Náhrada za Galaxy A70, 8 až 10 tis

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod don-leo 27. 8. 2021 06:16

Ahoj. Pomalu hledám náhradu za samsung A70. Myslel jsem nějaké xiaomi nebo poco. Je to s tím sw tak zlé, jak se zde často píše? Např. problémy s notifikacemi? Požadavky oled, aod (trvale), min 6,7 palce,nfc. Běžné použití, moc nefotím, hry max. šachy. 5g není nutné. Vzal bych i Tcl nebo realme nebo vivo, pokud nemají s tím sw dětské nemoci. Díky
don-leo
Junior

Odeslat příspěvekod xmenx201 27. 8. 2021 07:36

Ahoj nechapu mistni exoty ohledne hate na xiaomi, muzou si dat prece jiny launcher 8-) , celou rodinu jsem vybavil Xiaomi a Poco mobily. Predtim jsem mel hromady jinych znacek, ale nejak nechapu proc mam priplacet za znacku napr. Samsung(navic Xiaomi ma prakticky stejne dily jako vlajky Samsungu :D ). Mel jsem v ruce i nove nokie a ten jejich system je bez nejakeho normalniho launcheru za trest! Za 5 let pouzivani mne u Xiaomi sere jedina vec a to je uspavani aplikaci kdy mi obcas neprijde zprava ze Slacku, jinak jsem velmi spokojen!!Za ty penize neni co resit pokud chces mobily s nej pomerem cena/vykon..navic vyber je fakt obrovsky u tehle znacky :D ..Ty znacky co dal jmenujes fakt neber ty jsou daleko pozadu proti Xiaomi, mam Mi9 nedavno mi prisel novy update po 2 letech! a ten mobil je tak o 30 procent rychlejsi, u Xiaomi mas jistotu aspon 3 let updatu, a pokud mas Snapdragon procesor tak i update na dalsi roky diky Xiaomi CZ Romce.. :tleskani :tleskani
xmenx201
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 8. 2021 08:12

jj jiný launcher změní nadstavbu... :-D :D
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod don-leo 27. 8. 2021 09:24

Xmen jiný launcher bych si dal, spíš mi jde o ty notifikace. Aby bez problémů fungovaly.
don-leo
Junior

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 27. 8. 2021 09:42

Note 10 PRO nebo POCO F3.

Xiaomi jsem měl před dvěma lety, v pohodě stroje. S notifikacemi jsem problém neměl, tak nevím. Nicméně Xiaomi už šel nosánek nahoru a zvedli ceny, proto bych spíš volil POCO, tam dnes většinou dostaneš "víc".

Jinak nad limitem je Samsung A52s, cca 11500Kč.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 8. 2021 09:49

A proč nekoupit nástupce A72 ?
V dataru je za 10790 Kč.
anonymni

Odeslat příspěvekod don-leo 27. 8. 2021 10:25

Albert psal jsem, že min 6,7 palce displej.
NNnokia 10 je strop, raději níže, nejde o těch 800 navíc, ale z principu
don-leo
Junior

Odeslat příspěvekod xmenx201 27. 8. 2021 11:30

don-leo píše:Xmen jiný launcher bych si dal, spíš mi jde o ty notifikace. Aby bez problémů fungovaly.

Ahoj hele zkousel jsem to dle navodu ale proste obcas mi to blbne, ale treba whatsapp slape jak hodinky s notifikacema..ale je mozny ze jeste neco delam spatne, tohle je jedina vec co se u xiaomi fakt dost blbe nastavuje je tam dost hacku, samsung to bude mit asi jednodussi. Naposledy jsem mel S3 tak nevim hele.. :D Jinak dost se mi libi Mi 11Lite to je fakt lehoucky telefon na to jak ma velky display a co umi..a cenove je na tom taky dost dobre.
xmenx201
Junior

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 27. 8. 2021 13:15

don-leo píše:Albert psal jsem, že min 6,7 palce displej.


Mnou doporučené smartphony mají 6,67" pokud to chceš měřit přesně.

Jinak když si třeba na alze hodíš 6,7"+, oled a NFC vyhodí ti to tohle https://www.alza.cz/levne-mobilni-telef ... .04&sc=500 seřazeno podle ceny. LG Velvet, Motorola EDGE 20 Lite a to je prakticky všechno. Vivo a Realme má menší displej 6,4.

Takže mé doporučení je Note 10Pro nebo Poco F3.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod don-leo 27. 8. 2021 13:38

Albert A52 má jen 6,5 palce ne?
don-leo
Junior

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 27. 8. 2021 13:43

A52 jen pokud bys chtěl zůstat u Samsungu, což očividně nechceš, takže bezpředmětné. Jinak 6,5 nebo 6,7 je minimální rozdíl.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 8. 2021 22:54

6,5 a 6,7p je docela znatelný rozdíl, když si položíš oba dva s rozsvíceným displejem vedle sebe...
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmenx201 28. 8. 2021 09:00

Jo 0,5 cm je rozdil jak krava to urcite :tleskani :D
xmenx201
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 8. 2021 09:13

že ty ten rozdíl nevidíš neznamená že není, ono záleží také na poměru stran displeje, např. 19,5:9 vs. 21:9
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 28. 8. 2021 10:42

Hodně záleží na tloušťce rámečku a na tvarování zad a boků telefonu. Hodnotit velikost telefonu jen podle úhlopříčky je blbost. Tazatel ale nejspíš chce co největší displej. A52s je spíše alternativa než doporučení.
Albert.Bert
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků