ním umět a byt trpeliva, jinak co fotka to originál. Jiná expozice nebo se mazne atp. V tvé relaci jednoznačně iphone se. Iphone ma jen jeden objektiv, ale budeš mit jistotu ze co cvaknes, to vyjde. Mel jsem tyden xiaomi mi9se a po jedne oslave jsem ho vratil. 60% fotek mazlych.. na hrani si mam zrcadlovky, od mobilu cekam cvakání. A to splni iphone nejlíp.
Moik
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 9. 3. 2021 11:09

Nic proti iphonu, ale to i moje P30P fotí snímky s dobrou expozicí a bez rozmazání (to bych se fakt už musel snažit) a za ne o moc vyšší částku nabídne 2 užitečné foťáky navíc, s největší pravděpodobností znatelně lépe fungující noční režim (u plnotuční ip12 bych si to netroufal napsat) a lepší výdrž v zápřahu díky znatelně větší baterii.

To ale není kritika iphonu SE (2020), je to výborný telefon!
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moik 9. 3. 2021 11:41

Siemens M50 -> Nokia 7650 -> nepamatuju ->Nokia N8-> 808PW -> Lumia 1020 -> iPhone 5s -> Galaxy S6edge -> iPhone 6, 8, XS, 12.

:-)

Já mám zkušenost s P30 pro jen od švagrovky, která má fotky docela děsný. Za to babička z iPhone 7 super. nemyslím samo kompozičně.
Moik
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 9. 3. 2021 18:49

Zajímavé. Na nic moc fotky z P30P si stěžoval i známý, který s ním měl zkušenost u své přítelkyně. Na druhou stranu chválí moje fotky z mobilu (taky z P30P), takže jsem mírně řečeno zmatený.

L1020 mám v šuplíku. Srovnával jsem jí s P30P v plném rozlišení. Překvapivě si byly fotky za denního světla dost podobné. L1020 zachytila o něco více detailů, P30P měla větší DR (hlavně méně přepalů). Já si na kvalitu nemůžu vyloženě stěžovat. Občas trochu oživím JPEGy na počítači v lightroomu. Pokud bych měl říct, co mi vadí, tak asi jen nízké reálné rozlišení + měkká kresba u hlavního snímače (problém SW při skládání fotek, intenzita se mění dle scény...někdy ostrá kresba, někde méně, ale zmenšené 40mpx je vždy lepší... to samé dělá i Samsung - i taková bestie jako S20/21U dokáže dělat 12mpx snímky s měkkou kresbou a ztrácet detaily), zmršené RAWy a širokáč by mohl být o něco lepší (když vidím například P40P, eSkové Samsungy mě v tomhle také úplně neoslnily). Jinak mi z toho fakt lezou pěkné fotky a je na něj spoleh i za horších světelných podmínek. Rok s ním byl příjemný a zatím není na trhu přístroj, o kterém si myslím, že bych si výrazně(!) polepšil ve foťáku a o nic nepřišel. Každopádně doufám, že se to co nevidět změní.
Co mohu porovnávat s iphonem, tak leda starším SE a tam bych si netroufl tvrdit, že je soupeřem pro P30P. Proto mě to srovnání s iP7 trochu zaráží. Ale kdo ví, v ruce jsem jej neměl a věřím že dělá přirozenější fotky.
P30P je celkově zvláštní fotomobil - ani za dobrého světla to na 2K monitoru už není ončo a často mi chybí detaily, ale zase vím, že i když bude mizerné světlo, něco použitelného z něj vyleze, i když třeba kompakt a zrcadlovka nestíhá. No a konkurence s telekamerkou (fakt skvělá) je v dané cenové hladině minimum.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xzeit 9. 3. 2021 19:35

Jako jestli se ti zdá, že švagrové P30 pro fotí hůře, než babiččin iPhone 7,tak je něco špatně �. S Huawei P30 pro lze srovnat tak možná iPhone od řady 11. IPhone 7 je starý kousek, patří do muzea.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 9. 3. 2021 19:57

Treba firmware :)
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod Moik 9. 3. 2021 19:59

Nesmíš zapomenout, že iphone po vyfocení mrkne na tvůj facebook, instáč a kdo ví ještě co používáš a pak se rozhodne, jakou fotku ti vyrobí a předloží. Ale zaručeně bude tak barevná, jak máš zrovna ty rád atp. iPhone to prostě umí. Nemluvím o zvětšování, to nejde u ničeho.

iPhone 6-XS fotí naprosto stejně. 11pro má trochu méně takové té omalovánkové kresby a 12ka je super. Co jsem měl možnost vidět, P30pro patří spíš do té kategorie 6-XS. Ale já se s ním nehrál. Nechci ho hanit, Naopak pokukuju v bazarech na P40pro.
Moik
Junior

Odeslat příspěvekod xzeit 9. 3. 2021 20:16

P30 pro fakt nepatří do kategorie 6 až XS. Hlavně iPhone 6 je úplně plečka. IPhone 7 už na svo dobu začal slušně fotit. Na P30 pro se chytá možná až iPhone XS ale to se stále bavíme o hlavním fotoaparátu. P30 pro má také ultrawide a 5x teleobjektiv, na který se nechytá ani iPhone 12 Pro Max. IPhone začal na hlavním snímači konkurovat nejlepším až s příchodem iPhone 11 pro.

https://www.dxomark.com/rankings/#smartphones
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod Moik 10. 3. 2021 11:08

Víc pruhů není víc Addidas..když budeš mít mobil se zoomem 10x, bude ti na nic, protože to z ruky neudržíš. Vím o čem mluvím, aktuálně mám 11pro. Širokáč super (na 12 byl lepší), ale ten zoom tak za jasného počasí. A to už se dostáváme k tomu, o čem mluvím..s iphonem jen cvakáš (proto má 11pro jen 2x) s P30 už musíš přemýšlet.
Moik
Junior

Odeslat příspěvekod xzeit 10. 3. 2021 12:10

Kecy. Vyzkoušej si někdy Sasmung Galaxy S21 ultra s 10x přiblížením, který z ruky udržíš úplně v pohodě. Navíc má taky 3x, tedy ekvivalent applovskeho 2,5x u iPhone 12 Pro Max. Resp. naopak, má ekvivalent na portréty a navíc jeden pořádný teleobjektiv, který se prostě hodí. Hlavní fotoaparát má každý mobil, stejně jako ultrawide, který je pomalu standard...

U P30 pro není o čem přemýšlet. 5x přiblížení je prostě pro vzdálenější objekty, jestli budu fotit na 1x,nebo 5x vím během vytahování mobilu z kapsy...
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod Moik 11. 3. 2021 09:58

Tak digitální zoom dělá výřez, takže tam o třesoucí se ruce nejde..kapiš. Tys asi nevyrostl na zrcadlovkách, co?

ALE. Doufám, že to každý dočte až sem..sypu si popel na hlavu. Švagrová má P30. NePRO.
Moik
Junior

Odeslat příspěvekod xzeit 11. 3. 2021 15:19

Nebavím se o digitálním zoomu, ale o 10x optickém přiblížení, které ma Samsung Galaxy S21 ultra, která má na tomto fotomodulu také optickou stabilizaci a udržet to je úplně v klidu.

No tak P30 není P30 pro. Aspoň jsi to zjistil. Ale ani ta P30 bez pro nebude fotit hůř, než starý iPhone 7.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod Moik 11. 3. 2021 15:55

10x zoom s f4.9 prostě nedá výsledek. A testy to ukazují. Prastará poučka říká, že čas = obrácené hodnotě ohniskové vzdálenosti, tedy minimální čas 1/200s to se samozřejmě změnilo se stabilizací a vyšším iso no 1/100 to bude dnes. Na to už musí být den. Na DXO má tak kastastrofállní výsledky, že ho ani netestovali. Mrkněte, je tam jedna fotka. Ze všeho nejvíc připomíná mou bývalou N7650...první fotomobil.
Moik
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 11. 3. 2021 18:29

Takze kdyz vymenim P30 pro za S20fe 5G nebo Iphone 11, tak si polepsim jo?
hurec
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků