Výpadek Vodafone - některé odchozí hovory a infolinka.

O výpadcích a dalších síťových problémem mobilních operátorů

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod szantus 16. 3. 2020 09:49

Ahoj, od cca 9:15 se nemohu dovolat na určitá telefonní čísla (pevná linka a t-mobile), problém není na mojí straně ani na druhé (ověřován blacklist a ostatní věci) při pokusu o dovolání se na infolinku Vodafone automat sdělil že mají momentálně výpadek a řeší to...
Doplnění 10:15 - příchozí hovory bez problémů, u odchozích na mobil to řekne hlášku, že volaná stanice je nedostupná, u pevné ani nezačne vytáčet a hned ukončí (bez hlášky).
Doplnění 11:15 - Vodafone se již na Facebooku přiznal k masivnímu výpadku sítě (samozřejmě jejich reklamní řeči to zní jako banalita a že údajně mají problémy všichni operátoři)..
Přílohy
Screenshot_20200316_112344.jpg
Naposledy upravil szantus dne 16. 3. 2020 11:24, celkově upraveno 2
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Izibia 16. 3. 2020 10:06

U mě symptomy vypadají tak, že cca v 75% případů telefon okamžitě oznámí ukončení hovoru, v těch 25% dostanu obsazovací tón nebo spojení, zřejmě podle skutečné obsazenosti linky.
Nesouvisí to s volaným číslem (EDIT: nezkoušel jsem volat do vodafonu)

Otestoval jsem i příjem hovorů, a v periodě, kdy Vodafone zrovna neumožňuje hovory ven, příchozí hovory normálně přijímá.

EDIT: Data fungují v pořádku. To by bylo v souladu s tím, že i hovory v rámci Vodafone fungují.
Naposledy upravil Izibia dne 16. 3. 2020 12:36, celkově upraveno 1
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 16. 3. 2020 10:44

Taky hlaska o nedostupnem cisle Kaktusu, od jineho operatora neni problem.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mikemiky 16. 3. 2020 11:39

Aktuálně do 02 jsem se dovolal až na 4.pokus ale data bez problémů..
mikemiky
Junior

Odeslat příspěvekod Robert.Hujer 16. 3. 2020 12:48

szantus píše:...a že údajně mají problémy všichni operátoři)..


Nechapu to hejtovani. VF (minimalne v tom vyjadreni, ktere jsi postnul) nepise, ze maji problem vsichni operatori. Rika, ze to s nima resi (jelikoz je asi problem na propojeni mezi VF a TM/O2)...
Robert.Hujer
Junior

Odeslat příspěvekod Izibia 16. 3. 2020 16:13

@Robert.Hujer

Brblání na vodafone mi přijde na místě:
Vodafone píše, že může docházet k potížím "při volání mezi sítěmi". Zapomněl ovšem říct, že k potížím dochází pouze při volání ze sítě vodafonu do jiných sítí.
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 16. 3. 2020 19:52

Zhruba od druhé hodiny už fungovalo vše bez potíží. Hovory v rámci sítě Vodafone (i jeho virtuálů) v pořádku, jen mimo síť byl problém.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků