Satron - mobilky.cz

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Carismatico 14. 8. 2008 18:27

nene mongoly xD no to je fuk. Myslel jsem, že je to postiželný.
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smile_20 14. 8. 2008 20:14

Znal jsem jsem dokonce prodavače, který tam prodával (možná prodává) - tvrdil mi, že firmu SATRON před pár lety koupil někdo z Ukrajiny (jak se tu i píše) a že už takový nejsou! ..jinak klasicky chodí po bazarech a nakupují telefony, které jsou levné a pak je prodávají ...ale..

Je stalé ta samá pakáž! Koupil jsem tam před nějakým rokem SE K750i vše o.k. (měl jsem to týden), pak jsem jej prodal kamošovi, byl spokojený. Ale on po pár měsících chtěl jiný a tak že ho prodá dalšímu kamošovi - v den prodeje se telefon vypnul a konec, nastala reklamace!

Telefon byl celkem 3x v reklamaci - z toho ve skutečnosti jen 1x, u dalších 2 reklamací se na telefon ani nepodívali (tudíž byl nárok na nový a nebo na peníze, ale o tom nechtěli ani slyšet), dostal úplně nový (stejný zmetek) !!
smile_20
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod froggg 7. 9. 2008 07:44

zdravím. Tak já uskutečnil taky nákup přes internet na mobilky.cz . Tím jsem si už vlastně rozhodl o své největší blbosti desetiletí a těžko to něco přebije. Ale zpět k věci. Mobil přišel celkem svižně. 31.8. v neděli byla uskutečněna objednávka a v úterý už byl mobil na poště. Já až v pondělí zjistil, že mobilky.cz je mně dříve dobře známý Satron. Jednu dobu jsem mobily z dlouhé chvíle opravoval a celkově se jim věnoval, takže jsem si vyslechl nejednu historku a přečetl nejeden příběh, týkající se této společnosti. Teď jsem měl ale koupit telefon pro bratra. Ten už skoro není k sehnání a nebo za cenu, kolem 5K, jedná se o Samsung E590, jehož cena se pohybovala od 2600 do 3500 u normálních prodejců v době, kdy byl dostupný. První obchod, kde jsem ho našel, byly právě mobilky.cz i když jsem obvykle dost opatrný a z obchodů, které neznám nekupuji a nebo si nejdřív zjistím, co to je za obchod, v tomto případě mojí opatrnost přebila radost z toho, že jsem ten telefon někde sehnal.A tak mobil přišel, a světe div se, nebyl v pořádku. Kdykoliv se po něm něco chtělo, po nějáké době se restartoval. Navíc mapa znaků pro psaní sms nebyla použitelná - vkládalo to jiný znak, než byl vybraný a ještě jako by na pozadí, v místě, kde si člověk vybírá matici těch 9 znaků byly místo znaků smaily. Další věc byla, že na klávesnici byly nad písmeny takové čáry a znaky, dřív jsem po tom pátral, co to je,ale nevím, tak pokud někdo tuší. Mají je na sobě neoriginální náhradní klávesnice nebo mobily pochybného původu téměř vždy. Takže jsem jim napsal mail, že mobil mi nevyhovuje, navíc se vypíná a nejde ta mapa znaků a informoval jsem je, že chci odstoupit od smlouvy. V sobotu ráno jsem se sebral a odvezl osobně mobil do Prahy přímo na prodejnu. Tam na mě čekal arogantní mlaďák, který, když jsem mu oznámil, že mobil mi nevyhovuje a chci odstoupit od smlouvy bez udání důvodu, se mě začal vyptávat jak jako že nevyhovuje a co se mi nelíbí. Pak ho zajímalo, a ptal se na to několikrát s tím, že je to důležité, jestli se z mobilu volalo a byly posílány smsky. Nakonec ho teda převzal a zeptal se mě, jestli mám účet, já že ne a on mi řekl, že si mám dojít pro peníze tedy osobně. Já mu na to odvětil, že chci, aby mi peníze poslali složenkou a to se začal cukat, že to není to nejlepší. Když jsem se zeptal proč, tak prý proto, že pošta to ráda ztrácí, tak aby to taky došlo. Řekl jsem mu, už docela naštvanej, z toho jeho vystupování a otázek, že pošta je na to pojištěná a musí to zaplatit ona, když se něco ztratí. To už mi jen řekl, že to asi jo, ale je s tím papírování. No, dostal jsem na to tedy lejstro a prý mi do 30 dnů příjdou peníze. Chtěl jsem se zeptat, neví někdo náhodou, zda nemají povinnost, vyplatit peníze hned na prodejně, v případě odstoupení od smlouvy bez udání důvodu do 14 dnů? Jsem zvědav, zda vůbec peníze příjdou. Pokud ne, ČOI je jasná volba.
froggg
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 7. 9. 2008 07:56

froggg píše:Další věc byla, že na klávesnici byly nad písmeny takové čáry a znaky, dřív jsem po tom pátral, co to je,ale nevím, tak pokud někdo tuší.

Jo, takhle potištěnou klávesnici mají telefony určené pro Čínu, čili krásná ukázka šedého dovozu. 8-) Přeju jinak hodně štěstí, ať se těch svých peněz dočkáš.
Deleted user

Odeslat příspěvekod froggg 7. 9. 2008 08:03

Myslel jsem si, že to je pro asijský trh. Kdysi jsem objednal asi 20 kusů údajně originálních klávesnic na Siemens S55, kde ty klávesnice odcházeli a polovina z nich byla takhle počmáraná. Tak diky moc za info a za přání. Omlouvám se za OT.
froggg
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod froggg 9. 9. 2008 15:45

Ahoj. Včera mi volali s tím, že potřebují číslo, řekl jsem jim, že už na pobočce jsem žádal o zaslání složenkou, zase mě začal pán na druhém konci telefonu přesvědčovat, že složenka není pro obě strany pohodlná, tak jsem jim nakonec nadiktoval číslo účtu mého otce. Jsem zvědav, jestli se na něm objeví peníze.
froggg
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod izers18 9. 9. 2008 15:52

To je myslím více lidí zvědavo, jak to dopadne.
Informuj dále ;-)
izers18
Junior

Odeslat příspěvekod jenik13 9. 9. 2008 16:24

froggg napsal: "Tak já uskutečnil taky nákup přes internet na mobilky.cz..."

tak ja na tom sem hooodne podobne, ted teda cekam na penize :twisted:
jenik13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TondaBorec 9. 9. 2008 17:14

Já mam s mobilky.cz jedinou zkušenost a to dobrou. Strejda si od nich koupil SE K810i a zatim mu funguje v pohodě. Má ho asi rok a zatim žádný problémy. Jak se pozná že je mobil z šedýho dovozu?
Fabia hatchback 1.4 16v 55kW, r.v. 2000
TondaBorec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Well-being 9. 9. 2008 17:19

Pokud mobil funguje, nic se neděje. Na lámání chleba dojde ve chvíli, kdy se mobil pokazí. Teprve tehdy se pozná solidnost prodejce.
~ dubium est initium sapientiae ~
Well-being
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod froggg 16. 9. 2008 16:29

Včera ráno mi přišla SMS ve znění: Vaše reklamace Samsung SGH E590 je zaslána poštou. Tak snad neposlali zpátky telefon. To bych pak asi nezáviděl prodavači, co mě zrovna chytne... A jinak už si fakt dělaj srandu, nebo nevím. 2x jsem řekl poštou, jednou to prošlo, pak mi volali, že poštou ne, že jim musím dát účet, nadiktoval jsem tedy číslo účtu a teď příjde sms, že to posílají poštou... jedině že by fakt poslali zpátky telefon, ten se na účet poslat běžně nedá...
froggg
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spachtle 17. 9. 2008 09:26

taky pridam svou zkusenost.

Objednal jsem Samsung SGH-D880 DuoS, kteryzto prisel o 2 dny pozdeji. Krabice s asi 5x prelepenou a rozriznutou peceti od mobilky.cz, vnitrek krabice uz trosku jety, telefon sice s folii na displeji, ale dost zapraseny a hlavne s nefunkcnim displejem.

Bohuzel jsem kupoval na firmu, takze nemuzu vratit do 14 dnu, tak jsem poslal na standardní reklamaci, tak jsem zvedavej... Clovek si mysli ze usetri a takhle to dopadne. To mam pro priste...
Hard to see, the dark side is.

ntb: HP Compaq 6710b | T7500 | 2GB | 160GB | WSXGA+ 1680×1050 | Vista Business

SE W800i (home SW upgrade from K750i) || O2 Pohoda

<odkaz odstraněn>
spachtle
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenik13 19. 9. 2008 11:53

froggg píše:Včera ráno mi přišla SMS ve znění: Vaše reklamace Samsung SGH E590 je zaslána poštou.......


Tak co, uz ti prisli prachy? me jo. nastesti! dneska mi prisla stejna SMS, ted sem se podival na ucet a sou tam prasule...
jenik13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod froggg 19. 9. 2008 13:42

Poštou nic nepřišlo, na účtě nic není... Tobě napsali, že to příjde poštou a připsaly se ti prachy na účet?
froggg
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenik13 19. 9. 2008 17:12

jj, prisla mi sms "vase reklamace sam e590 cislo xxxxx vam byla zaslana postou" a kdyz sem se chvili na to podival na ucit, divil sem se. prijemne :-)
jenik13
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků