Orange: Prechod z OW klasik na OW mini a poplatok 199 SK

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod StanoDV 7. 3. 2007 17:39

Orange mi v poslednej fakture za fakturacne obdobie 27.1.2007 az 26.2.2007 nauctoval tento poplatok asi neopravnene a dost necakane. OW klasik som pouzival do 26.12.2006. Potom som ho deaktivoval a od 27.12.2006 do 26.1.2007 som nepouzival ziadny datovy program. Od zaciatku dalsieho fakturacneho obdobia som si aktivoval OW mini, ktore som nasledne po tom ako prislo O2 s datami na predplatenej karte tiez deaktivoval. Tak OW mini som mal od 27.1.2007 do 26.2.2007. No a v poslednej fakture mi uz po uplnej deaktivacii sluzby OW prisiel zaplatit spominany poplatok za prechod z OW klasik na OW mini vo vyske 199 SK bez DPH. V cenniku sa neuvadza, ze sa tento poplatok plati aj po deaktivacii a po urcitom case opatovnej aktivacii drahsej a lacnejsej sluzby OW. Keby som to vedel tak si OW mini uz nikdy neaktivujem.
Fakt ma dokazu ***** tieto nezmyselne poplatky co si vymyslaju Orange a aj T-Mobile. Este ze mi u Orange skonci viazanost za 4 mesiace a potom dam tejto firme navzdy zbohom!
Uz som im napisal email s reklamaciou faktury. Som zvedavy na odpoved. Samozrejme ze dokial mi nepride odpoved im nic nezaplatim.
Uz sa tesim na ponuku pausalov od O2. O2 Jednotka je super a dufam ze budu take super aj pausaly.
StanoDV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mazo 7. 3. 2007 17:49

mozes byt rad ze ti tych 199sk neuctovali dvakrat.
raz za zrusenie OW klasik a druhy krat za zrusenie OW mini
Voda všetko zaplavuje a zmýva ľudské hriechy...
mazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Luki99 7. 3. 2007 17:54

STANODV no fakturu musis najprv zaplatit a potom riesit reklamacie,...tak to je j u T-mobile....
Ak ju nezaplatis,zaplatis za upomenku :D Cez maily sa taketo reklamacie riesia na dlho,pokial ty odpisu,ty im atd atd
Chod do predajne a vyries to tam,..
Luki99
Junior

Odeslat příspěvekod StanoDV 7. 3. 2007 17:59

No ja ju nechcem zaplatit, lebo sa kludne moze stat, ze mi potom tie peniaze nevratia. Aj ked ide o necelych 240 SK s DPH, ale ide hlavne o princip. V pripade potreby som ochotny ist na to aj trosku tvrdsie ako je len jeden email :D
StanoDV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod merino 7. 3. 2007 18:10

asi ta sklamem, ale myslim, ze za aktivaciu OW mini sa sice neplati, ale uz za aktivaciu vyssich OW (napr.klasik) sa plati prave onych 199,-Sk (deaktivacia by mala byt zdarma :) maju to dobre zasmodrchane niekde v hlllboko cenniku
merino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod StanoDV 7. 3. 2007 20:00

Aktivacny poplatok za OW klasik to urcite nie je.
StanoDV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matus222 7. 3. 2007 20:37

Orange mi v poslednej fakture za fakturacne obdobie 27.1.2007 az 26.2.2007 nauctoval tento poplatok asi neopravnene a dost necakane. OW klasik som pouzival do 26.12.2006. Potom som ho deaktivoval

pouzival si ho do 26.12.2006 a potom si ho deaktivoval? az po 26.12?
matus222
Junior

Odeslat příspěvekod StanoDV 7. 3. 2007 20:46

Jasne ze som ho deaktivoval pred tym. K uskutocneniu deaktivacie prislo az ku koncu fakturacneho obdobia.
StanoDV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goodoldalex 7. 3. 2007 21:10

Mal si zrusit cely Orange. Mne ked prisla O2 tak som Orange pausal poslal k vode a na najblizsej fakture mi zabudli nauctovat aj pausal aj poplatok za OW. Takze som mal fakturu na 2,50- :)
The worst creator will always be better than the best critic.
goodoldalex
Junior

Odeslat příspěvekod Luki99 7. 3. 2007 23:24

StanoDV píše:No ja ju nechcem zaplatit, lebo sa kludne moze stat, ze mi potom tie peniaze nevratia. Aj ked ide o necelych 240 SK s DPH, ale ide hlavne o princip. V pripade potreby som ochotny ist na to aj trosku tvrdsie ako je len jeden email :D

Kamo,na Orangom nevyhras,.... to si zapamataj :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Moze sa to este tak skoncit ze oni teba daju k sudu :D :D :D
Luki99
Junior

Odeslat příspěvekod MaTTo S 7. 3. 2007 23:48

goodoldalex píše:Mal si zrusit cely Orange. Mne ked prisla O2 tak som Orange pausal poslal k vode a na najblizsej fakture mi zabudli nauctovat aj pausal aj poplatok za OW. Takze som mal fakturu na 2,50- :)

ale lol, ved OW s pausalom sa palti mesiac vopred tak je logicke ze ked si ich zrusil tak na poslednej fakture ti zauctovali len poslanu sms alebo nejaku kravinu za 2,50,-
MaTTo S
Junior

Odeslat příspěvekod goodoldalex 9. 3. 2007 00:56

Hehe fakt, som si to neuvedomil. A ja ze ako pekne sa so mnou Pomaranc rozlucil :)
The worst creator will always be better than the best critic.
goodoldalex
Junior

Odeslat příspěvekod Sh4dow 9. 3. 2007 01:03

StanoDV: tu fakturu rozhodne zaplat ak ti uznaju reklamaciu peniaze ti dobropisuju na najblizsiu fakturu. Ak fakturu nezaplatis budes platit poplatky za upomienky tj. za kazdu 50,-Sk a nasledne ti zablokuju sim kartu a pride ti list od vymahacej firmy, a tu uz platis poplatok aj vymahacej firme ten je okolo 400 az 600,-Sk pripadne aj viac zalezi ako to natahujes, potom to uz pojde iba k sudu a policajnej exekucii... Aj pre smiesnych 199,-Sk :). Znovu aktivacia stoji 1000. Takze sa ti to vazne neoplati... Ked by si ich dal na sud nikdy nevyras podpisal si zmluvu v ktorej je toto vsetko osetrene.
Sh4dow
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod chinin 9. 3. 2007 12:46

Ako tak sledujem cennik, tak myslim, ze Ti to nafakturovali uplne presne podla toho ako pisu v cenniky.
chinin
Junior

Odeslat příspěvekod Lubosss 9. 3. 2007 13:47

Kedze si si to v jeden den zrusil a druhy aktivoval tak to zaregistrovali ako zmenu. A zmena je za tych 199sk. Asi tak.
Lubosss
Junior

Další stránka