Nové tarify a zdražení O2 - mobil i internet s O2 TV

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Hany53 10. 6. 2023 17:49

Tak uz ze 3x NEO+ Modry jsem zazadal u dvou o OKU a vypada to, ze zvolim neco podobneho u CEZu (pod O2) za 399 (jen 3GB)
Hany53
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 10. 6. 2023 19:29

Dnes opět pohovor s O2 guru (zakončené objednávkou hovoru s retenčním).

Podle tohoto pracovníka O2 linky: zdražení samotného internetu na doma se prý v dohledné době nechystá.
Je otázka, jak dobře je informován, resp. co všechno může pustit v tento okamžik ven.

Nejvtipnější moment hovoru byl, když jsem mu dokázal, že O2 spolu pro jednoho teď vychází dráž, než samostatný mobilní tarif + domácí internet (s tím dosud nezdraženým internetem). Což je z marketingového hlediska "spojte si služby a ušetřete" dost velký úlet... který mne přesvědčuje o tom, že ke zdražení internetu spíš dříve než později dojde, že je to v plánu.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 14. 6. 2023 01:30

Hany53 píše:vypada to, ze zvolim neco podobneho u CEZu (pod O2) za 399 (jen 3GB)


Vodafone má do konce července akci: neomezené volání a SMS + 1.5 GB za 327 (nastálo). Lepší pro ty, co potřebují hlavně to volání a o data jim moc nejde.

Update: Vodafone na červenec akci vylepšil - dává 3.5 GB dat, zbytek včetně ceny zůstává. Tím téměř dorovnává parametry nejnižšího neomezeného tarifu od O2 (NEO+ modrý), za cenu téměř poloviční.

Po hovoru s retenčním jsem dostal slevu 400 na O2 Spolu pro jednoho.
Tedy místo nové ceny 1100 to budeme mít za 700.
Vzhledem k tomu, že v místě je domácí internet od místních poskytovatelů v cenách od 250 do 400 a k tomu bych přidal ten o něco horší (ale levnější) tarif od Vodafone za 330 (a přišel o možnost O2 TV)... tak jsem to vzal.

Jo, a paní z retence opět tvrdila, že samostatný internet se v dohledné době zdražovat nebude.
Na druhou stranu ale netušila (a po chvíli připustila), že základní O2 Spolu pro jednoho teď bude vycházet o 50 Kč dráž, než samostatný mobilní tarif a domácí internet.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peta809 14. 6. 2023 04:07

Předpokládám, že ta sleva je ve formátu 200 + 200, protože mně tvrdili, že mi na internet nemohou dát vyšší slevu než 200 Kč. Ale moc jim nevěřím, spíš nechtějí.
peta809
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 14. 6. 2023 10:13

Peta:

Tohle je sleva 400 Kč na celé O2 Spolu. V něm není výslovně uvedeno, kolik stojí internet a kolik mobil, a k čemu z toho se ta sleva dává.

Přišel mi mail, že ruší slevu 200 a vzápětí, že dávají slevu 400 Kč.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 14. 6. 2023 14:31

Můžeš to jako pro blbce zrekapitulovat? Kolik jsi teda platil před zdražením, kolik pozdražení a kolik nově po té 400korunové slevě, klidně zedituj tvůj poslední příspěvek. Dík.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sibelius_cz 14. 6. 2023 15:41

peta809 píše:Předpokládám, že ta sleva je ve formátu 200 + 200, protože mně tvrdili, že mi na internet nemohou dát vyšší slevu než 200 Kč. Ale moc jim nevěřím, spíš nechtějí.


já včera dostal slevu 250Kč na internet zlatý (VDSL), tedy mám ho za 399Kč

Jinak mi na retenčním nabízela kombinaci internetu "internet zlatý" + tarifu "NEO+ Stříbrný" s celkovou cenou 949 Kč (což pro mě nebylo výhodné, takže jsem to odmítnul)
Samsung Galaxy S23 Ultra | Samsung Watch 6 44mm
Sibelius_cz
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 14. 6. 2023 17:56

dockalacek píše:Můžeš to jako pro blbce zrekapitulovat? Kolik jsi teda platil před zdražením, kolik pozdražení a kolik nově po té 400korunové slevě


Tabulka s cenami různých variant O2 Spolu je na předchozí stránce.
No a já ukecal slevu 400 už od teď. NEO+ modrý (neomezené volání a SMS, nově 4 GB dat a 3x za měsíc neomezená data na den) + Internet HD Bronz (20/2 Mbps).
Takže od července 699 místo 1099, resp. teď poslední měsíc 599 místo 999.
Přesněji: slevu 200 jsem měl doposud. Takže kdybych nic nedělal, platilo by se 899 nově, 799 naposled tento měsíc.

Asi bych se byl schopen dostat s neomezeným voláním a domácím internetem s rychlostí okolo 20 Mbps na cenu mezi 600 a 700 Kč, ale musel bych změnit mobilního operátora i poskytovatele internetu. A s internetem je v dané lokalitě docela malý výběr a nejistý výsledek (samota v údolí mezi dvěma vesnicemi). Kabel tam podle Cetinu dává max 8 Mbps, takže prakticky bude nepoužitelný. S internetem přes LTE to celkem jde.

P.S. V té tabulce je chyba ve sloupci J. S otazníky jsem napsal, že cena samotného internetu HD Bronz bude 499, ale zatím to vypadá, že cena zůstane ještě nějakou dobu na 449 Kč
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 14. 6. 2023 18:02

Se v tom nějak ztrácím. Takže jsi na tom líp než před zdražením?
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 14. 6. 2023 18:12

Nedělej z toho vědu. 8-)

Pro větší přehlednost budu ceny zaokrouhlovat o korunu nahoru:
Platit nově budeme 700 Kč (což je v dané lokalitě akceptovatelné - vzhledem k omezenému výběru poskytovatelů pevného internetu).
Služby: 1x O2 spolu Neo+ modrý, internet HD bronz, O2 TV modrá.
Nová ceníková cena těchto služeb 1100 - máme je nově s 400 Kč slevou - tedy za těch 700 Kč.

Původní ceníková cena toho byla 1000 Kč.
Dosud jme měli slevu 200 Kč (platilo se 800 Kč), ukecal jsem slevu dalších 200 Kč.
Budeme tedy platit o stovku méně než před aktuálním zdražením. Resp. stejně, jako jsme platili před předchozím stokorunovým zdražením na konci léta vloni.


Vyšší slevou jsem kompenzoval zdražení z loňského podzimu a zároveň to budoucí zdražení, co přijde za měsíc - tak se to dá také chápat.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rcc2 14. 6. 2023 21:58

Necelý rok mám O2 spolu pro čtyři bez internetu. Všechna čísla neomezené volání a sms kamkoliv, 3 čísla mají po novu 4GB dat a 1 číslo 12GB dat. Dosud jsem platil 1400Kč/měs. Ano, od července má přijít zdražení o 50kč/měs. na číslo - celkem tedy o 200. Dosud jsem byl spokojen, zdražení mne však vyprovokovalo k akci. Telefonát na linku O2 s žádostí o ukončení služby a vygenerování OKU kódu. Rychlý rozhovor s operátorem a jeho nabídkou dalších nepotřebných služeb, reagovat po vzoru písně Visacího zámku - nehci nechci, jen ukončit smlouvu na služby. Následuje přepojení na výpovědní oddělení, tam jen sdělit, že máte lepší nabídku od konkurence bez bližší specifikace. Můj cíl byl zachovat stávající cenu, na to operátor výpovědního oddělní reagoval, že mně nabízí okamžitě slevu 200Kč na celkový tarif, tím je vynulováno červencové zdražení. S tím jsem souhlasil. Pak jsem si náhodou na internetu zjistil, že jsem se mohl dostat ještě o 150 Kč na celkový tarif níže, ale to už nebudu řešit. Jsou to ty retenční nabídky, některý iniciativ. U toho základního tarifu O2 neomezené volání a sms kamkoliv + 4GB dat se můžete dostat na cenu 300Kč/měs. ten vyšší s 12GB dat cena 350Kč/měs. Nebojte se zavolat operátorovi, ale ne s žádostí o slevu, ale vždy s žádostí o ukončení služby! A pak se budou dít věci... :-)
rcc2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ze.us 14. 6. 2023 22:50

Jo, neni nad spokojeneho zakaznika platiciho cenikovou cenu.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod passé 15. 6. 2023 04:41

Jeste to mohl snizit o 300, kdyby platil pres Airbank, nebo o 600 kdyby to rozdelil na 2 osoby.
passé
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 5uch 16. 6. 2023 12:54

Čistě teoreticky a obecně... Je sleva za Air Bank kombinovatelná s jinými slevami?
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jiří P 17. 6. 2023 22:26

Určitě je kombinovatelná s retenčními slevami. Doteď jsem měl O2 Spolu pro jednoho s 400 Kč slevou a jelikož byla konečná faktura větší než 600 Kč tak jsem podmínky akce s Air Bank splnili a dostal 300 Kč zpět na účet.

Moc se mi ale nelíbí že reakce všech „guru“ na stížnost že O2 zdražují už tak předražené služby je, že si stačí založit účet u AB a čerpat cashback který můžou podle podmínek z měsíce na měsíc zrušit. Bohužel O2 má svůj exkluzivní O2 Sport nebýt něho tak řeším TV normálně u TMO a vykašlu se na tohle pomalé vaření husy kdy O2 pomalu zvedá opakovaně faktury po 50ti korunách.

Po oznámení zdražení jsem měl zajímavý hovor s retenčním oddělením. Sleva 400 Kč je maximum co můžou dát na O2 Spolu pro jednoho. Po trochu navádění operátorky jsem ale dosáhl toho, že mi O2 Spolu rozdělila na Mobil a Internet + TV zvlášť a snížila tarif mobilu z Modrý na Bílý (šlo mi jen neomezené volaní) a tam už šla dát maximální sleva 500 Kč mezi obejmi službami což mi teda oproti ceně před zdražením ušetřilo 50 Kč. To ale není řešení úplně pro každého, jelikož jsem tím přišel o 2,5 GB FUP na tarifu.

Důležité poznatky pro ostatní, co chtějí slevu na retenčním oddělení, pokud máte: DSL 50/5 Mbps, O2 TV Stříbrnou + Rodinné sledovaní a jedno číslo (tarif Modrý nebo Bílý). Tak maximální slevy jsou nejspíše: 50 Kč sleva na Rodinné sledovaní + 400 Kč sleva na O2 Spolu pro jednoho nebo 300 Kč sleva na DSL 50/5 s TV Stříbrná a 200 Kč na Tarif Bílý. (Slevy jsou z ceníkových cen)
Jiří P
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků