O2 miznuci kredit

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod goodoldalex 19. 2. 2007 19:48

Mam O2 jednotku v SE M600i a uz par dni sa mi stava zvlastna vec - kazdy den mi samovolne ubudne nejaky kredit, medzi 5 a 9 Sk. Mam nastavenu automaticku kontrolu e-mailov, to ano, ale jednorazova kompletna aktualizacia vsetkych schranok stoji nieco cez 2 Sk, a tie ktore sa kontroluju automaticky dokopy vyjdu denne pod 2 Sk. Ale napr. od vcerajska vecera po dnesok ked som kontroloval ubudlo 9 Sk, a to pocas doby ked mala prebehnut jedna kontrola mailov do 1 Sk. Nie zeby to boli velke sumy, ale je mi to divne. V tomto M600 obcas pouzivam preplatenu ceskeho Vodafone a nesledujem zeby kredit iba tak mizol. Na dalsich dvoch O2 jednotkach ktore mam vo vypnutych mobiloch sa samovolne nestraca ziaden kredit.

Tusi niekto co mi to tu moze uzierat z kreditu?
goodoldalex
Junior

Odeslat příspěvekod matus201 19. 2. 2007 20:28

vyskusaj vypnut tu automaticku kontrolu a ak ten kredit bude stale ubudat tak zavolaj na 0800020202.. alebo tu kartu daj do niakeho ineho mobilu bez gprs..

mne osobne karta este ani nedosla ale uz som tu kdesi cital ze este komusi kredit niako rychlo mizol..
Cowon iAudio D2 + Shure SE210 + BOSE in ear headphones (mrtve) + koss ksc 75 + koss portapro + Sony MDR-NC22

Nokia 6120c+ 8 GB MicroSD
matus201
Junior

Odeslat příspěvekod Sh4dow 19. 2. 2007 23:10

No osobne som sa stretol s jednou sim kde stacilo poslat 3 SMS a kredit bol o 40,-Sk lahsi :). No na niecom asi zarabat musia.
Sh4dow
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod atomic_8 20. 2. 2007 11:25

s tym som sa stretol aj ja - nie osobne
exModerátor diskusného fóra MobilMania

HTC Touch HD, Nokia N95 8GB, Dell XPS 1330, SE Xperia X10
atomic_8
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod goodoldalex 20. 2. 2007 13:01

Hm za dnesnu noc sa mi nestratilo nic.
The worst creator will always be better than the best critic.
goodoldalex
Junior

Odeslat příspěvekod MaTTo S 20. 2. 2007 22:42

Sorry ze to pisem sem ale uz fakt nechapem uctovaniu O2 pri GPRS ... pouzivam to 4 dni ,dost vela , a stale mi to vychadza ze platim za gprs o 30 percent viac ako by som mal platit . telefon K750i naratal 206KB , ked to zaokruhlim na 210 kb = 6,09 SK ,, ale s kreditu mam strhnutych vyse 9 SK , a na nic ine kartu nepouzivam ?!? najprv som si myslel ze som zle ratal ale teraz som sa vyslovene iba na GPRS a kredit zameral a absolutne mi to nesedi to ich ratanie . A ked som mal pausal vzdy mi telefon naratal presne tolko MB ako aj tmobile , takze v telefone problem nebude ...
MaTTo S
Junior

Odeslat příspěvekod buksanto 20. 2. 2007 22:45

to iste robi aj mne a urcite aj mnohym inym..proste nas o***avaju...no comment :shock:
buksanto
Junior

Odeslat příspěvekod MaTTo S 20. 2. 2007 22:48

Som strasne znechuteny ... ponukaju lacne mobilne data ,, ale pritom si uctuju ako chcu a mne to vychadza pekne okolo 44 SK za megabajt dat , 29SK ani zdaleka ,presne toto mi vychadza 210KB , a 9,3 SK prec z kreditu ...
MaTTo S
Junior

Odeslat příspěvekod buksanto 20. 2. 2007 23:03

jj, ja viem, mne nemusis ani o znechuteni hovorit... ja som minul kredit vsetok na dvoch SIMkach a to som ho minul iba na GPRS a Jimma. nevydrzal mi ani pol mesiaca a to som nejak strasne nechatoval. uz aby to zacali uctovat po 1kB, potom uz nebud moct tak o***avat.
buksanto
Junior

Odeslat příspěvekod MaTTo S 20. 2. 2007 23:13

Potom budu o*****at este viacej ... ked budu uctovat po 1KB , tak to uz sa nikdo nikdy nedozvie kolko mu mali strhnut z kreditu ,, takto mi to ale ajtak nesedi , kebyze to aj zaokruhluje kredit po 10KB , tak stale mi vychadza ze namiesto 210KB som zaplatil vyse 320 KB .... a pritom sa nema uctovat kazdych zacatych 10KB , ale proste len kazdych 10KB odrata z kreditu ... cize teoreticky tych 10KB mozem minat aj na 10 pripojeni cely mesiac a az potom mi ich odrataju ---
MaTTo S
Junior

Odeslat příspěvekod buksanto 20. 2. 2007 23:27

no ja to uz neriesim, o***vaju proste. nemam uz nervy nato, rozculovat sa zase nad tym :)
buksanto
Junior

Odeslat příspěvekod duky 20. 2. 2007 23:52

MaTTo S píše:Sorry ze to pisem sem ale uz fakt nechapem uctovaniu O2 pri GPRS ... pouzivam to 4 dni ,dost vela , a stale mi to vychadza ze platim za gprs o 30 percent viac ako by som mal platit . telefon K750i naratal 206KB , ked to zaokruhlim na 210 kb = 6,09 SK ,, ale s kreditu mam strhnutych vyse 9 SK , a na nic ine kartu nepouzivam ?!? najprv som si myslel ze som zle ratal ale teraz som sa vyslovene iba na GPRS a kredit zameral a absolutne mi to nesedi to ich ratanie . A ked som mal pausal vzdy mi telefon naratal presne tolko MB ako aj tmobile , takze v telefone problem nebude ...

no telefon ti sice naratal 206 kB, ale bolo to v kuse? alebo na viac prihlaseni?
problem moze byt v tom, ze jedno prihlasenie moze byt 51kB namerane v mobile, ale realne si O2 zauctuje kazdych zacatych 10kB, cize v tomto pripade 60kB....ked mas takychto prihlaseni viac, kludne ti moze potom vzniknut taky velky rozdiel medzi tvojimy kB nameranymi v mobile a realne nauctovanymi.

takisto ked mas 30 sek. tarifikaciu na EASY a urobis 5 hovorov po 5 sekund, tak v mobile budes mat nameranych 25sekund hovorov, ale nauctovanych to budes mat ako 5x30 sekund, kapisto?
duky
Junior

Odeslat příspěvekod earwey 21. 2. 2007 08:44

Za poslednu noc, co bol mobil v pokoji a posledne data 2 stranky nacitalo okolo 15.00 Poobede. Za nu stiahlo 5 SK to chapem ale v noci sa mi znizilo o necelych 20 Sk a pritom som nevolal, ani sms ani gprs.. Neviem, co to ma znamenat ale doposial sa mi nic take nestavalo. Moze to byt naozaj chyba na strane operatora?
earwey
Junior

Odeslat příspěvekod MaTTo S 21. 2. 2007 09:07

duky : O2 pise sice ze zakruhlovanie po 10KB , ale ako je mozne ze mam 10 hodin vkuse pusteny JIMM icq, a pocas tych 10 hodin sa mi 10 a viac krat znizi hodnota kreditu ?!?! a preniesol som cca 132 kb , tak aj keby to zaokruhlili na 140 , tak som zaplatil odost viace .
Tak ci to ich zaokruhlovanie naozaj zaokruhluje tak ako ma a nie hocikedy . Ked som vkuse pripojeny tak si myslim ze kredit by to malo strhnut po ukonceni pripojenia a nie kazdych 30 minut .. a to potom zaokruhlia samozrejme cize stale sme pritom ze O2 pekne oje***a .
Aj orange moze dat najlacnejsie GPRS za 5SK megabajt , takisto aj tmobile , ale kazdych zacatych 10KB vam strhnu 0,05 SK z kreditu a teoreticky pocas jedneho pripojenia vam kredit mozu strhavat aj kazdu minutu , a pokazde to zaokruhlia a vyde nam z toho 150SK/megabajt .Fakt to maju dobre vymyslene .
MaTTo S
Junior

Odeslat příspěvekod krakat 21. 2. 2007 09:46

Caute-neviete kde najdem presnejsie datove nastavenie v WM3-5 pre O2?Dik
krakat
Kolemjdoucí

Další stránka