Samsung S22, S22+, S22 Ultra - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dwxx 21. 5. 2022 14:42

Nechápu to omezení na 4 u těch otisků. Moct tam narvat u každého třeba 50 přitisknutí, tak budiž, ale takhle je to opruz..
dwxx
Junior

Odeslat příspěvekod renek1 21. 5. 2022 15:35

pan_Lukas píše:
renek1 píše:
pan_Lukas píše:Zkoušeli jste na ten otisk zadat 2 x stejný prst? Vím, že se tak okradete o 4 různé prsty a můžete mít jen dva, ale přijde mi, že to celkem funguje. Hlavně je to ale o cviku jak prst přikládat, ze začátku je z toho člověk trochu v rozpacích, ale po nějakém čase je to skoro vždy 100%. Já mám takto jen palce, takže když mi leží tel na stole tak ho třeba ukazovákem neodemnku, ale to se dá přežít...

Tak tohle je snad naprosto normální věc, že člověk udělá 2-3x záznam stejného prstu. Teda já to tak mám vždy.


Tak to bych neřekl, koupím telefon a logický mi přijde nahrát otisk prstu kterým budu odemykat. Ale nahrát ho vícekrát moc lidí nenapadne....tenkrát kdybych to někde nevyčetl a nevyzkoušel tak to tak asi ani nemám...

No to u mě to bylo to první co mě napadlo. Pokud mám při jednom 10 možností, pak při dvou je to 20 i když se to třeba opakuje, ale pak je násobně větší jistota, že při jakémkoliv dotyku se mi hned odemkne. A taky to tak je. Nestane se mi, abych neodemkl hned na poprvé
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB Titanium Black
Folie S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=6EtopHzd40Y
Sklo S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=7Vap9u8T7aU
Nativní nahrávání hovorů: https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4
renek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 22. 5. 2022 03:46

Čím víc otisků tam budete mít, tím bude čtečka logicky pomalejší. Proto to raději omezili.
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod renek1 22. 5. 2022 09:25

jjrr

:tleskani :tleskani :tleskani
.. a to si sebral kde?? :oboze
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB Titanium Black
Folie S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=6EtopHzd40Y
Sklo S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=7Vap9u8T7aU
Nativní nahrávání hovorů: https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4
renek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jan.machalik 22. 5. 2022 09:33

Tak problém s vyoadavajicim datovým připojením mám snad 50x za den. Signál je, ale data nejdou. Vždy musím zapnout režim letadlo na pár vteřin, pak se spojení obnoví...tohle je snad zlej sen � bohužel na vesnici jedeme přes 800MHz asi...
jan.machalik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 22. 5. 2022 09:34

To je zvláštní, že jde realita proti jjrr logice. Když si naskenuješ 4x ten samý prsty, tak je čtečka vždy s každým prstem přesnější a rychlejší.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 22. 5. 2022 10:02

Husty. Jakoze procak je extra giga vykony. Ale vice otisku, by mu udelalo problem a byl by pomaly.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SerifJohn 22. 5. 2022 10:58

orgasmic píše:To je zvláštní, že jde realita proti jjrr logice. Když si naskenuješ 4x ten samý prsty, tak je čtečka vždy s každým prstem přesnější a rychlejší.


Ano. Logicky, kdyz nalozis auto trema tunama pojede hur jak se dvema.
Tady je jeste dalsi faktor, ze kdyz tam mas 4 otisky, je to mozna na ukor bezpecnosti rychlejsi. Ale pri urcitem poctu tam bude pozitivni korelace a rychlost i bezpecnost pujde dolu.
To je jednoduche.
Bohuzel maji ostatni vyrobci z hlediska bezpecnosti oproti Applu propastny rozdil.
Naposledy upravil Nick Cave dne 23. 5. 2022 09:26, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněno OT z příspěvku
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod chemer 22. 5. 2022 11:17

Mě zaujalo, že jde oskenovat jeden otisk vícekrát. Nevím, jestli to bylo na S10 nebo na S21, ale když jsem to na nich zkoušel, tak mě telefon vyfák, že "tento otisk už je zadán".
Fold5 | S24+ | Watch6 Classic | Tab A8 | Redmi Note Pro 5G
chemer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kapr99 22. 5. 2022 15:28

jan.machalik píše:Tak problém s vyoadavajicim datovým připojením mám snad 50x za den. Signál je, ale data nejdou. Vždy musím zapnout režim letadlo na pár vteřin, pak se spojení obnoví...tohle je snad zlej sen � bohužel na vesnici jedeme přes 800MHz asi...


Jo mne to vypadlo vcera taky (Praha)...
Trochu mne stve ze se na to neda spolehnout...a kdyz jsme objednaval taxik tak jsem mel celkem "strach" aby to nevypadlo...
Docela blby a jeste horsi ze nevim jestli se to vubec opravi
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod Libb 22. 5. 2022 16:12

jjrr píše:Čím víc otisků tam budete mít, tím bude čtečka logicky pomalejší. Proto to raději omezili.


Spíš bych řekl, že v tom čipu, kam se ukládá hash otisku, není zase tolik místa. A reálně, kolik prstů doopravdy potřebujete?
Libb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Polsonside 22. 5. 2022 20:25

Přikládám poslední historii nabití. Užívání standart. Žádné focení. Prezentace fotek a nějaká videa. Telefonování a psaní apod. Za mě prostě výdrž úplně pohodová. Všimněte si že displej byl aktivní přes 5 hodin a po 1dni a 7 hodinách stále zbývalo nouzových 11%.
Přílohy
Screenshot_20220522-190750_Device care.jpg
Polsonside
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 23. 5. 2022 12:20

Kapr99 píše:BTW kdyz uz se bavime o "problemech"...nevim jaka aktualizace to zpusobila ale pokud si pamatuju tak uz tady o tom nekdo psal.

Stava(nebo spis ted uz je to proste porad) ze po vyfoceni snimku uz se nezobrazuje "zpracovani" fotky a hlavne se fotka nezmeni dokud neodejdu pryc z galerie.

Nevim co to dela a co to zpusobuje ale je to dost otravne pac po vyfoceni fotky ma clovek pocit ze takhle ta fotka zustane protoze po prepnuti z fotaku na galerii telefon neukazuje zadnej "loading" zpracovani a hlavne se fotka ani nezmeni(teda az potom co odejdu a zase najedu na galerii).
Ja som to spomínal v súvislosti s režimom Noc, a aktuálne som si to všimol aj v režime Portrét. Nie je to chyba, ktorá by bola pre mňa zásadná, ale snáď to opravia (ak o tom vedia, ja som to nikde nehlásil).
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kapr99 24. 5. 2022 07:50

No nejvetsi problem a docela fail u tohohle je ze u S21U to "predelani" obrazku trvalo docela dlouho.
U S22U jsem byl prave prekvapenej ze po vyfoceni to trvalo cca 1-2 vteriny a hned se ukazal vysledek.
Ted?
Objevi se "loading" kterej za 1-2 vteriny zmizi ale s fotkou se nestane absolutne nic a zmeni se treba az za 10 vterin nebo kdyz odejdu a vratim se do galerie.

Jasne neni to nic strasnyho ale je to otravny pac musis bud cekat nebo udelat X dalsich kroku.
Navic se mi libilo ze clovek videl jak se fotka zmenila.

BTW s tema datama se mi to vcera stalo 2x...to jsem ty data pouzival vcera...2x :-D
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod red98 24. 5. 2022 20:42

Riesil uz niekto z vas rozmazane fotky na s22 reklamaciou? Ak ano - ako dopadol?
Argumentum ad hominem je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
red98
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků