Nastavit manuální Preferovaný typ sítě pro Hlas a pro data

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Da Gony 15. 7. 2021 14:28

Mám takovou prekérní situaci, kdy jsme na místě s ne uplně dobrým pokrytím. To znamená = 3G žádné. GSM a LTE ucházející ale naprosto dostatečné (LTE rychlost 2-5Mb/s, ostatní: není signál nebo nepoužitelné). Kromě toho mi v režimu PouzeLTE nejdou hovora příchozí&odchozí

Stručně: potřeboval bych nastavit, abych měl typ sítě pro DATA: Pouze LTE, ale pro hovory Pouze GSM. Tyto položky jsou v menuNastavení-Síť - Mobilní S.-Rozšířená-Pref.typ.sítě(asi 20 položek):
Kód: Vybrat vše
pro ukázku
Global
Automaticky
CDMA/EvDO - automaticky
--- dále jsou technologie v kombinacích - uvádím jen jednotlivé  dole. Ukázka kombinace: CDMA/EvDO/GSM/WCDMA
LTE
WCDMA
Pouze TDSCMA
GSM
EVDO
NR
CDMA+LTE/EvDO



Jelikož GSM má naprosto nepoužitelně pomalá data(jakože se ani stránky nenačtou do minuty) a zároveň mi nefungují hovory(tam ani mě), když mám typ sítě LTE, jsem v situaci, že když mám Typ sítě : Auto / Globální / GSM/CDMA/LTEatd, tak se mi přepíná mezi datovou sítí LTE a GSM. Naštěstí hovory jdou (když se to může přepínat, tak se to z LTE přepne na GSM kvůli volání). Jenže data mi skáčou z GSM na LTE a zpět a je to pomalé někdy.

Když mám:
-Pouze LTE - nejdou hovory ani odchozí ani příchozí
-Pouze GSM - Data jsou extrémně pomalá (indikace tak <10 kB/s) - jakože se nic nenačte
-Auto - to je přijatelné, akorát data skáčou mezi GSM a LTE a má to setrvačnost

Mám LineageOS 18.Ale předpokládám, že v tomto je stejný jako A.O.S.P. Nevím jak je to s možností nastavit typ sítě pro data a typ sítě pro Hlas
Da Gony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 7. 2021 14:39

Dualsim - 1 sim volání, 2 sim data
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymius 15. 7. 2021 15:25

Poridit normalni tel a dat LTE only + VoLTE
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod Da Gony 16. 7. 2021 08:11

Děkuji, ale oba postupy mě napadly:
1. 2 SIM. Uvažuji o tom v budoucnosti , ale momentálně tam mám na SIM spoustu nevyužitých dat o která nechci přijít. Taky chci zachovat číslo. I když by to vše bylo u stejného operátora, nevím zda tohle by bylo možné(převést data a kredit na jinou a puvodni SIM zachovat)
hlavní překážka je že bych ppřišel o microSD slot
2.Virtuální operátor údajně VoLTE neumí.


Ptal jsem se na radu jak to řešit softwarově, výměna telefonu je mimo.
Da Gony
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků