Sony Xperia 10 IV - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod panrt 14. 5. 2022 12:52

Po Představení nové Xperie jsme se dnes dočkali recenze na tento model a byla otestovaná výdrž, a ta je víc než excelentní a bezkonkurenční.

We clocked 32 hours of looping videos offline and 21 hours of Wi-Fi web browsing, properly impressive results. The 35 hours of voice call capability isn't half-bad either, and standby consumption was very low as well. With all that into our formula, the Xperia 10 IV posted an overall Endurance rating of 163 hours..

Oproti loňsku je tam velký nárůst
137h
31:35h Volání vs 35:19
15:36h WEB vs 21:12
26:25h Video přehrávaní vs 32:04.

https://www.gsmarena.com/sony_xperia_10 ... w-2421.php
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod Bigg.I 15. 5. 2022 12:51

Chtěl jsem letos kupovat Sony Xperiu 10 III, ale řekl jsem si, že počkám jak vyjde 10 IV a dle recenzí se rozhodnu. Nejspíš tu 10 IV koupím, protože dosluhující telefon je už v háji: Nokia 6.1.

- nesnáším velké telefony
- nemám rád výřezy, notche, průstřely a podobné kraviny
- na aktuální Nokii mi vadí šířka telefonu
- od telefonu potřebuju jen občas něco vyfotit, socialni sitě, internet a hlavně GPS navigaci + hudební přehrávač, delší výdrž
- ocením klasické features jako notifikační dioda, 3,5 mm jack a slot na SD karty

Cenová politika mě u Sony dost vadí, ale ten telefon i přes své "chyby" nabízí to co ostatní ne - rozměry a výdrž :hm
Oldschool lover
Nokia 6.1
ex. Sony Xperia X compact, BlackBerry Z10, Nokia 808, Nokia 5630 XpressMusic...
Bigg.I
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jiri.filip 16. 5. 2022 08:22

Bigg.I: Určitě neuděláš chybu. Jen se připrav na jednu věc, a sice že telefon je třeba na psaní SMS docela úzký.
Používám firemní Xperia 10 II a jsem s ní právě až na malou šířku maximálně spokojen.
Myslím, že nemám obří prsty. Přesto je psaní SMS, a to i pokud je píšu tahem na klávesnici, lehce problematické kvůli překlepům.

I přesto bude můj další soukromý telefon od SONY.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod Bigg.I 16. 5. 2022 10:37

Dokazal jsem pohodlne existovat a psat na BB Z10 i Nokii 808... Staci dobra sw klavesnice. Nechce se mi uplne davat plna palka za 10IV a mozna pockam kam spadnou ceny 10 III, ale ony asi moc nespadnou :D
Oldschool lover
Nokia 6.1
ex. Sony Xperia X compact, BlackBerry Z10, Nokia 808, Nokia 5630 XpressMusic...
Bigg.I
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod medagore 21. 5. 2022 10:48

Ahojte, zde je už popis a specifikace přímo na stránkách Sony.cz
https://www.sony.cz/electronics/support ... eria-10-iv

10 IV plánuji koupit, zatím pročítám zahraniční diskuze, všichni čekají hlavně na cenu Xperie 10 IV a nejsou moc nadšení z použitého procesoru :hm
Starší Xperii už mám, uvažoval jsem taky nad Samsungem A52s, ale zatím vyčkávám.
medagore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod johanx 21. 5. 2022 12:12

Půjdu do ní, bo sedmiletá Lumia je už o ničem. Jen ty barvičky, jak pro děcka do školičky. Takže klasika-černá to jistí. Zelená u staré řady je nádherná, co už no.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod medagore 23. 5. 2022 08:03

Dnes by měl začít předprodej, předpokládaná cena se uváděla 12.490Kč + zdarma sluchátka Sony WF-C500 v černé barvě u vybraných prodejců.
Kdybyste někdo zvažovali nákup a objevili ho za lepší cenu, tak sem s tím. Díky.
medagore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bigg.I 23. 5. 2022 08:59

Nakonec teda koupena Xperia 10 III, z druhe ruky. Nemohl jsem dele cekat, stavajici mobil umrel driv nez jsem pocital :D. Nicmene vlakno budu sledovat, treba si tu 10 IV poridim pozdeji
Oldschool lover
Nokia 6.1
ex. Sony Xperia X compact, BlackBerry Z10, Nokia 808, Nokia 5630 XpressMusic...
Bigg.I
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xman74 23. 5. 2022 10:03

O Sony Xperia 10 IV také uvažuji. Zajímají mě ale hlavně reálné zkušenosti z používání. Tak se pak prosím někdo podělte. Recenze bývají z nějakého důvodu dost často zatížené jakousi mě nepochopitelnou averzí ke značce Sony. Zajímavá mě hlavně plynulost prostředí, zvuk, fotky celkově. Případně nějaké další poznatky. Čím více, tím lépe. Díky.

Jinak na Elvira pro lze již předobjednat za 12 490 Kč + Bezdrátové špunty Sony WF-C500.
Xman74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bobanowicz 15. 6. 2022 20:20

Ahoj všichni,
netušíte někdo jestli má na český trh právě přicházející Sony Xperia 1 IV funkci eSIM? Dočetl jsem se o tomhle tématu různé vzájemně si odporující informace. Jestli jsem záležitost pochopil správně, tak pro některé trhy tahle možnost nejspíš bude, pro jiné, jak se mi zdá, zřejmě nikoliv.
Ideální by pro mě bylo, kdyby ten telefon měl šuplík pro SIM a SD + eSIM, takže bych mohl mít dvě telefonní čísla a flešku k tomu. :)
Předem moc díky všem, kdo k tomuhle tématu dokáží a jsou ochotní říct něco konkrétního.
------------------
Jen drobná technická k adminovi tohoto fóra.
Jak jsem právě zjistil, můj dotaz jste přehodil do diskuze k telefonu Sony Xperia 10 IV, což je ovšem jiný telefon než na který se ptám. Nebude to vytvářet zmatek? :)
Bobanowicz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Xman74 17. 6. 2022 08:44

Ahoj,
tak já budu ve zmatku pokračovat:))).

Xperii 1IV mám od středy a lze vložit buď jen dvě sim karty a nebo sim a paměťovku. O Esim se píše na oficiálních stránkách sony: https://www.sony.cz/electronics/smartph ... ifications (TYP SIM - nanoSIM/eSIM)

Ještě doplním. Paměťovka jde až jeden TB. Větší baterie taky pomáhá, zatím den a půl, ale to se časem myslím ještě zlepší, u minulého modelu to bylo taky tak.

Zatím první dojmy. Telefon fotí skvěle. Jasné, ostré barvy. Vše funguje jak z praku. Viděl jsem na Hurámobil recenzi a tam se mu sekal foťák, to u mě není. Ale mám ihned updatováno. Hry nehraju a je fakt, že telefon je po delším používání teplejší, ale to byla Mark III taky a pak to upravil update. Zatím totální spokojenost a teleobjektiv - to je přesně ta hračka, které mám rád:))). Plus focení na Alphě, spousta nastavení jako do Rawu. Je o tom spousta videí na youtube, mě se třeba nejvíc líbí: https://www.youtube.com/watch?v=UwuadqanwFc

Celkově je telefon pro lidi, co rádi fotí, zajímá je focení. Já mám navíc rád i hudbu a s dodanými sluchátky je to pecka. Je to drahý, chápu všechny argumenty proti, ale tohle je jasně zacílenej telefon. Mě se líbí filozofie, s jakou k tomuhle výrobku Japončíci přistoupili. Konečně zase telefon (i když odlišnej), kterej mě baví....Ale chápu, když to někoho nebere a raději za sebe nechá dopočítávat všechno stroj....já vím, je to jednodušší...

Celkový dojem. Od Mark III je to spíše pár menších kroků dopředu, ale dávají my smysl a fakt si jej užívám. Navíc je to krásnej design.
Xman74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Maxpayne2019 17. 6. 2022 10:42

:-)
Naposledy upravil Maxpayne2019 dne 17. 6. 2022 14:23, celkově upraveno 1
Maxpayne2019
Junior

Odeslat příspěvekod Bobanowicz 17. 6. 2022 12:35

to Xman74:
Moc díky za info. Já to mám objednané u Alzy a snad 20.6 by to mělo být k dispozici.
Jestli situaci chápu správně, tak kombinace - fleška + nanoSIM + eSIM by mohla být v tomhle telefonu reálná. To by ovšem byl můj splněný vlhký sen, hehe. :DD
Dětinsky se přiznám, že se na ten mobil děsně těším. :DD
Bobanowicz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Xman74 17. 6. 2022 18:39

Ahoj, měl jsem předobjednano u CZC a ve středu mi přišel telefon i se sluchátky. Na Alze jsem kdysi objednával Mark 3, ale nododali sluchatka, i když to bylo slíbeno a přímo v predobjednavce. Některý prodejci si je normálně odeberou a pak prodávají zvlášť. Těším se zítra brzy ráno do lesa. Jsem na horach a jdu vyzkoušet za ranního světla foťák. Zatím fakt paráda. Pokud umíte aspoň trošku fotit a znate základy focení, tak ten telefon nemá chybu!
Xman74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fleggy 27. 6. 2022 15:34

Kdyby to ještě někoho zajímalo, tak Xperia 1 IV pro náš trh (XQ-CT54) má sice držák na dvě nanoSIM nebo nanoSIM + microSD, ale prakticky funguje pouze jedna nanoSIM. V nastavení pak lze přidat jednu eSIM. Provozuju takto Bleskmobil a O2 SK
fleggy
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků