DATAMÁNIE aneb 100 GB a 1000GB dat od O2

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod polda 27. 1. 2023 18:21

Zdravím , jak je to s převodem (mám OKU) čísla z Vodafonu na Datamanii?
Na prodejně dostal informací,že to nejde.
Naposledy upravil polda dne 27. 1. 2023 18:33, celkově upraveno 1
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adolf.Shitler 27. 1. 2023 18:28

@4ehite-Prosti To ověření vypadá na chatový zprávy, takže pokud máš dual SIM, tak tam dát číslo druhý SIM a jestli ne, tak bohužel asi nic, jedině ten chat vypnout úplně.
Adolf.Shitler
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 1. 2023 18:49

polda píše:Zdravím , jak je to s převodem (mám OKU) čísla z Vodafonu na Datamanii?
Na prodejně dostal informací,že to nejde.

z Oskarty na Datamanii bez problému
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m4rk3J 27. 1. 2023 22:40

o2.png
m4rk3J
Junior

Odeslat příspěvekod ziki 27. 1. 2023 23:30

polda: Přenos čísla na Datamánii je velmi jednoduchý a ten kdo vám na prodejně řekl, že to nejde, prostě neví která bije. Pro přenos čísla na Datamánii platí úplně stejná pravidla, jako pro přenos na předplacenou Go kartu a zrovna nedávno jsem na Damanánii přenášel číslo z Twistu. Z Datamánie odešlete SMS na číslo 999111 ve tvaru: „PRENOS XXXXXXXXXXX YYYYYYYYY“, kde XXXXXXXXXXX je ověřovací kód účastníka (OKU) získané od stávajícího operátora, a YYYYYYYYY je přenášené telefonní číslo. A přijde vám potvrzující SMS, jestli to opravdu myslíte vážně spolu s termínem, kdy by došlo k přenosu. Já při přenosu narazil na největší problém v tom, že mě spíš T-Mobile nechtěl pustit, poněvadž mi v sekci Můj T‑Mobile nechtěl zobrazit OKU kód, protože jsem byl přihlášený přes SMS a prý pro mou bezpečnost se musím přihlásit přes email a tedy zaregistrovat. Naštěstí jsem ale v telefonu k onomu číslu našel úvodní SMS Twistu i s OKU kódem, který musí povinně po aktivaci SIM poslat :D
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod 4ehite-Prosti 28. 1. 2023 12:04

Adolf.Shitler píše:@4ehite-Prosti To ověření vypadá na chatový zprávy, takže pokud máš dual SIM, tak tam dát číslo druhý SIM a jestli ne, tak bohužel asi nic, jedině ten chat vypnout úplně.


děkuji ale vůbec netuším co jsou to ty chatový zprávy. Pokud myslíš aplikaci Duo od googlu tak tu mam deaktivovanou, jako většinu těch jejich nesmyslů.
4ehite sa prosti
4ehite-Prosti
Junior

Odeslat příspěvekod Adolf.Shitler 28. 1. 2023 12:29

Najdeš to v telefonu ve Zprávách jako Zprávy Chatu. Je to komunikace jako SMS, akorát mimo operátora, přes servery Google.
Adolf.Shitler
Junior

Odeslat příspěvekod 4ehite-Prosti 28. 1. 2023 13:02

Aplikaci Zprávy od Goolgu mám deaktivovanou a používám něco jiného
4ehite sa prosti
4ehite-Prosti
Junior

Odeslat příspěvekod Adolf.Shitler 28. 1. 2023 13:18

Zprávy Chatu jsou i ve zprávách třeba Samsung. Jiný důvod pro automatické ověření ze strany Google snad není.
Adolf.Shitler
Junior

Odeslat příspěvekod 4ehite-Prosti 28. 1. 2023 14:22

Tohle není Samsung, jako dochází mi nějak jako možnosti. Ale pokaždé když vložím datamanii tak se pošle SMS. Jinak mám neomezený tarif v druhém SIM slotu a pokud to něco posílá tak to nevím, neřeším ale u té datové sim mi to jako hodně vadí.
Platím za smsky o kterých nevím nic. Vlastně já nemám ani přihlášený google účet na tomhle telefonu, tak nevím o co tady jde.
4ehite sa prosti
4ehite-Prosti
Junior

Odeslat příspěvekod jjrr 28. 1. 2023 14:36

Tak většina dual SIM telefonů umožňuje asi volbu, kterou SIM použít výhradně na SMS, tak tam vyber tu druhou SIM.
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod 4ehite-Prosti 28. 1. 2023 14:48

Ano to tam je nastaveno, SMS a hovory jdou jen z neomezené SIM ve slotu #1 a data taky. když si do telefonu dám datamánii tak si jen v nastavení přehodím data na SIM ve slotu #2. Proto tomu nerozumím
4ehite sa prosti
4ehite-Prosti
Junior

Odeslat příspěvekod Milos 28. 1. 2023 15:46

Jaký máš telefon, když ne Samsung? Některé značky telefonů (např. Xiaomi) totiž při výměně SIM karty v telefonu posílají ověřovací SMS do "centrály".
Milos
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 4ehite-Prosti 28. 1. 2023 15:58

Umidigi A7 pro.
Ostatní telefony mám s custom romkou bez googlu a podobných věcí, tam problém není.
4ehite sa prosti
4ehite-Prosti
Junior

Odeslat příspěvekod pulmann 28. 1. 2023 16:29

ako, že na Datamanii pak budu mít jiné, svoje číslo ?
To lze ?
Mně v O2 stále říkají, že to nelze.



ziki píše:polda: Přenos čísla na Datamánii je velmi jednoduchý a ten kdo vám na prodejně řekl, že to nejde, prostě neví která bije. Pro přenos čísla na Datamánii platí úplně stejná pravidla, jako pro přenos na předplacenou Go kartu a zrovna nedávno jsem na Damanánii přenášel číslo z Twistu. Z Datamánie odešlete SMS na číslo 999111 ve tvaru: „PRENOS XXXXXXXXXXX YYYYYYYYY“, kde XXXXXXXXXXX je ověřovací kód účastníka (OKU) získané od stávajícího operátora, a YYYYYYYYY je přenášené telefonní číslo. A přijde vám potvrzující SMS, jestli to opravdu myslíte vážně spolu s termínem, kdy by došlo k přenosu. Já při přenosu narazil na největší problém v tom, že mě spíš T-Mobile nechtěl pustit, poněvadž mi v sekci Můj T‑Mobile nechtěl zobrazit OKU kód, protože jsem byl přihlášený přes SMS a prý pro mou bezpečnost se musím přihlásit přes email a tedy zaregistrovat. Naštěstí jsem ale v telefonu k onomu číslu našel úvodní SMS Twistu i s OKU kódem, který musí povinně po aktivaci SIM poslat :D
pulmann
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků