Nové tarify a zdražení O2 - mobil i internet s O2 TV

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Bobanowicz 31. 5. 2023 09:31

Zdarec všichni,
právě jsem se dočetl, že O2 od 1.6 (tedy oz zítřka) zavádí nové tarify. Na tyto nové tarify prý bude převádět také i své stávající zákazníky. více info viz.

https://www.mobilenet.cz/clanky/o2-pred ... niku-48283

https://www.idnes.cz/mobil/mobilni-oper ... eratori_jm

Pochopil jsem situaci správně, když té záležitosti rozumím tak, že z dosavadního tarifu "NEO modrý" (tento tarif umožňuje mimo jiné neomezená data rychlostí 10Mb/s) bude stávající zákazník automaticky převeden na nový tarif "NEO+ bronzový", který má data omezená na 12GB a navíc je ještě o 50Kč/měsíc dražší?

Doufám, že jsem situaci pochopil blbě, protože v opačném případě bych tuto změnu považoval za naprosto děsnou nehoráznost. :p
Bobanowicz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jenik3 31. 5. 2023 09:48

O zmene by poskytovatel sluzby mel informovat alespon mesic predem. Navic jde o zvyseni ceny. Ze by toto u o2 neudelali bych se divil, protoze za neplneni povinnosti jim da CTU vysokou pokutu.
Mimochodem osobne v tom vidim snahu o2, aby jejich zakaznici vice datovali (a vice platili). Pravdepodobne se lidi drzi zkratka s mobilnimi daty.
jenik3
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 31. 5. 2023 09:54

To je děs. Co O2 Family, tam to bude stejné, když jsou slouceni? A jak to ovlivní ty v O2 Spolu, máte představu?
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 31. 5. 2023 10:08

Ten převod stávajících zákazníků na nové tarify by měl být až od 1.7., takže informace o změně se k zákazníkům dostane s měsíčním předstihem.
Milos
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bobanowicz 31. 5. 2023 10:14

jenik3 píše:O zmene by poskytovatel sluzby mel informovat alespon mesic predem. Navic jde o zvyseni ceny. Ze by toto u o2 neudelali bych se divil, protoze za neplneni povinnosti jim da CTU vysokou pokutu.
Mimochodem osobne v tom vidim snahu o2, aby jejich zakaznici vice datovali (a vice platili). Pravdepodobne se lidi drzi zkratka s mobilnimi daty.


Teď jsem prozkoumal od dubna sms i emaily od O2 a oznámení o zdražení a změně tarifů jsem v tom najít nedokázal. Takže pokud jsem to nepřehlédl, tak mi to oznámeno tímto způsobem nebylo.

Našel jsem pouze oznámení typu "Od 15. 5. 2023 snižujeme příplatek k ceně dat čerpaných v zóně EU nad limit dle nařízení Komise EU 2016/2286 na částku 0,0519 Kč s DPH (0,0429 Kč bez DPH) za 1 MB, aby odpovídal nařízení EU 2022/612. Dále od 15.5.2023 zvyšujeme u Vašeho tarifu NEO Modrý limit objemu dat v roamingu v zóně EU na 45 GB, aby odpovídal nařízení Komise EU 2016/2286"

Potom tunu reklam na O2 TV, což je ovšem služba, která jde zcela mimo mě, protože televizi už dobrých 15 let nesleduji.... a podobný pro mě zcela nezajímavý balast. :p

Každopádně pro mě ta změna tarifů představuje překvápko o kterém jsem se dozvěděl teprve až dnes z webu.

-- 31. 5. 2023 11:17 --

Milos píše:Ten převod stávajících zákazníků na nové tarify by měl být až od 1.7., takže informace o změně se k zákazníkům dostane s měsíčním předstihem.



OK. Mě hlavně zajímalo zda jsem situaci skutečně pochopil správně, že stávající "NEO modrý" bude automaticky převeden na "NEO+ bronzový" což bude mít důsledek, že aktuální tarif nejen zdraží o 50Kč/měsíc, ale hlavně z dosavadního neomezeného tarifu (neomezeného při rychlosti 10Mb/s) se stane tarif omezený na 12GB/měsíc.

Tohle považuji za natolik velkou drzost, že nemohu uvěřit tomu, že jsem tu změnu pochopil správně. :p
Bobanowicz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod passé 31. 5. 2023 10:20

Vyzadas OKU a oni ti to v retenci mozna i zlevni. ;-)
passé
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bobanowicz 31. 5. 2023 10:20

dockalacek píše:To je děs. Co O2 Family, tam to bude stejné, když jsou slouceni? A jak to ovlivní ty v O2 Spolu, máte představu?


Bohužel představu nemám. Změnu jsem zjistil před chvílí z těch výše uvedených zdrojů. Nic víc o tom nevím.

-- 31. 5. 2023 11:23 --

passé píše:Vyzadas OKU a oni ti to v retenci mozna i zlevni. ;-)


No jasně. Odchod, příp. nějaká rozumná retenční nabídka je logický postup.
Bobanowicz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milos 31. 5. 2023 11:36

Bobanowicz píše:OK. Mě hlavně zajímalo zda jsem situaci skutečně pochopil správně, že stávající "NEO modrý" bude automaticky převeden na "NEO+ bronzový" což bude mít důsledek, že aktuální tarif nejen zdraží o 50Kč/měsíc, ale hlavně z dosavadního neomezeného tarifu (neomezeného při rychlosti 10Mb/s) se stane tarif omezený na 12GB/měsíc.

Tohle považuji za natolik velkou drzost, že nemohu uvěřit tomu, že jsem tu změnu pochopil správně. :p

Stávající tarif "NEO Modrý" stojí 899Kč a bude převeden na nový tarif "NEO+ Stříbrný" s cenou 949Kč. Oba tyto tarify mají neomezená data s rychlostí 10Mbps.
Milos
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bobanowicz 31. 5. 2023 13:12

Milos píše:Stávající tarif "NEO Modrý" stojí 899Kč a bude převeden na nový tarif "NEO+ Stříbrný" s cenou 949Kč. Oba tyto tarify mají neomezená data s rychlostí 10Mbps.


Díky za reakci. Takže jsem to skutečně pochopil špatně a z mého pohledu dochází "pouze" ke zdražení o 50Kč/měsíc, protože těch 5 dní v plné rychlosti s velmi vysokou pravděpodobností nebudu využívat.
Bobanowicz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hany53 1. 6. 2023 12:29

Tak k těm změnám. Měl jsem FREE+ modrý s 3G dat. Dneska už mám NEO+ modrý s 4G dat a cena zůstala stejná.
Hany53
Junior

Odeslat příspěvekod polulin 2. 6. 2023 19:34

Ano, cenu zvednou až od 1.7. Je to na faktuře.
polulin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 5uch 2. 6. 2023 21:46

Info z faktury tarifu O2 spolu (ve kterém je 1x FREE+ modrý)
Vylepšujeme Váš tarif O2 Spolu pro jednoho. Od 1.7.2023 jsou trvalou součástí Vašeho tarifu u níže uvedených mobilních služeb Data naplno, která Vám umožní neomezeně datovat plnou 5G rychlostí celých 24 hodin. Ke stejnému datu do tarifu přidáváme jako jeho součást službu O2 Security, která Vás chrání před zavirovanými stránkami, podvodnými e-shopy a dalšími hrozbami na internetu, a cenu Vašeho tarifu O2 Spolu pro jednoho upravujeme na 899 Kč s DPH měsíčně. V ceně už je zahrnuta služba O2 Security.
A abyste na Data naplno nemuseli čekat, dáváme Vám je v rámci naší kampaně do tarifu už teď – stačí si je aktivovat v aplikaci Moje O2. Jak
Data naplno přesně fungují a všechny další podrobnosti najdete na http://www.o2.cz/data-naplno.
Podrobnosti k jednotlivým službám uvádíme zde:
Na čísle xxxxxxx máte ve své službě každý měsíc třikrát Data naplno a vyšší objem dat 4 GB a služba se nově jmenuje NEO+ Modrý.


Takže o -5-0---K-č- víc, nevyžádaná O2 security navíc, 1 GB navíc a na 3 dny neomezená data.

Update: po nahlédnutí do ceníku na nový měsíc a hovoru s operátorem O2 linky...
ve skutečnosti se bude o 50 Kč zdražovat i internet, takže zdražení O2 Spolu pro jednoho bude ne o 50, ale o 100 Kč.
V PDF ceníku je již popsáno plánované zdražení mobilních tarifů + toho pevného internetu v balíčku O2 Spolu (v poznámkách pod čarou).
Není tam ale zdražení samotného pevného internetu. Podle operátorky na lince k němu nicméně od 1.7. dojde také.

Rozkaz zněl jasně - z tarifních zákazníků dostat zase za každou službu o 50 Kč víc.
My z vás ty peníze dostaneme!
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim 2. 6. 2023 22:22

Tak mají 6 mio zákazníků, z toho pravidelně každý měsíc platících třeba 5 mio? Krát 50... 250 milionů Kč měsíčně navíc za nic? 3 miliardy za rok? To jde, ne? A jediný důvod je hamižnost. Žádný jiný u nejdražších operátorů široko daleko není.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 2. 6. 2023 23:33

No, hlavně to není první zdražení. Mám pocit, že O2 salámovou metodou zvedá ceny průběžně.
2023 léto - mobilní tarify a O2 Spolu +50 Kč na číslo +50 Kč za internet (u tarifů bez internetu +30 Kč za nic)
2022 podzim - pevný internet a O2 TV - každé +50 Kč
2021 podzim - některé FREE a NEO tarify v O2 Spolu (vesměs) +50 Kč na číslo
2021 léto - některé samostatné FREE a NEO tarify (vesměs) +50 Kč na číslo
2021 jaro - pevná linka +50

-- 3. 6. 2023 00:35 --

radim píše:Tak mají 6 mio zákazníků, z toho pravidelně každý měsíc platících třeba 5 mio? Krát 50... 250 milionů Kč měsíčně navíc za nic? 3 miliardy za rok? To jde, ne? A jediný důvod je hamižnost. Žádný jiný u nejdražších operátorů široko daleko není.


Tak to jsou hrubé odhady. Ale je třeba ještě trochu násobit. Řada lidí má více služeb (telefon, pevná, internet televize) A všechno toto se zdražovalo.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod passé 3. 6. 2023 01:55

Ti lide, co plati predrazene sluzby, si to zaslouzi. Jsou hloupi, kdyz je neobere jeden, obere je jiny.
passé
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků