Odblokovať telefón pre prestup do O2 SK?

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Majo 2 29. 1. 2007 19:01

Ahoj,
mám telefón, ktorý bol v minulosti používaný s paušálom v T-Mobile. Samozrejme je blokovaný, t. j. funguje len v sieti T-Mobile.
Keď budem chcieť tento telefón začať od 02. 02 používať v sieti Telefónica, musím ho dať odblokovať, alebo nie?

Za odpovede vopred ďakujem.
Nevadí, že niečo robím pomaly. Veď aj tak to možno robím zle...
Majo 2
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filip_Hanker 29. 1. 2007 19:04

isteže áno.
šéfredaktor Živé.sk a MobilMania.sk
Filip_Hanker
Šéfredaktor SK projektov

Odeslat příspěvekod MaTTo S 29. 1. 2007 21:08

Ked funguje len v sieti tmobile t.j. tmobile simkarta, tak logicky ze treba odblokovat nesiel by ti vnom ani tmobile - cz simkarta ani iny tmobile ako slovensky takze ani O2 .
MaTTo S
Junior

Odeslat příspěvekod Majo 2 29. 1. 2007 21:59

Ok, ďakujem za odpovede. Myslel som si totiž, že keďže si Telefónica bude akoby "požičiavať" sieť od T-Mobilu (národný roaming), že by to - aspoň zatiaľ - snáď nemuselo byť potrebné.

Lenže zrejme som to nedomyslel. Fakt je, že to blokovanie sa aj volá SIM-lock...
Nevadí, že niečo robím pomaly. Veď aj tak to možno robím zle...
Majo 2
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamo20 30. 1. 2007 00:13

Je nejaky sposob ako by som si telefon odblokoval sam? Mam SE k610i a na odblokovanie potrebujem NCK kod a neviem kde by som ho ziskal a ci ho maju napr. v t-mobajle. Mozno ked poprosim mi ho daju :))
kamo20
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ARS 30. 1. 2007 08:50

Ano v T-M ho maju, ale nedaju...az po skonceni zavazku. Sam to neodblokujes, ani keby si velmi chcel.
Opravár mobilných telefónov už od roku 2000.
ARS
Servisák
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MaTTo S 30. 1. 2007 14:27

Majo: jj, presme SIM-Lock telefon nieje blokovany na to ze sa prihlasi len do T-Mobile SK , ale ze sa zapne len zo simkartou ktorej domovska siet je T-Mobile SK t.j. O2-SK ma domovsku siet O2-SK takze aj ked bude pouzivat tmobile-sk siet jedna sa o roaming takze nepojde to .
S tym odblokovanim na O2 , na K610i cena cca. 250-300
MaTTo S
Junior

Odeslat příspěvekod pink.martini 1. 2. 2007 20:20

a co tak n6280 a odblokovanie? viete niekto poradit alebo nasmerovat?
pink.martini
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Spizy 2. 2. 2007 00:18

ale ak sa nemylim,tak ak si kupim mobil-a po 2 rokoch mi vyprsi zmluva tak mam narok zadarmo na odblokovanie telefonu nie??lebo sa mylim???
S.
Spizy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod phoenix 2. 2. 2007 00:27

pink.martini píše:a co tak n6280 a odblokovanie? viete niekto poradit alebo nasmerovat?


je to BB5 telefon, odblokne ti ho jedine operator svojim kodom, inak ne...a odblokuje ti ho po skonceni zavazku alebo ked zaplatis pekne vysoku pokutu.
ja mam taky isty fon a tiez ma to sere...
phoenix
Junior

Odeslat příspěvekod kamo20 2. 2. 2007 09:28

Odblokovanie v T-Mobile 100 SK bez dph po skonceni viazanosti v krajskom meste. Je to strasna blbost lebo pausal platim aj ked mam v telehone inu kartu a z takymito praktykamy si uz nabuduce nevyberiem T-M
kamo20
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pink.martini 2. 2. 2007 11:21

phoenix píše:
pink.martini píše:a co tak n6280 a odblokovanie? viete niekto poradit alebo nasmerovat?


je to BB5 telefon, odblokne ti ho jedine operator svojim kodom, inak ne...a odblokuje ti ho po skonceni zavazku alebo ked zaplatis pekne vysoku pokutu.
ja mam taky isty fon a tiez ma to sere...


no jo, je to na sh*t :hm ale nic nezvycajne, kazdy sa nas snazi osklbat ako sa najviac da :lol: uvidime teda o 17 mesiacov ;]

a co sa tyka tych praktik, podla mna je to rovnake u oboch doterajsich operatorov...
pink.martini
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod feldino 2. 2. 2007 18:24

Nokie sa daju odblokovat aj kodom vyratanym z imei takze aj 6280 by mala ist odblokovat.

//matho83: urcite nie :pozor2
inak na odblokovanie 6280 su tu ine temy
http://mobilforum.mobilmania.cz/viewtopic.php?t=22731
http://mobilforum.mobilmania.cz/viewtopic.php?t=23714
http://mobilforum.mobilmania.cz/viewtop ... t=0#320471

pre otazky pokracujte prosim tam
feldino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goodoldalex 2. 2. 2007 23:59

Hehehe bavim sa ako teraz zacinaju vsetci riesit blokovane telefony ...
The worst creator will always be better than the best critic.
goodoldalex
Junior

Odeslat příspěvekod dj.uwe 3. 2. 2007 03:04

dufam ze O2 nebude blokovat telefony. za odblokovanie u t-mobile sa plati. ak si viazany, tak je to suma, ktora je vyznacena v zmluve. vola sa zmluvna pokuta a jej hodnota je okolo 15.000 sk.
HTC Desire
Nokia E51, E52
Nokia LD-4W + Sygic mobile 09
dj.uwe
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků