Jaký tarif do GSM brány bezpečnostního systému?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 8. 3. 2013 21:02

V domě budu mít bezpečnostní systém, který se v případě poplachu spojí přes GSM bránu s pultem centralizované ochrany. Přemýšlím jaký paušální nebo předplacený tarif jakého operátora pro tuto bránu koupit.

Brána nebude dělat nic jiného, než občas volat na jedno zadané telefonní číslo - budu si moci vybrat, jestli to bude na číslo O2 nebo Vodafonu. Budou to krátké hovory, ale nedá se moc odhadnout jejich množství. Ideální by proto byl tarif s možností volat na jedno telefonní číslo neomezeně.

Předplacená karta má výhodu v tom, že se neplatí paušál, ale na druhou stranu v GSM bráně snadno může dojít kredit a nijak to nezjistím. Nebo snad nějak přes samoobsluhu, kdybych se pravidelně díval?

Co by se ze současné nabídky operátorů vyplatilo pořídit? Hledám nejnižší možnou cenu.

Díky
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod havros 9. 3. 2013 07:29

Pokud to bude volat na Vodafone, tak sehnat Odepiš nebo tarif Na míru za 0 Kč
Pokud na O2, tak Zero.

Hodně záleží na počtu poplachů. Pokud je to rodinný dům a čidla jsou správně nastavená, pak by k planým poplachům nemělo docházet často.

Určitě nedoporučuji jakoukoli předplacenku. Hlídat expiraci kreditu a jeho výši je za trest
| iPhone 12 Pro Max |
---
havros
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 9. 3. 2013 11:23

Krom toto zmíněného Odepiš je ještě varianta ČD Tarif od Vodafone. Za 30Kč měsíčně získá člověk volných 20 minut.
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LadislavM 9. 3. 2013 12:26

Mám na baráku stejné (spíše podobné) zařízení - GSM alarm T340M, komunikuje jen na zadané číslo buď zavoláním (odposlech) nebo sms. Čísel se dá vložit až 10.
Osvědčil se tarif Odepiš, odposlech se stejnak využije především jen v případě loupeže nebo falešného poplachu. Častější je komunikace sms a to oboustrnně, např. oboustranné ovládání spotřebičů na dálku.
Na konci roku 2012 bylo možné u starších tarifů Na míru s paušálem 0Kč aktivovat Kamarády se slevou 100%, což je naprosto dokonalý tarif k těmto zařízením.
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 9. 3. 2013 13:46

V tomto případě se ale skutečně na pult volá, neposílají se SMS. Vzhledem k neznámému počtu hovorů se mi proto víc líbí tarif, který něco stojí, ale je v něm možnost vybrat si jedno číslo pro volání zdarma, než tarif zadarmo s vyšší minutovou sazbou. Zblázní se mi bezpečnostní systém a já se pak zblázním z faktury.

Co O2 pohoda? Podmínky věku už sice nesplňuji, ale někoho bych snad našel.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LadislavM 9. 3. 2013 13:53

Co od Vodafonu Kamarád za 175Kč ? Předpokládám, že toto jistě znáte, zrovna tak znáte plno šedivek s VPN zdarma. Jestli to jen volá a nesmskuje, je to jednodužší, já řešil i sms zdarma a tam na výběr skoro nic není.
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 9. 3. 2013 14:00

Anebo předplacenka O2, k ní program Nejbližší za 50 Kč na týden. Jednou za měsíc dobít kredit. To by asi bylo nejlevnější.

Dá se zjistit aktuální stav kreditu přes Moje O2? Nebo jinak bez SIMmv telefonu?
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LadislavM 9. 3. 2013 14:07

To vyjde na kolem 200Kč měsíčně. Dost peněz na volání na jedno číslo zdarma (sms nechcete).
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 9. 3. 2013 15:42

Co je ale levnější s těmito parametry (volání na jedno číslo bez omezení)? Vodafone Kamarádi jsou jen doplněk k tarifu, takže v součtu vyjdou za víc než 200 Kč měsíčně.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LadislavM 9. 3. 2013 15:49

Jaký tarif (operátora) využíváte ve vašem mobilu ? Kamarád je doplněk, ale může být doplněn k tarifu Na míru s nulovým paušálem. Při šikovnosti jde vyhádat slevu na Kamarádech.
Naposledy upravil LadislavM dne 9. 3. 2013 15:57, celkově upraveno 1
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 9. 3. 2013 15:57

Ta agentura na kterou jste připojeni nemá nějaký vhodný tarif? Vím, že některé agentury měli vlastní sim s VPN do 100 Kč měsíčně. Co pro začátek zkusit předplacenou kartu a definitivně se rozhodnout podle reálného provozu?
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lol7 9. 3. 2013 16:06

Opravdu ocekavate, ze ten telefon bude volat 200x za den? Spis nez cenu koukal bych na spolehlivost site (hovor se MUSI uskutecnit, jinak je zabezpecovacka k nicemu) a tam je O2 jasna volba proti VF. Dal bych tam zero kontroloval utratu pres Moje o2. Krom toho verim, ze kdyby vase zabezpecovacka zacala generovat nadmerne mnozstvi zbytecny hovoru, tak by se vam z pultu centralni ochrany nekdo ozval.
lol7
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 9. 3. 2013 16:13

Je takový problém jednou za půl roku dobít 2 stovky na bleskmobil?
Nebo jste tak bohatý, že čekáte hojnou návštěvu lupičů? Pokud ano, tak nechápu, proč řešíte pár korun za jeden nebo dva hovory za rok, který ústředna poplachem vyvolá :-)
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 9. 3. 2013 16:20

Tarif s voláním na jedno číslo za paušál by byl ideální. Pak by alarm mohl provádět kontrolní spojení na PCO třeba jednou denně a snadno by se odhalila nějaká závada. Většina PCO tyto testy přenosů podporuje.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 9. 3. 2013 16:29

Nevím, kolik hovorů bude. Ale přímo mě upozorňovali, že v případě nějaké chyby může bezpečnostní systém stále detekovat poplach - a pokaždé to bude jeden hovor. Z tohoto důvodu nedoporučovali předplacenku - člověk si toho nevšimne a potom napojení na pult nefunguje.

Agentura svoje SIM nemá.

Asi to zkusím napřed s nějakou předplacenou kartou, abych viděl, jak se systém chová. Dají se i u předplacenky O2 kontrolovat a kredit hovory přes MojeO2?

O2 mám i v telefonu, teď mi dokonce bude končit smlouva, ale tuto příležitost se chystám využít lépe než jen aktivovaným voláním zdarma na druhé SIM :)

Vzhledem k ostatním nákladům, které budou s domem spojené, je tohle opravdu drobnost. Ale na druhou stranu i drobnost se dá zefektivnit. A když to takhle dělám všude (energie apod.) ve výsledku to může přinést tisíce měsíčně.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků