T630 - jak dostat sms z mobilu do PC

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tučňák 8. 2. 2006 16:36

Zdravím, potřeboval bych vědět, jestli nějak jde zálohovat sms z telefonu do PC, protože mě docela štve, že jak vypnu telefon, tak se mi sms vymažou :(

Díky
Tučňák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 8. 2. 2006 16:55

Melo by to jit pres Mobiledit.
M.
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sir_richard 8. 2. 2006 17:03

mam t610 a pouzivam foat`s mobile agent,tam si muzes ulozit i sms :D , doporučuji!
sir_richard
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The_ERROR 8. 2. 2006 20:41

Tak, tak, Float mobile agent je prostě the best of. Zadarmo, a vynikající.
The_ERROR
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Makaveli2Pac 8. 2. 2006 22:25

[quote="Tučňák"ojak vypnu telefon, tak se mi sms vymažou :(


/quote]

Zaujimave, ja som takyto problem nemal... A program - uz spominany Float mobile agent.
"I believe that everything you do bad comes back to you. So everything that I do that's bad, I'm going suffer for it. But in my heart, I believe what I'm doing is right. So I feel like I'm going to heaven." - Tupac Shakur
Makaveli2Pac
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tučňák 8. 2. 2006 23:02

Makaveli2Pac píše:[quote="Tučňák"ojak vypnu telefon, tak se mi sms vymažou :(


/quote]

Zaujimave, ja som takyto problem nemal... A program - uz spominany Float mobile agent.


Sorry já sem to blbě napsal, ne jak vypnu telefon, ale jak z něho vyndám baterku, tak se mi vymažou sms.
Tučňák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tučňák 8. 2. 2006 23:25

A můžete mi poradit, jak se s tím float mobile agentem pracuje, nainstaloval sem si ho, teď sem zkoušel dát connect a někde se mi připojí, ale nevím co s tím dál, protože se mi nikde neukážou žádné položky..nebo co mám ještě udělat..
Tučňák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kalfa 9. 2. 2006 00:33

BTW máš bluetooth adaptér??? :?: :mrgreen:
Včera jsem umřel, dnes zase sedím v práci,
vždycky jsem tušil, že to tak bude,
že umřu a howno se stane....
05/01/09 pro mě skončil život :'(
Kalfa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The_ERROR 9. 2. 2006 10:47

No tohle bude krapet veselejší.....

Přes kabel se to dělá hned jednoduše přes COM port. Obvykle po nainstalování ovladačů se vytvoří virtualní COM port (pokud je to USB). Jaké bude mít číslo se dozvíš ve správci zařízení. Pak jen spustiš FMA (Float mobil agent) a dáš Tools/option a vybereš connectivity a nastavíš správný port.....

U IrDA a Bluetooth tam sice existují položky pro připojení napřímo, ale nikdy se mi to (alespoň přes BT) nepovedlo. Nicméně, ještě jsem se nesetkal s tím, že by ovladače k BT (krom těch oknowejch) neuměly simulovat COM porty, takže si v ěch driverech nastavíš na který COM port mají připojovat telefon a v FMA jej potom nastavíš taky a mělo by to frčet.
The_ERROR
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tučňák 9. 2. 2006 12:27

Kalfa píše:BTW máš bluetooth adaptér??? :?: :mrgreen:-/quote]


Jo mám v NB integrovaný..

Kabel nemám, takže bych to chtěl rozchodit přes bluetooth, asi si s tím budu muset pohrát, protože tak jak tady je napsáno napřímo se mi to taky nepodařilo, teda nevím jestli sem to udělal správně protože v tools/option to po mě chce když zvolím bluetooth připojení nějakou adresu a to právě nevím kde zjistím :idea:
Tučňák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The_ERROR 9. 2. 2006 12:50

No právě s tou adresou jsou trable. Já sice vím jaká je, ale na driverech k Bluetooth adapteru a na tech mi to stejně nejde. (možná by to šlo najít v správci zařízení a někde ve vlastnostech, ale to chce zkusit). Každopádn ověřený způsob spočívá v připojení přes emulovaný COM port. Já napřiklad mam Gigbyte a k němu je dodáván BlueSoleil (jde volně stáhnout, ale z jiným adapterem než od Gigabyte chodí jen omezenou dobu, pak je třeba jej zaplatit). Tam je položka "Bluetooth serial port service. Pokud nechám vyhledat BT zařízení a pak na svém telefonu kliknu pravým tlačítkem, objeví se položka connect-->bluetooth serial port service-->bluetooth serial port service A a B (těm se dá v nastavení přiřadit číslo COM portu) tím pádem jse připojen na COM a FMA jej detekuje.
Další možností je v nastavení zvolit, jaké zařízení se má automaticky napojit, jestliže dojde k otevření určitého vyrtualního COM portu. Tak to mám já a chodí to naprosto spolehlivě :wink:
The_ERROR
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tučňák 13. 2. 2006 23:19

No právě, já tu adresu taky znám, ale nevím kde ji mám napsat, mám FMA 2.1 s českou lokalizací, když zvolím bluetooth připojení, tak mi vyhodí chybovou hlášku, že můj operační systém nepodporuje bluetooth - což je blbost, a když zvolím připojení přes virtuální port s původní nastavením: Port: COM4, rychlost:115200, RTS: zapnuto, DTR: vypnuto.. a dám vyhledat zařízení tak mi to najde nějaké Agere Softmodem version...nevím jestli to nastavení má být nějak jinak nebo jak to má vlastně být.. :idea: :idea: :idea:

A s tím tvojím programem BlueSoleil by mi to chodilo?
Tučňák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tučňák 13. 2. 2006 23:32

Aleluja :mrgreen: , konečně se mi to podařilo nastavit, že mi to chodí..

teď mám jiný problém - když sem připojený tak příchozích zprávách nemám nic - přitom jich v telefonu mám asi 60, jak je tu mám dostat - hláškuje kí to žádné položky k zobrazení. Zkuste obnovit složku..

Díky
Tučňák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sir_richard 14. 2. 2006 12:26

no ja mam verzi 2.1.2.17g Beta3.a funguje mi normalne, zkusil jsi refres te slozky?pak by se ti melo otevrit okno s prubehem nahravani sms do PC :wink:
sir_richard
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tučňák 14. 2. 2006 16:03

Jj, dík :D , napadlo mě to už to jde. Když chci naopak sms z PC zkopírovat do telefonu, tak to po mě chce nějaký soubor pro uložení - zkoušel sem vytvořit nový .txt a přes tohle, akorát nevím jestli je to dobře, protože potom mi to napíše, že novy.txt byl zkopírován do mobilu, ale telefon nic nehláškuje..
Tučňák
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků