Předplacené karty

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jenik3 10. 6. 2022 16:53

Diky. Ve spechu jsem to vlakno nemohl najit. Myslim, ze 30kc za mesic je dobra cena. Predplacena karta =bez starosti.
jenik3
Junior

Odeslat příspěvekod velkejfrajer 5. 2. 2023 11:40

Ahoj, mohu požádat zkušenější o radu? měl jsem číslo pod rámcovou smlouvou u O2, tam jsem skončil -> převedli mě na předplacenku a nabili kredit. Hned další den jsem číslo převedl pod emtéčko.

Nyní jsme požádal O2 o vrácení nevyčerpaného kreditu (něco mezi 200-300,- by to mělo být) a v O2 mi 2 operátoři tvrdili, že tam žádný kredit ani nebyl a třetí mi tvrdí, že tam žádný kredit není, že ho automaticky převedli emtéčku a budu ho mít odečtený z prvního vyúčtování.

Je to možné? Ve všeobecných podmínkách nic takového neuvádí, pouze to, že si musím osobně na prodejně zažádat s občankou a osobním podpisem, ne že mohou něco někomu samovolně převádět...

Nemá někdo zkušenost?
Samozřejmě to ověřím i na emtéčku, ale tam podpora o víkendu nepracuje...
Díky
alcatel one touch db - nokia 6510 - sony ericsson t68i - sony ericsson t 310 - nokia 3650 - nokia n-gage - nokia 3650(znova) - siemens c35i - nokia 6310i (vice v servisu nez u me)
velkejfrajer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m4rk3J 5. 2. 2023 11:51

Nebyl to jen nějaký bonusový kredit? Jsi si jistý, že to byl opravdu ten klasický, který se dá použít i na premium SMS apod.?
m4rk3J
Junior

Odeslat příspěvekod velkejfrajer 5. 2. 2023 11:56

Tak to nevím jak zjistit. Bylo mi ve firmě (kde byla rámcovka) řečeno, že mi automaticky nabijí 300,- kredit a ten jim ještě doplatím. Nevím, zda může být nějak "bonusový"?
O2 Guru mi říkal na lince, že to dobití kreditu vidí, ale že to je to jediné, co tam vidí. Karta je jinak prý už uzavřená s nulou... Žádná žádost o vrácení zbylého tam prý evidována není. A pak začla tvrdit to, že to automaticky to O2 převádí emtéčku... Což mi přijde jako blbost - nikde o tom není žádné info.
alcatel one touch db - nokia 6510 - sony ericsson t68i - sony ericsson t 310 - nokia 3650 - nokia n-gage - nokia 3650(znova) - siemens c35i - nokia 6310i (vice v servisu nez u me)
velkejfrajer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 30. 5. 2023 07:26

Vodafone od 1.6. do 31.8.2023 přidá předplacenkám 5GB dat. Od 29.6.2023 změní a zdraží balíčky.

Zdroj https://www.lupa.cz/aktuality/vodafone- ... ou-drazsi/
Milos
Pokročilý

Odeslat příspěvekod peta809 6. 6. 2023 17:47

Nevím do jakého tématu přesně zařadit, ale asi bude zajímat Ředitele ČTÚ. Mě to každopádně zaskočilo. V šuplíku jsem měl neaktivované lehce archivní SIM karty od T-Mobile s počátečním kreditem 200 Kč a všechny a následujícími daty expirace nešly aktivovat, tedy kolik SIM, tolik 200 Kč v pr***i. Opravdu jsem čekal, jak tu kde kdo psal, jak jdou aktivovat kolikrát i X let prošlé, že to nebude problém. Tak se bohužel ukázalo, že je. Ještě že jsem je tenkrát koupil za pár kaček B)

20.8.2021
11.9.2021
11.3.2021
21.11.2022
21.11.2022

Až ty, které jsou do 10.3.2023 jdou aktivovat...

Btw třeba mi to Ředitel ČTÚ a nebo někdo z vás vysvětlí.
peta809
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ze.us 6. 6. 2023 18:48

Nekdo chtel to cislo.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Letadlo 6. 6. 2023 20:50

@peta809:

U T-Mobilu běžná praxe už několik let. Po datu expirace nejde aktivovat už žádná Twistová karta. Hlídají to. (Nebo to alespoň byla moje zkušenost.)
Letadlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 6. 6. 2023 21:23

Optimista
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 7. 6. 2023 04:06

U Twistu jsem nikdy neaktivhovnal sim s prošlou expirací. (Ale zda se mi, že nějakou krátkou dobu po expiraci (měsíc, dva) aktivhovnat ještě jdou, ale jsou pak potíže třeba s kreditem a nebo nějakou službou).Takže o tom nic nevím. Ale Datartovky a 200 Kč na nich bych si hlídal a určitě nenechal projít.

Ale díky těmto příspěvkům jsem si uvědomil, že mám vlastně ještě několik SIM Vodafone, které mají už snad 7 let (?) (na těchto SIM gratis co kdysi Vodafone rozdával ale žádné datum expirace není, takže proto asi jdou/šly aktivhovnal i takhle dlouho po získání) a pokud půjdou aktivhovnat, tak by na nich možná teď mohlo být akčních 5 GB navíc grátis. No tak když to budu potřebovat, což zatím nepotřebuju, tak minimalně jednu vytasím. :D
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 13. 6. 2023 06:34

Z F*ckbooku T-Mobile:

Honza Zn
T-Mobile CZ Dobrý den, když vidím, že se tu řeší předplacené karty, tak bych měl dotaz...dnes mi přišla SMS, že v červenci na jednom mnou používaném čísle bude zrušený tarif Twist Našim+ (3,50 Kč/ min) a bude nahrazený tarifem Twist Standard (4,50 Kč/min). Tarif Twist S námi (3,90 Kč/min.) v aktuálním ceníku bude platit dál a bude možné na něj přejít, nebo bude taky zrušený a nahrazený tarifem Standard? Tarif S námi nyní mají rodiče a je zvláštní, že několik let měli mnohem dražší Twist tarif a na výhodnější ceny je nikdy nikdo automaticky nepřeváděl. I když se možná v rámci všeobecně známých specifik českého trhu "zkvalitňuje" pouze na vyšší ceny... � Děkuji.

T-Mobile CZ
Dobrý den, Honzo, ano tarif Twist Našim+ vyřazujeme ze stálé nabídky a bude nahrazený tarifem Twist Standard, kdy bude hovor za 4,50 Kč/min a SMS za 1,90 Kč. Anet

Sním či bdím ? Minuta hovoru za 4,50 Kč? WTF? KarTel útočí na nebohého čekého zákazníka/ovci. :D Každý kdo proti tomuto zlu aktivhovně nebojuje je hňup, co si nechá kálet na hlavu. 8-)
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 13. 6. 2023 06:59

Tvl cena za minutu 3,50 - 4,50............to někdo má ? Pokud jo tak je mu to jedno
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod passé 13. 6. 2023 07:02

To je standardni cenikova cena, za kterou 90 % uzivatelu prepaid SIM standardne vola.
passé
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hauzz 18. 6. 2023 22:45

Proč si to ten chudák nepřevede aspoň na Twist plus?
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 19. 6. 2023 06:01

U toho Twist+ se myslím počítá vždy celá minuta ne ? Už si to moc nepamatuju, kdysi dávno jsem to aktivhovnal hromadně známým s Twistem. :D

https://mobilenet.cz/clanky/ukryta-nabidka-twist-plus-potesi-zakazniky-t-mobile-s-predplacenkou-14689

Cvičně jsem poslal SMS u jednoho čísla, které je aktivní dýl jak půl roku a odpověď:

"Vážený zákazníku litujeme, ale službu nemůžeme aktivovat, není pro vás určena. Váš T-Mobile. :D

Tak asi jedině to aktivhovnat přes linku u pracovníků T-Mobile a snad budou povolní.
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků